|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кој повеќе сакаш:мама или тато?
30.4.2010 15:14:09   
matushka
Sto mislite za ova prasanje? Mene nekako ic ne mi se dopagja a e epten cesto. Se stava deteto vo nekoa neprijatna situacija da bira pomegju majkata i tatkotouser posted image A detska usticka moze se da kaze i nekoj od roditelite da se cuvstvuva povreden.
Koi se vashite stavovi?

< Поракaта ја уредил big_mama817 -- 30.4.2010 15:17:29 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
30.4.2010 15:24:22   
Viktori
или: Кој те кара повеќе: мама или тато?

Идиотизам од прашања, најчесто поставувани од постари роднини од непозната (?) причина.

Сечеш во корен. По поставување на прашањето, напаѓаш со контра прашање, ако не ти е незгодно нормално, мене не ми еuser posted image : А ти имаш ли нешто попаметно да прашаш или толку ти е дадено? user posted image user posted image




_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
30.4.2010 15:26:09   
topce
да многу има такви закачки ама јас и мм си ја научивме да вика
Анастасија или по нејзино сасија.
ова и е одговор и на тоа кого најмногу го сакаш?
и тука имаш различни баба или дедо, тета, мама или тато......
малово а го слушне зборот кој и сакаш одма вика Сасија.

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
30.4.2010 15:26:20   
Adrijana
Toa e najglupoto prasanje na svetot. Decata se stavaat vo pozicija da biraat pomegu najvaznite licnosti za nego. Ne bi i go postavila toa prasanje na Eva nikogas, a i site sto ke i go postavat ke bidat opomenati.

_____________________________



(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
30.4.2010 15:29:05   
big_mama817
и мене ова прашање ми е малку глупо нормално е да ги сака и двајцата тоа е исто како да ги прашаш родителите кое дете го сакат повеќе


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
30.4.2010 15:35:00   
matushka
Jas pamtam koga bev epten mala, 5,6 godini, nekoj me prasa i odgovoriv tato. Znaci stvarno nema vrska deka poveke sum go sakala, normano e deka gi sakam podednakvi i dvajcata, ama deka tatko mi poveke mi popustase i me razgaluvase taka sum odgovorila. A za da bide uste polosa situacijata, majka mi dozna i epten i padna teshko. zato znam deka nema nikogas da go prasam moeto dete takvo prasanje ili da dozvolam nekoj drug da go prasa.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
30.4.2010 15:42:13   
profesorica
ММ деновиве почна да го прашува Дамјан КОГО ПОВЕЌЕ САКАШ МАМА ИЛИ ТАТО и навива цело време: тато, тато, тато...user posted image user posted image user posted image смешки живи се тоа!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
30.4.2010 16:45:58   
nadica
го мразам тоа прашање „кого повеќе ... “ и многу се нервирам кога и го поставуваат и сечам од корен
па тоа е мало дете кое го ставаат во незгодна ситуација уууууууууууф и сега кога пишувам се нервирам наместо да го подучат нешто тие ...

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
30.4.2010 16:57:24   
melody
Spored mene edno od najglupavite prasanja sto moze vozrasen da mu postavi na malo dete,a pritoa toj istiot ocekuva i nekoj odgovor sto mislam deka samo toj sto go postavuva prasanjeto se zabavuva.Ili pak ni doaga na nas vozrasnite kako nekoja naucena lekcija od detstvoto pa i nie nekogas se fakame vo situacija da go povtorime ovauser posted image Cudno i smesno ali toa euser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
3.5.2010 1:12:39   
ananikol
Jas ne se sekavam deka sme go postavile nekogas ova prasanje user posted image user posted image user posted image
A sme prasale koj poveke te saka mami ili papa ??? Pa sme se zezale so mm jas vikam mami.. mm vika papa...pa idel i ne guskal velejki deka i dajcata mnogu go sakame...ne mirese demek user posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
3.5.2010 1:16:48   
Julie1
Јас сум била од секогаш приврзана многу за татко ми и многу сум сакала да личам на него, арно ама копија сум на мајка ми... и кога сум била мала често пати знаеле да речат цела си на мајкати а сестрати на татко ти и јас сум почнувала да плачам зашто сестра ми личи на тато повеќе... и тогаш татко ми ме тешел не се секирај забите ти се на мене user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
3.5.2010 1:18:55   
Bitolcanka
user posted image срценце. Од мало знае што е љубов, така треба. Прашањето е слично на: Кое дете повеќе го сакаш? Бесмислено.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
3.5.2010 1:22:06   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Јас сум била од секогаш приврзана многу за татко ми и многу сум сакала да личам на него, арно ама копија сум на мајка ми... и кога сум била мала често пати знаеле да речат цела си на мајкати а сестрати на татко ти и јас сум почнувала да плачам зашто сестра ми личи на тато повеќе... и тогаш татко ми ме тешел не се секирај забите ти се на мене user posted image


user posted image user posted image user posted image Ме изнасмеа Јуле. Мене како мала (а и сега user posted image ) ми велеле дека личам на татко ми и на лик и по карактер, а брат ми на мајка ми. Затоа татко ми секогаш бил на моја страна, а мајка ми го бранеше брат ми user posted image Инаку и ден - денес се контраме со мајка ми скоро за се'. Тотално различни карактери сме.


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
21.11.2014 13:55:04   
Mila mamicka
Ова е најглупавото прашање што може да му се постави на мало дете. Или пак, која баба повеќе ја сакаш, кој дедо итн. Досега никој не му поставил вакво прашање на син ми, а и да му поставел ќе си го добиел од мене. Баш вчера, игравме игра со прашања и одговори со син ми, и му велам како ти се викаат учителките во градинка и тој ги набројува сите три по име, и јас го прашувам која најмногу ја сакаш (целта на прашањето ми беше, доколку му одговори со име на една од нив, да му кажам дека не е убаво да ги двои, дека треба сите подеднакво треба да ги сака, дека сите се грижат за него додека е таму) и тој, на мое големо изненадување, ми одговори - сите. Толку бев среќна поради ваквиот одговор, а јас веќе со спремен реферат што да го учам, ама тој сам си ја научил лекцијата.  

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кој повеќе сакаш:мама или тато?
21.11.2014 15:58:38   
AneLav RR
И за мене тоа е едно од најглупавите прашања што може на едно мало дете да му се постави. Свеки еднаш се обиде и малку ја подбрав , ама пак си продолжува да ме нервира. Тоа е многу тешко прашање за едно мало дете.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?