|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога и колку пред компјутер?
28.12.2009 8:48:43   
profesorica
user posted image user posted image user posted image леле одлично.ќе му земам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кога и колку пред компјутер?
28.12.2009 8:49:05   
mami
ааа таа продавничка е закон. на Лука сите играчки му ги купувам од таму, а не ми текнало лаптопче да побарамuser posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кога и колку пред компјутер?
28.12.2009 8:49:29   
profesorica
ај објаснете кај се наоѓа поточно продавничето???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кога и колку пред компјутер?
28.12.2009 8:53:46   
caci20
Na Maksim Gorki, ulicata od plostad sto vodi kon Italijanska ambasada . Od leva strana e frodo , a od desna e prodavnickata.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кога и колку пред компјутер?
28.12.2009 8:56:34   
mami
Максим Горки ти е улицата кај Швајцарска амбасада, од плоштад накај Спенсер, Кинг бургер кога одиш. Имаш Чико и одма до него е оваа продавничка

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кога и колку пред компјутер?
28.12.2009 9:01:01   
profesorica
ок фала ви!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кога и колку пред компјутер?
4.1.2010 12:19:30   
mother 29
го решивме комјутерот..си купивме цд -нја и на двд-то си гледа...си седи на столче на одалеченост и си гледа.ке си поигра малку со количките,тоа му врти и после пак продолжува...само сега нас ни проблем нема тв..мм ми вчера стави на пола -пола да гледа и тој нешто..лелле Марко не дава во никој случај...пушти тато,та пушти .и мм ми се откажаuser posted image
сега си гледаме по цел ден тлакол том...кој сака да му раскажам една епизода или можеби 100user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кога и колку пред компјутер?
4.1.2010 12:26:02   
Enika
 Еве јас сака да раскажеш некоја епизодаuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кога и колку пред компјутер?
4.1.2010 12:31:28   
mother 29
која?????!таа со мацето падне или мајенките куценца..или за зајцето мауоuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кога и колку пред компјутер?
4.1.2010 12:33:17   
profesorica
оууууу и ние трактор том ги снимивме на ДВД цедиња и по цел ден гледа.user posted image user posted image user posted image

Кате

ооо...па требао сам га најприје испразнити...

или БАЗ: шта је то??? НИШТА!!!одлази томе!!! (со мм увек се смееме на ова)))


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кога и колку пред компјутер?
4.1.2010 12:36:35   
Enika
Се откажувам..несакам да знам user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кога и колку пред компјутер?
4.1.2010 12:38:12   
profesorica
ај имаш време ти-ќе раскажуваш и ти послеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кога и колку пред компјутер?
9.2.2010 13:44:16   
mother 29
Марко кога седеше порано пред компјутер очињата, редовно му беа вцрвени,дека плави ,веднаш се познаваше промена.знаев дека е од компјутерот и се нервирав ,ама го решивме со цд-ња му  снимав све што гледа.
сега на лаптопот, не гњави зашто му кажав дека  тоа  е тетратка и мама само пишува на него!и се договоривме така со мм ми никако да не  му пуштаме  youtube.
само не знам до кога ке ми држи тезатаuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Кога и колку пред компјутер?
9.2.2010 13:51:06   
Еца
Откако тргна Мартина во градинка компјутерот воопшто не ја интересира, дури некогаш ќе ја прашам дали сака малку да поигра барбики, а таа ми вика не, не, ке си играм во кујната или си гледа цртан на тв или си "чита" од нејзините сликовници. Се надевам дека вака ќе продолжи и во иднина да не ја интересира ком.ама изгледа се изнаигра, па и помина меракотuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Кога и колку пред компјутер?
14.2.2010 21:25:02   
capi
.postojano e na kom. smetam deka treba da prevzemem nekoi merki...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

