|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 16 [17]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Криза во бракот/врската
5.2.2016 18:22:36   
niki
E svasta
Si go varas mazot dve godini i sega si baras opravduvanje vo toa sto toj navodno imal drugo semejstvo i koj ti kazuva svalerot
Brate mili sestro slatka pa imas li ti i nekoj drug vo zivotot osven toj maz i toj svaler
Sozemi se tamu i so semejstvoto pomuabeti si da vidis sto sovet tie ke ti dadat, majka tatko sestra brat nekoj tvoj sto te znae sto te svaka sto ti ja znae zivotnata sostojba
Epten si ti nekoja jaka zenska stom vaka na edniov si mu resila stambeno prasanje na drugiov fertilno, na site mazi problemite si im gi stokmila samo sebe vo govna do gusa kako uspea da se strpas
Ubavo ti rekoa zenite prevzemi odgovornost za sopstvenite dela i smisli ti sto sakas od zivotot pa teraj si taka
Lesni resenija ne postojat
I site lagi koga togas se otkrivaat

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Криза во бракот/врската
2.6.2016 12:23:20   
Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

ZENI so drugatot se skaravme vo vrska so abortusot i se iznerviza i mi kaza deka maz mi imal ZENA I DECA VO BUGARIJA. Mi veli ako ne mi veruvas utre odime bugarija so svoi oci da se uveris nalet i drugarstvo i se ne sakam deteto da go izgubam nego da go krijam. Neznam so da pravam cela se tresam.



Dojdov da ve posetam i da vi kazam sto preziveav i kako se zavrsi ova rabota.
Pojdov jas vo Bugarija so drugarot stasavme prespavme vo hotel i drugiot den go sledevme mazmi. I koga vidov zeni deka toj izleguva i vo kolata vleguvaat dve deca i zena jas ke umrev zimi se. Pocnav da placam i mi idese da izlezam od kola i nego i na zenata da plukam da mavam da klocam, ama drugarot ne me pusti vika cekaj ke odime po niv. Lele kolku bev besna nemozam da opisam neprokopsan eden tuka mi sedese biznis mu dadovme kako svoj go primija moite i toj zena i deca vo Bugarija ej ne svalerka tuku ZENA I DECA. I odevme po nego i toj gi ostaj decata na uciliste, zenata na rabota i sam bese. E togas nemozev pojke puknav. Mu izlegov od kola i koga me vide oblede...pocnav da vristam da go tepam da go udiram...takva edna kavga se napravi nemozam da vi opisam, mislam kje se onesvestev. Se karavme na ulica mozi povekje od 1 cas site vo nas gledaa, trojcata se raspravavme. Toj prizna se, jas mnu kazav deka sujm bremena od drugar mu i ne sakam pojke da go vidam.
Tesko mi e da zboruvam za taa slucka.
Kje vi pisam poposle sto se sluci ponatamu, rucekot ke mi zagori

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Криза во бракот/врската
2.6.2016 17:25:07   
kapina
Sto se sluci so zenata na svalerot ti dozna li otisi bremena od mazoti sto se sluci so bebceto dali go abortirase

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Криза во бракот/врската
3.6.2016 12:29:13   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen


ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

ZENI so drugatot se skaravme vo vrska so abortusot i se iznerviza i mi kaza deka maz mi imal ZENA I DECA VO BUGARIJA. Mi veli ako ne mi veruvas utre odime bugarija so svoi oci da se uveris nalet i drugarstvo i se ne sakam deteto da go izgubam nego da go krijam. Neznam so da pravam cela se tresam.



Dojdov da ve posetam i da vi kazam sto preziveav i kako se zavrsi ova rabota.
Pojdov jas vo Bugarija so drugarot stasavme prespavme vo hotel i drugiot den go sledevme mazmi. I koga vidov zeni deka toj izleguva i vo kolata vleguvaat dve deca i zena jas ke umrev zimi se. Pocnav da placam i mi idese da izlezam od kola i nego i na zenata da plukam da mavam da klocam, ama drugarot ne me pusti vika cekaj ke odime po niv. Lele kolku bev besna nemozam da opisam neprokopsan eden tuka mi sedese biznis mu dadovme kako svoj go primija moite i toj zena i deca vo Bugarija ej ne svalerka tuku ZENA I DECA. I odevme po nego i toj gi ostaj decata na uciliste, zenata na rabota i sam bese. E togas nemozev pojke puknav. Mu izlegov od kola i koga me vide oblede...pocnav da vristam da go tepam da go udiram...takva edna kavga se napravi nemozam da vi opisam, mislam kje se onesvestev. Se karavme na ulica mozi povekje od 1 cas site vo nas gledaa, trojcata se raspravavme. Toj prizna se, jas mnu kazav deka sujm bremena od drugar mu i ne sakam pojke da go vidam.
Tesko mi e da zboruvam za taa slucka.
Kje vi pisam poposle sto se sluci ponatamu, rucekot ke mi zagori

kapina eve pisala sto se slucilo.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Криза во бракот/врската
3.6.2016 15:26:53   
kapina
Abe jas go videv ova no prasanjeto mi bese sto se sluci so zenata na drugarot na svalerot iso bebeto dali go abortira ili ne

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 405
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 15 16 [17]
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 16 [17]
Оди на:






Анкета

ИМЕ
daki

Што мислите за името Пандора?

убаво е (13%)

не би ставила такво име (80%)

не е Македонско име (4%)

др.во коментар (3%)


Број на сите гласови: 289

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!