|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лекување неплодност со билки
9.3.2015 17:41:21   
Dusanka
чај за жени (со хомронален дисбаланс, штитна жлезда, нередовен циклус)

100гр. ајдучка трева
50 гр. мацина трева
50 гр. бисерок
50 гр. мајчина душица
50гр. невен
50 гр. лист од капина
50 гр. лист од малина
50 гр. пискавица

се вари чај во пола литар вода, две супени лажици и се пие 2-3 пати дневно (околу 3 месеци).

* * * * * * * * *

за мажи

100 гр. мечкина шепа
50 гр. бабин заб
50 гр. пискавица
50 гр. анасон
50 гр. чубрица
50 гр. босилек
50 гр. лист од бреза
50 гр, коприва

1 супена лажица се потопува сп 200 дл. врела вода и се пие 3 пати дневно (околу 3 месеци).

Jas i mm pievme po 2 solji na den i sekogas svez go prigotvuvav. Vo Bilna se mnogu ubavo isitneti caevite tamu ke najdes kopriva, ajducka, neven, anason, cubrika, bosilek, list od breza, majcina dusica. Ostanatite gi zemav od bitpazar, tamu vnimavaj vo kesicka se po 20 ili 30 gr, taka da od nesto ke ti treba i po 2 kesicki, a od macina treva deka se po 10 gr. pakuvani zemav 5 kesicki, prasaj da ti izmerat na tezgata koja gramaza se. edinstveno Babin zab nikade ne mozev da najdam.

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Лекување неплодност со билки
9.3.2015 17:58:32   
kapina
Babin zab sodrzat tribestan apcinjata sto se oni se napraveni od babin zab

< Поракaта ја уредил kapina -- 9.3.2015 17:59:24 >

(Одговор на членот Dusanka)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Лекување неплодност со билки
14.3.2015 17:51:29   
MademoiselleNina
user posted image

Momentalno sum vo Saraevo, i tuka vo DM najdov Macina treva caj. Kosta 4km ili okolu 120 denari vo nasi pari. Mi se vide mnogu eftino, i go kupiv. Aj da probam i ova :)
Ako nekoja saka da i kupam, bi mozela da donesam 2-3 kesivki, se nadevam deka nema da mi go isfrlat od avion user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил MademoiselleNina -- 14.3.2015 17:54:10 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Лекување неплодност со билки
14.3.2015 19:55:59   
kapina
Jas ubavo se rasprasav za tie od stojakovo mi rekoa oti pergata sto e i maticniot mlec se skapi toa mi go rekoa luge pcelari

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Лекување неплодност со билки
3.10.2015 15:19:29   
lolicka
ZDRAVO DALI NEKOJ MOZE DA MI GO PISE BROJOT OD BLAGA OD STOJAKOVO :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Лечење неплодност со билки
3.12.2015 23:01:28   
kapina
Denes bev da si zemam kurkuma i covekot sto raboti vo prodavnicata za zdrava hrana mi gi preporaca skelp algite za tiroidata i za hipofizata nutricionist mi preporaca sekojden da jadam kurkuma jatki so med limon luk za cistenje na organizamot da ne jadam meso i mlecni proizvodi ic tri meseci i tiroidata ke mi se srede

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Лекување неплодност со билки
17.12.2015 6:16:42   
selm
Dali nekoj moze da mi odgovori ako edniot partner ne pie od cajot ili kapkite ke ima rezultati

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Лекување неплодност со билки
17.12.2015 10:18:28   
Kvisko
Селм за какви капки и чаеви прашуваш???
Некои ги пие само жената, некои само мажот, некои и двајцата. И скоро никогаш не помагаат.

(Одговор на членот selm)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Лекување неплодност со билки
17.12.2015 13:43:04   
selm
Za kapki i caj od zdravec☺

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Лекување неплодност со билки
17.12.2015 15:09:06   
Kvisko
Со тоа немам лично искуство ама мислам дека чајот треба да го пијат и двајцата. Треба да е од црвен здравец не обичен.
Ама пак ќе кажам ќе профуннкционира само ако е се во ред кај двајцата па ова да ви е како плацебо. Ако имате било каков проблем ништо фајде од чаеви.

(Одговор на членот selm)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Лекување неплодност со билки
17.12.2015 15:48:57   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: selm
Za kapki i caj od zdravec☺


selm, капките од здравец пожелно е да ги пијат двајцата, бидејќи црвениот здравец содржи гераниум кој носи кислород во клетките и тој помага кај оние кои не се хранат здраво и кои пушат и не внимаваат многу на здрав живот и имаат мали проблеми со забременување. Еве еден стар пост:

ИЗВОРНА ПОРАКА: cece333

ви препорачувам да пиете цај од црвен здравец Geranium Robertianum,кај мене имаше успех уште првиот месец,го пиевме двата од 5 ти од ден на циклусот 3 пати на ден по едно шољиче така 10 дена и имаше успех.user posted image


И јас како и Квиско се согласувам дека ако имате други проблеми со неплодност, тешко дека со здравец ќе ги решите. Но пиење здравец во никој случај не сте зијан, во ќар сте, бидејќи е корисен, но пак ќе кажам зависи што проблем имате со неплодност.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Лекување неплодност со билки
17.12.2015 18:22:47   
selm
Blagodaram na site za sovetotuser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Лекување неплодност со билки
17.12.2015 18:28:11   
scared RR
Ние лани со мм пиевме чај пд црвен здравец од билна аптека матија го зимав, плус јас пиев мацина трева, вркута и ништо не ми помогна , кога се има проблем билкиве не помагаат user posted image

