|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како до женско, а како до машко
15.7.2014 12:38:16   
AnnaMolly RR
За првото не планиравме дал ќе биде машко или женско, ама сега второво по рецепт го правевме user posted image
Бидејќи точно знам кога ми е овулација, имам болна овулација и екстремно редовен циклус, го правевме 4 дена пред овулацијата. И тој месец имавме само тој ден однос и ете се фати од само еден пат. Утре сум на скрининг и ако ми кажат пол баш ќе видиме дали е точен рецептов или нешто ни се измешале состојките :)))))))
Се надевам успешно сме го „зготвиле“ и дека ќе биде user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Како до женско, а како до машко
15.7.2014 15:46:06   
princessa
Ајде нека се угодиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Како до женско, а како до машко
15.7.2014 22:35:13   
Snowhite RR
Имам чувство деκа сте го погодиле ρецептот, баш да видиме да не известиш, и ние по тој ρецепт го пρавевме втоρото и κај нас се погоди, се надевам и κај вас ќе биде user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Како до женско, а како до машко
16.7.2014 0:46:42   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Доколку сакате момче
Знаеме дека „машките" сперматозоиди, кои носат Y хромозом, се движат побрзо од „женските" сперматозоиди, кои носат X хромозом.
Но овие сперматозоиди ќе умрат побрзо од „женските" сперматозоиди, така да вие и вашиот партнер треба да бидете сигурни дека сте 100% блиску до овулацијата и да имате сексуален однос колку што е можно поблиску до датата на овулација (денот пред или на самиот ден на овулација).
Ова им овозможува на побрзите „машки" сперматозоиди да дојдат побрзо до јајце-клетката, која чека да биде оплодена и да ја оплодат пред да стигнат побавните „женски" сперматозоиди.

Доколку сакате девојче
Па сега е прилично едноставно. Доколку сакате да имате девојче најдобро е да водите љубов два дена пред овулацијата, така да ова ќе им овозможи на побрзите „машки" сперматозоиди да ја истрошат енергијата и да умрат оставајќи ги побавните „женски" сперматозоиди (но кои живеат многу подолго) да пристигнат и да ја оплодат јајце клетката која чека да биде оплодена.

Мис ни се поклопуваат податоците милаuser posted image

ne sum ja znaela ovaa informacija no dobredojdena e user posted image no znam deka od mazot zavisi dali deteto ke bide masko ili zensko.zenata ima XX hromozomi i deteto ke nasledi eden hrom ozom od majkata koj sekako ke bide X a mazot ima XY hromozomi pa ako od nego nasledi X hromozom ke bide zensko a ako nasledi Y ke bide masko. user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Како до женско, а како до машко
16.7.2014 11:59:46   
AnnaMolly RR
Докторката срамежливо и несигурно ми рече денес дека е куре :)))))) Ама стопати повтори дека е рано и дека можеби згрешила :) Па ќе видиме на следен преглед што ќе бидне. Признавам дека повеќе сакам да е женско, ама и машко да е моментално со проблемиве што ги имам во бременоста само нека биде здраво право.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Како до женско, а како до машко
16.7.2014 13:51:50   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Докторката срамежливо и несигурно ми рече денес дека е куре :)))))) Ама стопати повтори дека е рано и дека можеби згрешила :) Па ќе видиме на следен преглед што ќе бидне. Признавам дека повеќе сакам да е женско, ама и машко да е моментално со проблемиве што ги имам во бременоста само нека биде здраво право.


Не би требало да е машко, бидејќи многу рано пред овулација сте го правеле, сега не знам.....ако е така, ќе падне во вода теоријава за машко и женско user posted image user posted image , ајде извести не за следно ехоuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Како до женско, а како до машко
16.7.2014 14:23:30   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Не би требало да е машко, бидејќи многу рано пред овулација сте го правеле, сега не знам.....ако е така, ќе падне во вода теоријава за машко и женско user posted image user posted image , ајде извести не за следно ехоuser posted image


user posted image рушење на теории за забременување па и за машко или женскоuser posted image

Мајка на моја пријателка ми рече кога ќе сакам женско да и се обратам ама бевме на гости и нестигнав да ја потпрашам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Како до женско, а како до машко
16.7.2014 14:48:02   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

user posted image рушење на теории за забременување па и за машко или женскоuser posted image

Мајка на моја пријателка ми рече кога ќе сакам женско да и се обратам ама бевме на гости и нестигнав да ја потпрашам user posted image


