|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како ви ѕвони мобилниот?
23.5.2014 9:04:24   
Felly RR
Како ви ѕвони мобилниот? Имате ставено некоја обична мелодија од телефонот, или пак тоа е некоја ваша омилена музичка нумера. Симнувате ли песни во телефонот, или не се замарате толку со музика и ги користите тие што ви се поставени во телефонот? Имате различни мелодии за различни контакти или за сите ви звони исто?
Дали мислите дека мелодијата со која ви звони телефонот кажува нешто за вашата личност?
Дали често ги менувате мелодиите на телефонот?

Ајде малку да продискутираме на оваа тема.user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 23.5.2014 9:05:10 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како ви ѕвони мобилниот?
23.5.2014 10:23:38   
Mihaela 2010
Porano se zamarav so toa kako da mi zvoni mobilniot,neli mladost ludost,obicno stavav muzika t.e pesna sto mi e vo momentoto omilena
Sega si imam poprilicno nov mobilen i bidejki isto ni zvonese so mm,neli toa e muzika so si ja ima mobilniot ,i koga ke zazvonese trcavme i dvajcata,si staiv pesna sto mi e hit vo momentov i taka mi zvoni
Za zvonenjeto na posebni lica imam samo posebna pesna kako mi zvoni mm i tolku

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како ви ѕвони мобилниот?
23.5.2014 10:24:16   
sandriana RR
I say a little prayer - Aretha Franklin
Еве вака ми звони телефонот, за сите е иста мелодијата. Кога ја имав Нокиата пред 3 години, оваа мелодија беше резервирана за мм, а неколку битени луѓе ми беа означени со своја соодветна мелодија. Потоа сменив друг телефон, и имаше исто една мелодија за сите контакти, и тоа некоја од понудените од телефонот, е сега, се потрудив пред извесно време бар да си ја вратам омилената мелодија - и нека биде мојата молитва за сите user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како ви ѕвони мобилниот?
23.5.2014 10:31:08   
Defne90 RR
Firestarter-Prodigy

Моментално ми ѕвони со оваа мелодија што ја обожавам,ама често ги менеувам.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како ви ѕвони мобилниот?
23.5.2014 19:45:30   
deluxe
Just give me a reason-Pink Тоа е мојот рингтонuser posted image Ја обожавам Пинк,најчесто нејзините песни се во мојот мобиленuser posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 23.5.2014 19:46:05 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како ви ѕвони мобилниот?
23.5.2014 20:24:28   
Палешка РР
Кирил Џајковски

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како ви ѕвони мобилниот?
23.5.2014 21:25:47   
SandraRo
blurred lines momentalna i omilena pesna....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како ви ѕвони мобилниот?
23.5.2014 23:44:43   
elenak
If I were a boy-Beyonce

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како ви ѕвони мобилниот?
24.5.2014 11:05:34   
Snowhite RR
На едниот телефон оваа somebody that i used to know gotye
А на другиот од тие што се во телефонот, нов ми е и не сум побарала да ставам некоја друга мелодија, а оваа што ми звони на другиот телефон едно време двајцата ја имавме истата со мм и што вика Михалеа двајцата трчавме кога ќе звонеше телефонот и затоа после јас си ја наместив само тој кога ми звони, така знаев дека ако звонеше телефон а мм е со мене дека неговиот звони, а кога ќе ми заѕвонеше Готје кога не бев со мм, знаев дека е тој, а за другите ми звонеше оваа zaz je veux

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како ви ѕвони мобилниот?
27.11.2014 19:08:25   
caciana
All About That Bass - kako sum zarazena so pesnava... veke 2 meseci samo taa jaci okolu mene user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како ви ѕвони мобилниот?
27.11.2014 23:08:48   
scared RR
ми ѕвони како старо расипано ѕвонче user posted image се заборавам да ја сменам..user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како ви ѕвони мобилниот?
28.11.2014 14:29:12   
Snowhite RR
Го имам рингтонот од една реклама на емисијата Петар за појадок и пауза. Тие што ја слушаат емисијава сигурно знаат и тоа случајно си ја најдов во едни рингтонови што ги симнав

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?