(Одговор на членот selm)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Лечење неплодност со билки
4.1.2016 22:21:15   
kapina
Jas denes zemav kelp algi koi se najbogati so jod dobri se za stitnata zlezda i hipofizata i vkusot mnogu mi se dopadna i po pola laz ke treba da jadam od niv i od kurkumata polovina laz sekojden no pod nadzor na mojot endokrinolog koja e nonstop dostapna za mene koga i da mi treba prviot pat koga mi se sluci blighted ovum od avstralija tamu bese na odmor i mi pisese sto da pravam

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Лечење неплодност со билки
14.2.2016 23:11:21   
krstana

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Jas denes zemav kelp algi koi se najbogati so jod dobri se za stitnata zlezda i hipofizata i vkusot mnogu mi se dopadna i po pola laz ke treba da jadam od niv i od kurkumata polovina laz sekojden no pod nadzor na mojot endokrinolog koja e nonstop dostapna za mene koga i da mi treba prviot pat koga mi se sluci blighted ovum od avstralija tamu bese na odmor i mi pisese sto da pravam

Najdobro obratise kaj Pero DABESKI Gostivar Apiherbalnata terapija ja kombinira sprema TSH hormonot od iskustvo ti kazuvam ako TSH e visok toa znaci namaleno lacenje na stitnata zlezda i potesko se oploduva jajce kletkata, ako TSH e nisko togas stitnata zlezda laci povece i plodot potesko se donosuva.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Лекување неплодност со билки
15.2.2016 0:12:01   
krstana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

Devojki tie sto ste od Skopje ve molam za pomos od kade da kupam maticen mlec kazete mi vie koj ste go konzumirale??? Od pazarce ne gi znam i ne sakam od tamu da zimam...a nemame nekoj poznat med sto proizveduva pa da si kupam...i za maska neplodnost koj caevi-bilki vi pomognale na vasite sopruzi?

Moj sovet e so rezultatite da se javite vo bilnata apteka DABESKI Gostivar so spermogram od maskoto i hormonalen status od zenskoto .Mene i na soprugot a i na mnogu drugi parovi imaat mnogu pomognato .Vo nivnata bilna apteka rabotat strucno i gi imaat site pcelni proizvodi mlec,perga,propolis med i lekoviti bilki.Kaj sekogo e se toa individualno vo zavisnost od rezultatite ali jas i soprugot sme mnogu zadovolni i blagodarni .

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Лекување неплодност со билки
24.2.2016 17:00:47   
sanjce1991
Zdravo na site ringerajki :)
Jas sum nova vo forumov pa sakam da go spodelam i mojot problem.
Skoro cel zivot imam neredovna menstruacija a hormonite mi bea ludnica i celo vreme imav policisticni jajnici. Piev sekakvi hormonalni terapii Diane 35, Primolut Nor, Jasmin, Dabroston i sto uste ne i samo si napraviv pogolemi problemi. Pocnaa da mi rastat vlakna na vratot, i od premnogu hormoni mi ispadna tumor na jajnikot koj bese uspesno otstranet so laparoskopija. Po operacijata tri meseci imav redovna menstruacija a potoa se po staro. Pak cisti i pak hormonalen disbalans. Procitav po forumive za Femisan A kapkite i gi zemav. Mozam da kazam deka sum prezadovolna zatoa sto samo posle tri dena od pocnuvanjeto so kapkite dobiv menstruacija i hormonite mi se vratija vo normala. Prodolzuvam so kapkive i se nadevam i se molam na Gospod deka vo skoro vreme i jas ke vidam user posted image . So neplodnosta se boram skoro dve godini pa se nadevam deka deka Femisan A ke mi pomognat.
Pozdrav do site :* :* :* :*

(Одговор на членот krstana)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Лекување неплодност со билки
2.4.2016 21:20:01   
kapina
Jas sega pocnav da pijam caj od koren od kopriva ovoj lek mi go kaza edna stara akuserka oti mi rece oti jas imam problem so placentata koga se formira i taka e nejze ovoj lek i go e dadela baba vanga i ona e imala slicen problem kako mojot

(Одговор на членот sanjce1991)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Лекување неплодност со билки
2.4.2016 23:42:23   
MademoiselleNina
Капина, може баш тоа е лекот. Но јас знам дека кога пијат чаеви од коприва треба да се прави контрола на крвна слика, бидејќи можно е да ти се покачи железото, но и не мора. Па после некое време направи си контрола. И дја боже чајов да помогне побрзо.
А колку време се пие овој чај?

< Поракaта ја уредил MademoiselleNina -- 2.4.2016 23:43:30 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Лекување неплодност со билки
2.4.2016 23:57:50   
kapina
Nema steta od nego ako se pie po edna solja dnevno jas i taka imam hemoglobin sto e na granicata izmegu narmalen i nizok hemoglobin zelezoto najmnogu se pokacuva od semeto od kopriva barem kaj mene bese taka

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Лекување неплодност со билки
3.4.2016 0:04:55   
MademoiselleNina
Да, ако е една шоља дневно, не може да има штета. А плус ако хемоглобинот ти е на граница, ова ќе ти биде супер. Инаку колку што знам јас и од семе и од листови, (за корен не сум сигурна) се покачува железото. И зради тоа викаат да не се претерува, но една шоља дневно не е многу.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Лекување неплодност со билки
3.4.2016 0:28:06   
kapina
Ne ne po edna solja dnevno poveke ne zenata sto mi go kaza ovoj lek bese akuserka dolgi godini i sigurno znae zatoa za zelezoto inace korenot treba da se isushi pa da se pie se vare edna solja voda duri ne zovrie posle otkako ke zovrie vodata se stavata vo soljata za caj i se dodava edna lazicka koren od kopriva i se ostava da odstoi 10min

(Одговор на членот Dusanka)
Непосредна врска до пораките: 347
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?