Е па викаат за женско треба неколку дена пред овулација, а за машко на ден пред или на сама овулација, а има и посебна исхрана што да се јаде, за да се зголемат шансите за машко или женско, ќе ја најдам од интернет и ќе ја постирам. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Како до женско, а како до машко
16.7.2014 15:50:17   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Докторката срамежливо и несигурно ми рече денес дека е куре :)))))) Ама стопати повтори дека е рано и дека можеби згрешила :) Па ќе видиме на следен преглед што ќе бидне. Признавам дека повеќе сакам да е женско, ама и машко да е моментално со проблемиве што ги имам во бременоста само нека биде здраво право.

polot kaj devojcinjata na eho podocna se gleda,imam sretnato milion takvi slucaevi (so ogled na toa deka sum med.sestra user posted image ) maskite decinja posle tretiot mesec mozat da se vidat deka se maski user posted image znaci ako posle tretiot-cetvtriot mesec ne moze da se zabelezi polot da znaete deka e devojce.ne postoi nekoe pravilo tuka no ete vi vikam mnogu takvi slucaevi sum sretnala

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Како до женско, а како до машко
31.7.2014 14:52:33   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Зголемување на шансите за машко или женско

..... Еден од најпопуларните методи за природно зачнување на машко или женско е методот на д-р Шетлс. Уште во 60-тите години, д-р Шетлс го предложил методот за селектирање на полот за кој тврдел дека има научни докази. Токму тој метод го објавил во својата книга „Како да го изберете полот на вашето бебе“ и оттогаш стекнал огромна популарност.

Како да зачнете машко?
  • Сексуален однос за време и по овулацијата. Според методот на Шетлс, парот кој сака да добие машко треба да практикува заштитен сексуален однос до 4 дена пред овулацијата. Потоа, четирите дена до овулацијата да апстинира, а на денот на овулацијата да практикува незаштитен сексуален однос. Тогаш жената е најплодна, а бидејќи машките сперматозоиди се побрзи од женските, поголема е веројатноста јајце-клетката да биде оплодена од сперма која носи Y хромозом. Апстинирањето се препорачува за да се зголеми концентрацијата на спермата.
  • Жената да достигне оргазам. Машките сперматозоиди се помалку издржливи од женските и ним им одговара алкална средина на вагината, а алкалноста се зголемува кога жената достигнува оргазам. Оргазмот им помага на машките сперматозоиди да преживеат, а контракциите при оргазмот им помагаат уште побрзо да стигнат до јајце-клетката. Затоа, Шетлс препорачува жената да доживее оргазам пред или во исто време со нејзиниот партнер.
  • Секс пози кои овозможуваат длабока пенетрација. Д-р Шетлс ја препорачува кучешката поза. При длабока пенетрација, спермата навлегува подлабоко одноосно поблиску до матката, па машките сперматозоиди треба помалку да патуваат и побрзо ќе пристигнат до созреаната јајце-клетка.

    Како да зачнете женско?
  • Сексуален однос најдоцна до 2-3 дена пред овулација. На паровите кои сакаат да добијат женско, Шетлс им препорачува да практикуваат незаштитен секс најдоцна до 2-3 дена пред овулација. Причината за тоа е што сперматозоидите можат да живеат максимум 6 дена во женските полови органи. Па, додека настапи овулацијата, неиздржливите „машки“ сперматозоиди ќе изумрат и ќе останат само издржливите „женски“ за да ја оплодат јајце-клетката.
  • Жената да не доживее оргазам. Оргазмот ја зголемува алкалноста на средината на вагината, а таа средина е погодна за „машките“ сперматозоиди. Затоа, ако сакате да имате женско, треба да се воздржите од достигнувањето на оргазам.
  • Секс пози за мала пенетрација. Ако сакате да зачнете женско, треба да практикувате пози кои овозможуваат само мала пенетрација. Така спермата ќе навлезе подолу во репродуктивните органи, каде средината е помалку алкална, а тоа е неповолно за „машките“ сперматозоиди. Исто така, спермата треба да помине подолг пат до јајце-клетката, па издржливите „женски“ сперматозоиди ќе имаат поголема предност.


  • Да се потсетиме user posted image user posted image


    _____________________________

    Обиди: 5,5 години
    2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
    Верувај во чуда!

    (Одговор на членот BEBICA)
    Непосредна врска до пораките: 110
    Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
    Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
    Оди на:






    Анкета

    Бременост.
    пеперутка16

    Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?