tanja capanova

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Кога и колку пред компјутер?
15.2.2010 10:00:00   
niki
Ќерка ми од наша пријателка доби детски лап топ, пред ние да успееме да и купиме, а планиравме за нова година. И што се случи? Како и секое чудо за три дена меракот помина. Воодушевувањето беше преголемо, насекаде го влечкаше, дури и спиеше со него, но само во првите три дена. Инаку компјутерот е прекрасен ја има грчката азбука во пишана форма и со изговор, потоа зборови исто така напишани, изговор и слика, броеви, песнички, можност за компонирање мелодија и нејзино преслушување, игри, собирање и одземање. Но, таа нема интерес да седи и да ги истражува можностите на компјутерот, барем не сеуште. Може да пројави интерес но под услов јас да сум покрај неа и заедно со неа да си играм. Овој нашиов не и давам сеуште да го користи, иако и за него пројавува интерес понекогаш, но пак тоа го поврзувам со моето седење на него и можноста така да нешто работи заедно со мене, а не од вистински интерес за учење и запознавање на техникава. Таа исто како за компјутерот, пројавува интерес и за еден куп други работи кои ме гледа дека ги работам по дома, но ако сите тие активности јас ги прескокнам таа самоиницијативно не ги прави. Што значи, што помалку сум јас на компјутер, пред ТВ и сл. и таа помалку се интересира. Не сум безгрешна и ТВ и цртаните ги користам за да испозавршам обврски непречено од неа или на кратко да го најдам својот социјален мир, бидејќи друга можност за тоа немам, но се трудам да биде во што помала мера.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот capi)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Кога и колку пред компјутер?
28.2.2010 19:21:36   
suzeto
nie imame stransko kako kompjuter so infra red se priklucuva na tv za da igra,,, gradi kujci resava nekoi igricki primer koja boja kade i slicno.potoa ima isto edno drugo toa e na barerii so lenti isto da resava samo toa e na angliski pa ne razbira da se snima ima na nego mnogu e ubavo i poucno go prasuva primer kade e majmunceto ili koj mesec e po januari,koga ima sneg i tn.i dvd ima za vo kola i toa ne spasi inace nisto ne mozevme na tv da gledame samo toj crtani i ako ne gledase morase da slusat nesmeevme da go smenime crtanot toj da si slusa ako ne gledauser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Кога и колку пред компјутер?
12.6.2013 16:22:58   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: sibela555

Dali se dobri za decata ili stetni ?

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Кога и колку пред компјутер?
6.12.2013 12:11:49   
Mihaela 2010
Ovie raboti epten epten gi odbegnuvam...znaci pred kompjuter sednuva mnooogu retko i toa najcesto gleda nekoj crtan...i srekja sto voopsto i ne bara da i se ukluci,nekogas od mobilniot na tatko i koj ima simnato nekoi igrici pa znae da mu go zeme i da igra,od tipot na pravenje kolaci,pica,hranenje na bebe i slicno...
no i koga e pred kompjuter najmnogu 20 min do pola cas i kraj
povekje sme posveteni na crtanje,igranje,citanje knigi i slicno...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Кога и колку пред компјутер?
6.12.2013 12:17:34   
deluxe
Ќерката знаеше со саати да седи пред комп. дури почна да ме загрижува.Фала Богу се расипа комп.и сега си игра нормални детски игри,како ние што игравме.Така не сум во план за брзо да набавам комп. дома единствено поради А која нема контрола колку седи пред комп.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Кога и колку пред компјутер?
23.9.2014 15:17:17   
Mila mamicka
Уште пред да се роди син ми, имав став дека децата во развој, некаде до 7та година од нивниот живот не треба да поминуваат многу време ниту пред компјутер, ниту пред тв. Со истиот став сум сеуште, и за моја среќа, син ми, не сака да поминува многу време, речиси ич време, ниту пред ком, ниту пред тв. Ние дома компјутерот го користиме многу ретко, така што и тој нема многу прилика да не гледа пред компјутер, ниту пак пред тв. Гледаме времето кое го минуваме заедно да биде во игри и песнички, во читање сликовници и сл. Единствена работа што сега син ми може да посака да ја гледа на компјутер е клипови со пластелин, затоа што сега пластелинот му е главна игра по дома. Ама, и тоа не се случува често, можеби еднаш неделно. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 46
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?