|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кога сте „скар, скар“ со сопругот..
2.7.2015 15:43:10   
vezilka RR
Како изгледа кога сте му лути за нешто на сопругот? Колку време обично ве држи лутината? Како тоа го изведувате без да ве приметат децата? И како го „казнувате“ сопругот кога сте му „скар“?

Деновиве сум му лута на мажле, ама ептен. Мислам дека до сега не сум му била толку лута. Причината за која сум му лута, не е нешто ново со што тој ме налутил, туку ситуација која ја повторува често пати, но јас секогаш брзо сум се одлутувала. Ете денес четврти ден, а мене уше ме држи лутината. Тој па ништо не прави за да ме одлути, како и обично, туку остава сама да ми помине. Никола мислам дека уште нема приметено дека сум му лута, оти нема коментирано ништо. Ама иде викенд, кога сите ќе бидеме на куп дома, и тогаш веројатно ќе примети. Е тогаш што ќе правам, не знам user posted image . Иначе муабет му правам само службено сега, оти целта ми е да се свести и да поразговараме сериозно за проблемот.

Еве и причината да ја кажам, да бидам појасна. Мажле секогаш кога идеме некаде, или има и уште некој со нас со кој може да прави муабет, се замуабетива до тој степен што грижата околу децата е тотално на мене. Значи буквално во саатот еднаш ќе се пројави со некоја реченица или слично. И кога беше само Никола ај некако се снаоѓав, ама сега со се Јосиф, тазе прооден, стварно ми е тешко и затоа сега лутинава ме држи, оти некни имавме траква ситуација за која се налутив и му кажав, а тој не само што ништо не рече затоа, туку другиот ден повторно ја напраи истата работа. И толку, пукнав јас..хихихи и сега сум му скар.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кога сте „скар, скар“ со сопругот..
2.7.2015 17:06:02   
Bethany
Hmmm... ne sme imale situacija da mu bidam luta so denovi. Znam da se nalutam i toa opasno, ama povekje od den ne me drzi.
I toj nikogas ne me ostava da sedam luta i da mi pomine samo, bidejki mene na toj nacin ne pominuva, moze samo da mi se zgolemi, bidejki kje se set_am i na ono sto se slucilo pre sto godini, pa kje ja napravam uste pogolema user posted image

Da bidam iskrena, se slucuvalo i pred deteto da se skarame, ama koga toa se sluci, sekogas i se prostuvame pred nego. Nekako ni odi logicki da vo zivotot e normalno da ima kavgi, ama pobitno e kako se i tie kavgi razresuvaat. Bitno e deteto da vidi i "smir" "smir" ne samo "skar" "skar" user posted image

Sto znam, jas ne mozam nisto da skrijam. user posted image Se ima slucuvano sin mi direktno da me prasuva> mamo, zosto si luta na tato? ili tako nesto slicno. I jas mu odgovarav nesto vo stil: ne sum luta ama treba da razgovarame so tato, ili: nesto ne i se dopagja na mama. Odgovor koj nego kje go zadovoli, ama da e vo isto vreme bezopasen za nego, vo smisla da ne go crnim tatko mu pred nego ili slicno. Ama nikogas ne go izlazav da kazam deka "problem" ne postoi koga toj primetuva.
Se dodeka ima "zdravi" konflikti i zdravo resavanje na istite, ne gledam problem...

Ajde, bas me zanimat drugi mislenja.

