|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   контрола врз партнерот
13.7.2009 21:13:43   
mami
Сакате ли да дрѓите контрола врз партнерот или можеби тој ви го прави тоа вам? Познавам случај каде мажот и ги хакнува на жената сите меилови, сите форуми на кои таа пишува и влегува во профил, ја контролира постојано, каде е и што е и со кого е...
Дали правите така, дали вам ви прават, какво е чувството?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: контрола врз партнерот
13.7.2009 21:41:08   
Палешка РР
На сите ни се случило да исконтролираме и да не исконтролираат...мала доза на љубомора е здрава во секој брак и во секоја врска.
Искрено, не би ми било драго, но слободен е секогаш да проверува историја на разговори, или на посетувани страници. Нема pass од моите mailovi, но затоа син ми има, јас често го терам да ми провери пошта, а знаете децата каква меморија имаат, доволно е еднаш да му кажете pass. user posted image

Генерално си веруваме, веројатно тоа сме го стекнале со текот на годините. Понекогаш го "подгледнувам" на камерите на работа, ама тој немора да знае user posted image  user posted image  user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: контрола врз партнерот
13.7.2009 22:54:31   
Боцко
јас не контролирам. поборник сум на мислењето дека забранетото е најслатко. оттука колку повеќе контрола, толку повеќе инает и се што оди со него. помалку контролирајте, повеќе живејте.
user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: контрола врз партнерот
14.7.2009 23:11:55   
Еца
Ниту го контролирам ниту ме контролира.Користам негов маил, уште од почетокот, негов скајп, мислам не гледам потреба за посебен маил, скајп, мсн. А и тој што да ме контролира кога јас зборам 300 на саат, му кажувам и што треба и што не треба, и онака ништо не кријам од него и се му кажувам, дури понекогаш сум и напорнаuser posted image ама тоа му е.Ми вика уште да ми кажеш колку пати во вц бешеuser posted image user posted image user posted image е па таква сум, па можеби затоа нема потреба од контрола, немам поима.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: контрола врз партнерот
15.7.2009 9:44:59   
Katuska
Нема потреба да кажам ништо ели кажала се и за мене.потпишувам

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: контрола врз партнерот
11.3.2013 16:29:47   
arh_diz
Ne pravam nikakva kontrola na mm nitu pak toj na mene. Smetam deka e samo psihicko opteretuvanje

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 11.3.2013 16:30:31 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: контрола врз партнерот
11.3.2013 16:32:47   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Ne pravam nikakva kontrola na mm nitu pak toj na mene. Smetam deka e samo psihicko opteretuvanje


isto... od nikogas ne sum se zamarala so kontrola bidejki ne sakam koga mene nekoj me kontrolira.
ako nekoj saka nesto da napravi ke napravi i nema da se doznae... :)))
taka da jas mu veruvam na mm, a ako toj resil da me izneveri mojata kontrola nisto tuka nema da mi pomogne

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: контрола врз партнерот
11.3.2013 16:43:06   
rina13
тоа што сме стапиле во брак не значи дека треба да изиграваме детективи, никој не треба да се осети пригушен. На крајот секој сака да си задржи своја слобода, а не како во затвор да мораат партнерите да се исповедуваат за секој свој чекор.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: контрола врз партнерот
22.4.2014 15:38:45   
Mila mamicka
Ниту јас го контролирам него, ниту тој мене. Не ми знае никакви лозинки, не ги знам неговите. Не ми чепка во телефон, ниту пак јас во неговиот. За мене контролирањето значи немање меѓусебна доверба, а тоа е многу важно во секој брак и врска. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: контрола врз партнерот
23.4.2014 18:36:34   
Defne90 RR
Значи ова е нешто што најмногу ми оди на нерви и што ме вади од такт.Порано додека се уште не бевме венчани со сопругот,тој да кажам ептен сакаше да ме контролира и да ми се меша.И знам дека тоа било резултат на немање доврба.Од друга страна пак јас никогаш не сум била таква да сакам да го контролирам и да му наредувам така да кажам.Е ама откога се венчавме ситуацијата се промени и сега тој има многу повеќе доверба во мене.Повеќе не постои таа опсесивност за да ме контролира и да ми пребарува постојано по телефон или по профилите.И сега можам да кажам дека се чувствувам многу послободно кога знам дека можам да си го живеам животот без некој да ме контролира и постојано да ми ја надгледува секоја постапка.Исто и јас воопшто не му се мешам во личните работи како што е мобилниот или фб профилот иако ете му ја знам лозинката никогаш до сега му го немам отворено за да проверувам.И кога излегува од него барам само да се врати на време и дури и не го ни прашувам каде одел и со кого бил како ни тој мене.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Женско име
Sofijaa

Кое име е поубаво?

Лаура (20%)

Луција (12%)

Леона (56%)

Лусија (12%)


Број на сите гласови: 171

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!