|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку сте задоволни од условите во детски...
10.6.2015 15:31:49   
LoveableMe RR
VezilkaRR, пиши ти допис до градоначалникот на општината во која се наоѓа градинката, да најдат некое чаре, остај ја воспитувачката, успаничена да не испадне крева бунт.user posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Колку сте задоволни од условите во детски...
10.6.2015 16:13:17   
vanessa30
Jas nacelno sum zadovolna od gradinkata kaj sto odi sin mi. Duri vo mala grupa poubavo mu e od lani koga bese vo jasli.
Znaci ubavo si gi prifati vospituvackite, si jade si spie duri mislam i mnogu dobar red mu stavija. Ucat po nesto novo, si igraat i nego mu e super, nauci kako da bide samostoen.E sega deca kako deca, gradinkata si nosi virusi, bakterii i kavgi/udiranja megu decata, megutoa nemozeme da gi cuvame pod stakleno dzvono.
Inaku ne se mnogu deca znaci do kaj fevruari bea vo grupata 15-tina deca, a sega se popolneti do kaj 23 deca.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Колку сте задоволни од условите во детски...
12.8.2015 23:09:39   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka85

Здраво, не знам дали постои оваа тема па затоа отворам нова.
Веќе цела недела детето е во јасли со нова негувателка која не го преслекува. Му носам по две пелени во ранец (полудневен престој). Пелените не ни ги враќа, а детето го враќа со истата пелена од дома. Кога ќе ја прашам дали е преслечено, ми вели да. Почнав да ги бележам пелените и сега сум 100% сигурна дека ги краде пелените.
Ме интересира дали некој има вакво искуство и некој совет што да превземам без да го влошам престојот на моето 17 месечно дете.


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Prijaavi na direktorkata na gradinkata oni odamna go pravat ova uste jas koga odev na gradinka ovde vo strumica go pravea ova



_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Колку сте задоволни од условите во детски...
10.10.2015 11:49:38   
sandriana RR
Летово се реновираше нашата градинка, и минатата недела коа бевме не родителска средба имаме можост да видиме што направиле.
Освен што искречиле, што веројатно е тековна активност на годишно ниво, отстраниле ламперии од зидовите, менувале некои инсталации и дел од шкафчињата.
Ми се допаѓа и индивидуалната иницијатива на учителките во однос на организација на занималната, како и поединечните соодветно украсени кутии во кои ги собирале творбите на децата од тековната година, кои ни ги дадоа дома.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Колку сте задоволни од условите во детски...
13.10.2015 11:14:28   
bucko mal
Mozam da kazam deka sum zadovolna od gradinkata na sin mi. Ima propusti ama koga ke kazam se sreduva.
Ne sum nekoj sitnichar ama koga ednash nesto ke kazam, dvapati I pak se povtoruva istata greska e togas mnogu se nerviram I odma reagiram kaj gazdaricata- ne kaj odgovornata na gradinkata.
I jas zabelezav deka na sin mi ne mu menjaat pampers, sekako oni me ubeduvaa deka sum greska. Jas pochnav razlichni pampers da nosam vo gradinka I taka dokazav. Ne gi kradea pampersite si stoe taka, zaboravav koga posleden pat pampers sum stavila.
Uchitelkata bese parichno kazneta, zal mi e ama I jas da napravam greska na rabota I jas ke bidam kazneta.
Denes koga go zemav M, uchitelkata go karashe ama ne me vide ona deka sum tuka. Zeneva se vcrvena epten I bese neprijatno so ogled na toa shto e nova I ova sto I e prva rabota. Taka grubo go fati za raka I mu vikase da gi donese igrackite sto gi frli niz prozor a ova mojov ne I gi nosese I terase inaet. I za takvi raboti ne se bunam, zas go vidov kako igrachkite gi frla preku prozoruser posted image

< Поракaта ја уредил bucko mal -- 13.10.2015 11:19:50 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Колку сте задоволни од условите во детски...
14.10.2015 13:13:29   
vezilka RR
Во нашата градинка од месецов имановина, топлинките не се чуваат во индивидуалните шкафчиња, туку во еден заеднички шкаф на влезна врата. Имено, кога доажаме сабајле, таму на куп ги оставаме кондурчињата, о од таму си ги земаме топлинките. Ама сето тоа е така напикано во шкафот, без некој ред и секое утро губам по 10 минути да си ги најдеме топлинките. Шкафот е премногу мал за да се наредат двбаесет и кусур обувки, па така имаме купче од обувки раштракни и размавани во претесното шкафче. Инаку новинава јавиделе во некои други градинки каде добро функционирало и затоа ја вовеле. Причина, за да не оделе децата боси до шкафче, ами сега седат 10 минути боси у ходник на плочки. А кога ќе биде мокро и влажно, ќе седат мокри цел ден!!! Не ми се допаѓа ич.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 81
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?