|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
28.3.2015 15:10:04   
hopeless
Јас не планирам да и ставам обетки во скоро време.
Не дека сум против, ама тоа е мое мислење.
Би почекала да е доволно голема на пример 4-5 години.
Секако ако таа сака. Ако не не би ја терала со сила.
Когаќе порасне сама нека оди да си ги дупне.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
31.3.2015 19:09:32   
sonc90
uste samo edna nedela do blagovec...edvaj cekam za da i gi dupnam usinjata na kerka mi... inaku vo petok ke ja nosam na sistematski bidejki na 2 april pravime 9 meseci i ke prasam dali se dupnuvaat usinja vo ambulanta ili sepak da ja nosam na zlatar pa ke ve izvestam za da si znaete site koi imate namera ovoj 7 da dupnuvate usinja

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
1.4.2015 17:54:03   
lukajana RR
Sonc90 ајде прашувај и пиши обавезно,јас и обетчиња купив знам дека ставаат нивни ама овие за подоцна,едни слатки со срценца.Сега ке ставиме па ке видиме како ке се понаша цуцата дали ке ги трпи тоа незнам битно ке ставиме па после ке гледаме што ке правимеuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
3.4.2015 11:21:37   
sonc90
bevme denes i prasav i mi rekoa(ova se odnesuva na poliklinika cento): ne dupnuvame usinja bidejki procedurata se ima pokazano kako teska i nesoodvetna zatoa sto se dupnuvaa porano usinjata so igli,pa bebinjata pretaa,mrdaa i seto toa pretstavuvase napor i za nas i za samoto bebe.mnogu ambulanti vekje ne go praktikuvaat toa dupnuvanje usi,mozebi postoi nekoja sto dupnuva usi ama moj sovet e najdobro na zlatar bidejki so pistolce e 1 sekunda rabota...moze mestoto kaj sto e dupnato da go cistite i dezinfecirate ili pak da stavate antibiotska mast user posted image ... a sto e toa i kako izgleda antibiotskata mast vrska nemam...se na se,toa mi kazaa taka da za site koi gi interesira da si znaete pravac na zlatar! user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
3.4.2015 11:29:20   
Mihaela 2010
Nas ni dadoa hidrociklin da go mackame mestoto okolu obetkata po dva pati na den dva tri dena.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
3.4.2015 19:29:11   
Neurotoxin RR
Само на златар, за две минути се завршува, плачеше пет минути и се се заврши, ние од пусти мерак на свекрва ми, она и купи обетчиња златни на 5 месеци и ги дупнавме, ама па и подобро помала, одма се залажа и престана да плаче, незнаеше да си ги чепка тогаш ушињата и немавме никаков проблем.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
7.4.2015 17:52:48   
lukajana RR
Ние денес ги дупнавме ушињата ,поминавме со малку плачки ама ништо страшно дури на Л му дупнавме едно уво непланирано ,ми вика може ли и јас викам може ако сакаш и седна дете ни викна ни писна и сега сме со обетче ама тато не знае.Ке биде смешкиuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
8.4.2015 9:07:06   
nataly86
Ние ги дупнавме на 4месеци, ни рекоја дека требало на празник па на 03,12 Пречиста кога беше, супер поминавме и еве машала до сега никаква реакција нема ниу пак и сметаат да ги трга нешто.само се плашам во играта батко да не и ги тргни user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
8.4.2015 13:48:35   
AneLav RR
Јас не и ги дупнав ни оваа година ушната школка расте до 4 години па здравје можеби до година ќе ги дупнеме ако сака. Според мене не мора да е на празник ама ако треба ќе ги испочитуваме бабиве.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
8.4.2015 17:49:20   
sonc90
Jas malce kasnam zaso imam mn obvrski zaradi veligden pa nemam vreme da sednam taka da sega se oslobodiv pa da se pofalam deka i nie vcera gi dupnavme usinjata i placevme nekoi 2 minuti za sekoe usence ama se smiri i si setkaa so tato niz carsija i si gledaa macinja kucinja i zaboravi...inace ic ne gi fakja usinjata,isto ko nisto da nema...iskreno mi bese zal ama se tesam deka nema da se sekava...kako i da e-nisto strasno,sega e duri i poubava e a i nema vekje da me prasuvaat sto e?maskko ili zensko?

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
17.5.2015 13:16:17   
blond
Малата веќе доби на подарок златни обетки, А јас не знам кога би и ставила и дали би и ставила еден ден. Од околината одма коментираат да и ставам што побрзо, ама немам намера до 2-3 години да ставам. Можеби ќе се предомислам :)

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
5.6.2015 1:55:30   
sonc90
vidi-nikako ne se vodi spored ona drugite sto ti velat...teraj si ti kako si sakas i kako si znaes...licno jas od pogore mozes da procitas deka i gi dupnav na blagovec i togas imase 9 meseci,se dvoumev se dodeka ne stignavme na zlatar i koga i go dupna 1 use srce mi se skina,a pak koga dojde na red vtoroto mislev ke dobijam srcev udar...srekja za 5 min prestana da place i se odnesuvase kako nisto da ne bilo a nie bevme presrekni sto malata e dobro i sto e "razubavena" user posted image ...nikogas ne gi tegnese usinjata,sme nemale problem so obetkite,sto e dobro za malo bebe dodeka golemo dete ke gi fakja...ako vekje cekas da bide pogolema podobro toa napravi go koga ke bide epten pogolema i ke razbira deka ne smee da gi fakja usite...na 2-3 godini ne veruvam deka ke te poslusa i deka nema da saka da si gi tegne obetkite(toa e moe mislenje,moze nekoj drug poinaku ke ti kaze spored svoeto iskustvo) za kraj pak ke kazam deka e tvoe sto i da resis i ne dozvoluvaj da ti nametnat mislenje posebno takvo poradi koe posle mozes da zazalis

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
4.4.2016 16:34:08   
nadez vera ljubov
Ајде кој ќе става обетки во четврток на благовец ние планираме да ставиме, имаме 8 месеци без 4 дена

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 338
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?