Edit> A Vezilka, zosto primer ti ne mu komuniciras i ne go potset_is za potreba od pomos, ako toj samiot ne se set_i?
Nekogas ili kje prifatis takvi nesta koga gledas nema promena, pa ti kje se promenis, vo smisla da mu jasno i glasno kazes> ajde pricuvaj go deteto, ili toj kje se smeni.
Samo nemoj da cekas dolgo, mozat i decata da ti porasnat do togas user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 2.7.2015 17:10:21 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кога сте „скар, скар“ со сопругот..
3.7.2015 11:11:19   
Mihaela 2010
Ooo i kaj nas se slucuva cesto da sme skar, t.e jas sum taa sto se kara ama so covek kako mm nemozes da si skaran povekje od eden den.utredenta pocnuva muabet ko nisto da ne bilo a jas odgovaram mehanicki za toj povtorno i povtorno mi pravi muabet za na kraj da popustam.
Vezilka mt bliznak da nee vo horoskop? :))) mm e i mislam deka kade i da odime ili nekoj da dojde toj usta ne zatvara,pravi muabet za sekoja tema i ova tvoevo i te kako me potsetyva na mene.ako ideme na gosti on si uziva ako sme vo igroteka jas sum taa sto mora da pazam ba deteto abe ne potstanuva da ja zirne, da me smeni.siznuvam i se karam ama ete djabe pak si tera isto.
Vo posledn vreme gledam odbegnuva da e so Sara.ili ide nesto da kupi, pa zaboravil, pa mu teknalo trevata da ja kosi a ja nervno popustiv so bebe pa i dete.i pred nekoja vecer bas se spukavme i on mi vika sto sum pravela cel den na fb sum bila.e mi se placese iskreno.mesec dena ne sum mrdnata posto me fati i reuma i zbrlavev.i si legnav utredenta stanal izmil sadovi, namestil za dorucek i cel den bebe zanimavase.ama seto toa trae mnogu kratko za zal i sum pomirena vise deka nemoze da se smeni..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кога сте „скар, скар“ со сопругот..
3.7.2015 12:23:35   
vezilka RR
Хихиихи не е близнак, водолија е. Јас ако му кажам земи го детето, тој ќе го земе, не вика не, ама зошто бре јас да му кажам земи го детето, па тоа не е само мое дете, па да ми напраи услуга и да го почува малку!! Неисе. Муабетот ми е да видиме како се однесуваат паровите кога се скар скар.

Јас уште сум му скар, ама синоќа моравме малку да се смириме, оти Јосиф ни прооде. user posted image .

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кога сте „скар, скар“ со сопругот..
3.7.2015 17:50:01   
lukajana RR
Скар-скар и ние правиме некогаш а после со задоволство правиме смир-смирuser posted image .
Обично мене нешто ми смета и најчесто почнувам да се расправам а мм најчесто ме игнорира што мене ме доведува до стадиум на лудило зашто сакам да ми потврди дека сум во право.
Тогаш јас си урлам а мм си излегува во двор и после пола саат доаѓа да ме викне на кафе а мене за тоа време ми поминала лутината и толку.
Е сега кога мм е скар-скар тоа сигурно е нешто повеќе од глупостите за кои јас се лутам и тогаш има карање ама среќа брзо ни поминува .
Пред деца обично не се караме ама ако се погодат во најжестокото малку стишуваме а на Л ако ме праша зошто се расправате му викам татко ти сака ќутек и тој ми вика мамо ма греота е не го тепај види колку е голем ке му се смеатuser posted image .
И тогаш завршува кавгата и ми поминува лутината благодарение на синко

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кога сте „скар, скар“ со сопругот..
24.1.2016 19:19:17   
Палешка РР
Него брзо му поминува лутината, а јас држам лутина со денови - не кревам на телефон, не праам ни службен муабет, ништо. Змија да ме касни ќе се отруе бе user posted image
По 2-3 дена се смирувам, ама прво мора да се извини. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кога сте „скар, скар“ со сопругот..
2.2.2016 0:09:46   
Defne90 RR
Ние обично сме скар скар за некакви си глупости, и тоа најчесто по негова вина.Затоа што е перфекционист и си сака човекот кога се си е по негово.Е сега пошто и јас сум иста, тука настанува дискусија и скар скар што додека трае и двајцата сме крајно лути еден на друг и не си зборуваме туку комуницираме само преку вибер ако треба нешто да си кажеме.И тоа може да ни трае и по два до три дена така.И мене на пример секогаш прва ми поминува лутината, ама се правам недостапна за да увиди сам каде згрешил за во иднина да не му се повтори.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кога сте „скар, скар“ со сопругот..
2.2.2016 1:17:24   
marchi
teska tema.user posted image nie pa i tesko se razbirame,toj saka da se relaksira a jas prvo da gi zavrsam obvrskite ama ko ke sednam kafe da pijam nikoj ne me bucka.i togas treba drva da se donesat jadenje da se postavi vo prodavnica da se pojde...i mislam deka tesko se razbirame .

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?