|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 16 17 [18]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 20:38:23   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Aj i tuka da prasam:

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj ima iskustvo koga roditelite se vodat na edna adresa vo pasosot, a deteto na druga, dali pravat problem na granica?
Mislam, na nasa granica ne ocekuvam problemi, zatoa sto kolku tolku nasite sluzbenici se zapoznaeni deka ima promena na ulicite, no kako ke im objasnam vo stranska drzava deka se vodime na ista ulica ama so razlicni iminja?!



Isto sme I nie, ista e ulicata, samo po novo preimenuvana. Kaj decava e novoto ime na ulicata napisano vo pasos.
Problem nemavme, pred 7 dena pominavme granica, sesute sme na odmor. I lani bese isto, togas pominavme po dve drzavi bez problem za ova.


E fala ti, mami2, ova mi e navistina korisna informacija, vistinsko iskustvo na teren, zasto uste vcera se javiv i vo opstina i vo grad Skopje, i poima nemaat normalno, koga bi imale ne bi ni pravele vakvi nepromisleni raboti (od opstina mi rekoa deka ne se nadlezni, a od grad Skopje koj e nadlezen nemam nikakov odgovor, vo sistemot na MVR se uste im stoi "novoto" ime, ama ne znaat deka ima uste ponovo user posted image


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 426
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 21:52:47   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Aj i tuka da prasam:

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj ima iskustvo koga roditelite se vodat na edna adresa vo pasosot, a deteto na druga, dali pravat problem na granica?
Mislam, na nasa granica ne ocekuvam problemi, zatoa sto kolku tolku nasite sluzbenici se zapoznaeni deka ima promena na ulicite, no kako ke im objasnam vo stranska drzava deka se vodime na ista ulica ama so razlicni iminja?!



И јас го имам истиот проблем, ама си прашав во МВР и ми рекоа дена воопшто нема никаков проблем! Инаку јас и мм сме на ул. Водњанска, а син ми на ул. Мајка Тереза.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 427
   RE: Каде на одмор?
26.6.2013 10:38:45   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Aj i tuka da prasam:

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj ima iskustvo koga roditelite se vodat na edna adresa vo pasosot, a deteto na druga, dali pravat problem na granica?
Mislam, na nasa granica ne ocekuvam problemi, zatoa sto kolku tolku nasite sluzbenici se zapoznaeni deka ima promena na ulicite, no kako ke im objasnam vo stranska drzava deka se vodime na ista ulica ama so razlicni iminja?!



И јас го имам истиот проблем, ама си прашав во МВР и ми рекоа дена воопшто нема никаков проблем! Инаку јас и мм сме на ул. Водњанска, а син ми на ул. Мајка Тереза.



Hahaha, znaci vie ni go zemavte ubavoto ime, a user posted image
E pa nie sme na "13 Juli", decata na "Majka Tereza", a po najnovo sme "Adolf Nekoj-si"!


< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 26.6.2013 10:39:36 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 428
   RE: Каде на одмор?
8.8.2013 14:09:09   
Alexia
Zdravo majki,
Da ve prasam dali ima nekoja od vas odeno vo hotelot na MVR vo Ohrid?

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 429
   RE: Каде на одмор?
10.8.2013 14:59:55   
Pepelaska *
Ние сме моментално таму, супер е ,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Alexia)
Непосредна врска до пораките: 430
   RE: Каде на одмор?
21.5.2015 12:45:03   
miana
Жени, каде летово на одмор?
Ние уплативме за во Сивири, 7 дена па ке видиме како ке си поминеме.. Дали некоја од вас има одено таму? Хотел Џени? Мене ми го препорачаа, супер било...
Читам на тоа Трип адвајзор има ептен различно коментари, од крајност во крајност..Некои се презадоволни, некои не... Вие каде ке шетате летово?

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 431
   RE: Каде на одмор?
21.5.2015 13:31:02   
blue_blue
miana, зависи што бараш и што сакаш од селце у Грција...Јас никад не би го резервирала тој хотел во Сивири зошто за мене е далеку од плажа. Јас сакам во село во Грчка да отворам врата и да сум на плажа. Во сивири има неколку такви апартмани/хотелчиња што се во прв ред до плажа. Инаку плажата е добра за деца бидјќи нема улица, буквално децата (ако си сместена во тие апартманите што се во прв ред) си идат до соба и сами си земаат што им треба. Плитко е и топа и чиста е водата. Исто така не фаќа сенка на плажата така да можеш да седиш буквално до 9 вечер. Инаку самото место е прдеж мало, ништо занимливо...една улица и некои коњчиња за деца, еден ресторан и некои супермаркетчиња...блику ти е Калитеа а таму бар за мене е поинтересно ако сакаш навечер да испиеш кафе или да свртиш неколку круга. Она што не ми се допаѓа и затоа не идам више таму (сум била 2 години по ред) е што плажата е тесна и преначичкана со лежалки, буквално нема кај игла да фрлиш а и македонци врие и туку се расправаат за лежалки (стануваа во 5 сабајле и тураа пешкири по лежалките)...мада јас и не сум ти некој репер за места у Грчка на краците пошто мене сите ми се еднакво досадни....ама за мене на пример плажата у Неа Моудања е поубава сто пати од таа во Сивири зошто има доволно место не ми ги ставаат пешкирите на глава...како и да е, штом си решила да идеш сигурно арно ќе си поминеш

