|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
16.10.2012 22:39:32   
Felly RR
Хехехе, ова истово и јас го знаев дека е така.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
16.10.2012 23:00:31   
Џесика
А го знаете она „ако одиш наназад ќе си го заборавиш името“ ??? Леле пукнав од смеење пред некој ден кога ми текнаuser posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
18.10.2012 10:59:14   
elenak
Абе миана ме отера назад во детството user posted image
Татко ми е од Делчево и јас кога одев таму кај баба ми и дедо ми кога ќе излезев надвор со децата од маало да си играм ми беше многу чудно кога викаа ,,мајка ми и башта ми,, user posted image Целата збунета кога си отидов на мајка ми и викам ,, Леле мамо знаеш дека децата во Делчево немаат татковци, само мајка и башта,, user posted image
Кога ми објасни дека башта е татко ми олесни, оти така бев загрижена за кутрите дечиња без татковци user posted image
А и ова, не е дилема туку херојски акт. Кога патувавме со миоте со кола многу ми беше страв од сообраќајки (па и сеуште ми е страв) и секогаш седев позади измеѓу нивните седишта со цел ако се деси нешто такво да можам со двете раце да ги фатам и двајцата, да ги спасам за да не излетаат напред user posted image
А јас сум ти била во најдобра позиција за летање низ шофершајбна ама тоа ти е детски памет. Се сеќавам дека нон стоп ми викаа да седнам убаво назад ама јас не.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
22.5.2013 9:20:01   
miana
Lele koga i da ja otvoram temava,pagam od smeenje..Daj kazete nesto ako vi teknalo vo meguvreme...
Eve dilema mene sto mi tekna? |Kako na glumcite ne im se prioduva vo wc dodeka se vo TV
ili pa zosto nikogas ne gi zaklucuvaat avtomobilite user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
21.8.2013 10:45:56   
mama_06
Многу го сакав и го сакам цртаниот филм ,Радувањата на Радован,. Но, цело време се мислев дали на Радован му студи во нозете, на крајната сцена кога легнува да спие. Нели нозете му се излезени низ решетките од креветот.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
21.8.2013 10:57:30   
Yummy Mammy
Vcera mi tekna na temava... Kerka mi mi vika: "mamo vidov dve cicalki spoeni". I me potseti deka vo gradinka mnogu se plasevme od crvenite bubacinja sto cicale krv. user posted image I pocnav da ja rasprasuvam zasto se vikaat ciclki, i ona mi go kaza istiot film sto nie go imavme kako deca. Jas normalni si se podnasmeav, i objasniv deka ne cicaat krv od decata, tuku nesto drugo si cicaat, na primer od steblata na cvekinjata, i ne mora da se plasi od niv.
Bas e interesno kako istite prikasni se prenesuvaat od generacija na generacija, i posle 25 god kerka mi veruva vo istoto sto i jas na nejzina vozrast.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
21.8.2013 18:28:20   
Bethany
верувам дека кога некој ќе помине под виножитото, дека ќе му се смени полот... само не знаев како да стигнам до таму user posted image А планирав да поминам, да бидам машко некое време, и пак да се вратам на старо user posted image



_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
26.9.2013 13:41:48   
miana
Кога ни пуштаа цртани во градинка,секогаш кога завршуваше цртанот во себе си велев - дај боже да почне уште еден и ако почнеше уште еден си мислев дека одма ме послушал дедо боже и пуштил цртан user posted image

Кога сестрами еднаш рецче дека ја поправила 4ката во 5 ка ,јас ја прашав што значи тоа - ја поправив? Таа зема нацрта облаче и потоа го поправи ( го дообликува ) и јас мислев дека на истиот начин се поправаат оценки ,дека им ги прецртуваат наставничките user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
29.11.2013 18:36:14   
deluxe
Си мислев ддека се движи месечината,а не облацитеuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
30.11.2013 11:40:29   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Си мислев ддека се движи месечината,а не облацитеuser posted image user posted image

Ова чувство и идеја ги имав за дрвата кога се возев со воз или кола - се движат во спротивен правец од возилото user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
28.1.2014 12:55:18   
miana
ЈАс ги броев линиите на автопат и бандерите user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
28.1.2014 13:54:01   
Defne90 RR
Jas odev po ivicite od trotoarot,epten mi bese toa interesno.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
28.1.2014 14:10:20   
Defne90 RR
Isto taka si mislev deka neboto moze da se dopre koga ke se kacis na najvisokata planina i so sestra mi si fantaziravme deka ke se kacime i ke doneseme parce od neboto i site deca ke ni zaviduvaa.Ha ha ha ama bujna fantazija sme imale.Imavme i izmisleni prijateli so sestra mi i se uste se sekavam kako se vikaa. Navistina vo ovaa tema site nie se vrakame vo detskite godini vo onoj period koga sme bile bezgrizni i najsrekni.Sigurno ke mi tekne uste nekoja ludorija gi imase navistina mnogu.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
28.1.2014 15:04:16   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ЈАс ги броев линиите на автопат и бандерите user posted image

Задолжително. И оние малите стубчиња за обележување на патот ноќе што светеа жолто и црвено.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
27.8.2014 17:01:15   
Felly RR
Миана, постот ти е префрлен во темата Детски досетки.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
27.8.2014 21:43:46   
Hopeful RR
Ме изнасмеавте со темата user posted image

Инаку јас мислев дека Мирослав Илич е уствари едно, МИРОСЛАФИЛИЧ, како уметничко име user posted image , а се двоумев дали е Јасер Арафат или Јасе Рарафат. Пологично ми беше второто, по логика дека Јасе е скратено од Јасмина, и заклучив дека вистинско име му е Јасмина Рарафат user posted image

А слично на броењето линии - кога одев по тротоар или плочник гледав да не згазам кај што се спојуваат две плочки или делови од бетонот. А ако згазнев, тогаш мораше следно со другата нога да згазам на иста таква спојка, да се избалансирам user posted image за греота!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 91
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?