|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кој одлучува?
30.3.2009 6:37:39   
Еца
Кога ќе се закачите или скарате за нешто, кој е последен? 

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кој одлучува?
30.3.2009 6:39:26   
Еца
Па....доколку ми е многу битно водата ќе ја дотерам на мојата воденицаuser posted image , а ако не тогаш оставам да биде по негово. Инаку и двајцата сме инати, јас бик, тој јарец, па никогаш не се знае кој останува последен.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кој одлучува?
30.3.2009 10:27:17   
Aleksandra
Koj  e posleden?? Pa se znae jas, nemoze da dojde na kraj so meneuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кој одлучува?
29.4.2009 10:01:43   
Katuska
Напред жени!! И јас сум последна и мојот не може да излезе на крај со мене, добро не секогаш ама 99% сигурно..А баш сега зборевме со колешката на таа тема една моја блиска роднина пред некој ден им рекла на моите дома  дека јас сега сум била закон и он не смеел да ми писне, ама кога ќе сум се омажела ќе сум видела јас секој ден ќе сум плачела..user posted image  пуста љубомора.. ако сакате да ви ја одредат иднината и да ви кажат што ви следува понатаму обратете се кај мене ќе ја консултирам роднината..

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кој одлучува?
29.4.2009 10:10:22   
mami
катушке, знаеш како викаат- како ќе си ја наредиш така ќе ти биде...ако сега си таква зошто би се менувала после свадба? другарками од кога биле дечко и девојка со маж и го научила се тој да одлучува и да кажува па сега си плаче по дома зошто он се и наредувал она не можела да писне...ама сама си е крива, колку ќе дозволиш толку ќе ти прават

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кој одлучува?
29.4.2009 10:15:26   
Katuska
Не бе мами јас не се сомневам во мене моите способности , ниту па во човекот кој го познавам и сум со него 6 години, тоа го проценила мојата мила роднина затоа што претпоставувам и е криво што покрај мене има некој што ме обожава и што се ќе направи за мене..

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кој одлучува?
29.4.2009 10:17:55   
mis.
Штета што сите неможат да бидат диктатори мора некој и да попушти во врската/бракот.Ако никој не попушта секој си влече на свое слога нема-само војна.Тоа не ги прави помалку способни или да не речам глупави напротив добро воспитани.Паметниот прв попушта.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кој одлучува?
29.4.2009 10:21:25   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image муабети ќе се изнаслушаш еден тон...најважно е тоа- да си сигурна во него и среќна нормално...ви посакувам долг и среќен заеднички живот исполнет со мнооооооогу љубов

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кој одлучува?
29.4.2009 10:23:51   
Katuska
Фала мами од срце, сета моја среќа им ја посакувам и на другите...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кој одлучува?
29.4.2009 11:04:22   
jana
Uvek jas sum poslednauser posted image mislam jas sum oven,on e riba,pa...ne moze so mene na krajuser posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кој одлучува?
4.5.2009 19:48:09   
niki
Se zavisi, nemozes sekogas ko magare na most da go teras svoeto. Dvajcata iznesuvame argumenti, cii poveke drzat voda toj pobeduva taka da se rece.

(Одговор на членот jana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кој одлучува?
11.3.2013 19:09:42   
arh_diz
Se zavisi od situacija, ama najcesto dvajcata

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кој одлучува?
11.3.2013 19:11:53   
Bogdancanka
зависи од ситуацијаuser posted image кој е крив попушта

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кој одлучува?
22.4.2014 15:47:01   
Mila mamicka
Се зависи од ситуацијата. Ако сфатам дека сум крива (што се случува ретко) попуштам, па излегува дека неговото е последно. Ама во најголем дел од случаите, излегувам во право, па сака, неќе, попушта.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кој одлучува?
23.4.2014 18:26:14   
Defne90 RR
Па право да ви кажам многу ретко се случува јас да попуштам така да скоро секогаш јас одлучувам и мојот збор е последен.Знае и тој да се заинаети и тоа онака само за да ми контрира иако знае дека јас сум во право ама секогаш на крај ќе попушти и така скоро секогаш излегува по мое.А многу ретко по негово,само ако навистина тој е во право и има подобро решение.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Кој одлучува?
27.4.2014 0:03:14   
deluxe
Зависи од ситуацијатаuser posted image
Јас не сум тип на човек што тера инает ,најмалку сум од оние што сакаат тие да се последни за се(нивниот збор и точка)Мене тие луѓе ми се смешни и често се смеам со една таква личнос што е во моја близина,која скока од радост ако е по нејзино,дури и си аплаудира саматаuser posted image user posted image
И баш во дадени моменти ми иде таа слика во глава кога ќе се одлучува чиј збор е последен.Доколку има основа моето си се држам за тоа,доколку другата страна е ок,можам да прифатам.Јас сум флексибилна личностuser posted image user posted image


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?