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 432
   RE: Каде на одмор?
22.5.2015 14:35:38   
Ilina87
Miana, за Сивири од две различни фамилии има слушнато сосем спротиставени мислења. Едните беа презадоволни, мирно место како за со деца. А и хотелчето Џени го фалеа. Другите пак разочарани, не им се допаднал ни хотелот ни местото. Демек имало многу бранови, дувало ветер, хотелот само исто јадење нудел секој ден, плажата малечка. Прашање на вкус е и секој различно гледа на работите. Макар што јас мислам дека на краците не е никаде лошо, водата е многу чиста. Ако сте во можност одете до Калитеа и преку ден и навечер е убаво. Мене посебно ми се допаѓа Афитос и Калитеа од првиот крак.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 433
   RE: Каде на одмор?
23.5.2015 14:08:42   
bucko mal
Odmorite mi se isplanirani do 2017user posted image samo da sme zdravi I zivi I se da ide po planot.

Ovaa godina krajot na Dekemvri planirame Fiji da odime,pa posle malku ke odmorime I ke se spremame za leto 2017 idame za Mk.
user posted image user posted image
E sega koga veke go tepame patot do tamu ke zastaneme nekade po pat.Odbrani mi se destinaciite:Dubai,Singapur,Santorini kaj komshiite-neli bez niv nisto ne biva I Istanbul sakam da go vidam.Ne veruvam deka ke ima nekoi promeni zash se mi e isplanirano.user posted image

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 23.5.2015 14:09:59 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 434
   RE: Каде на одмор?
24.6.2015 18:03:33   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Odmorite mi se isplanirani do 2017user posted image samo da sme zdravi I zivi I se da ide po planot.

Ovaa godina krajot na Dekemvri planirame Fiji da odime,pa posle malku ke odmorime I ke se spremame za leto 2017 idame za Mk.
user posted image user posted image
E sega koga veke go tepame patot do tamu ke zastaneme nekade po pat.Odbrani mi se destinaciite:Dubai,Singapur,Santorini kaj komshiite-neli bez niv nisto ne biva I Istanbul sakam da go vidam.Ne veruvam deka ke ima nekoi promeni zash se mi e isplanirano.user posted image

dajboze da vi se realizira planot user posted image kaj nas seuste e neplanirano. ama kaj i da e letovo ke go pomineme vo granicite na nasata MILA MAKEDONIJA user posted image pa ne planiram ovde da zarabotuvam a drugi drzavi da bogatam! user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 435
   RE: Каде на одмор?
25.6.2015 19:17:38   
mommy_angels RR
Јас кукав,се жалев,ама одморче пак си ќарив user posted image
Веќе резервиравме во Пефкохори,заедно со сестра ми .Ептен се радувам дека во друштво ќе одиме,едвај усогласивме терминиuser posted image ,ама успеавме user posted image .Со мало дете секако романтика терање е научна фантастика,вака барем ќе се дружиме.Се надевам се ќе биде како што испланиравме user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 436
   RE: Каде на одмор?
25.6.2015 23:59:18   
Andriance
Nie ovaa godina uplativme za Kalithea.. ( samo da mi dadat zeleno svetlo za patuvanje). Jas ja obozhavam Kalitea..insistirav na vila na sama plaza, i ona sto bese presudno e sto sekoja soba si ima svoi dve lezalki..taka da nema da se tepam za niv :-)Vila Poseidon.. Lani bevme vo Siviri..mestenceto e izmisleno za so deca...Miana konkretno Jenny hotelot jas ne go izbrav zasto bas i ne ti e blisku do plaza..a bar Siviri ima eden kup apartmani bas poslani na plaza, nie bevnme vo Castello...mozes cel den na plaza da sedis zasto od taa strana na krakot pirka vetre i imas zalez na sonce do 21 :-) site mestenca ti se blisku ako sakate so kola navecer..kalitea, afytos, furka,..a samo preku kamenolomot ti se hanioti i ostali..

< Поракaта ја уредил Andriance -- 26.6.2015 0:01:55 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 437
   RE: Каде на одмор?
26.6.2015 9:20:36   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Nie ovaa godina uplativme za Kalithea.. ( samo da mi dadat zeleno svetlo za patuvanje). Jas ja obozhavam Kalitea..insistirav na vila na sama plaza, i ona sto bese presudno e sto sekoja soba si ima svoi dve lezalki..taka da nema da se tepam za niv :-)Vila Poseidon.. Lani bevme vo Siviri..mestenceto e izmisleno za so deca...Miana konkretno Jenny hotelot jas ne go izbrav zasto bas i ne ti e blisku do plaza..a bar Siviri ima eden kup apartmani bas poslani na plaza, nie bevnme vo Castello...mozes cel den na plaza da sedis zasto od taa strana na krakot pirka vetre i imas zalez na sonce do 21 :-) site mestenca ti se blisku ako sakate so kola navecer..kalitea, afytos, furka,..a samo preku kamenolomot ti se hanioti i ostali..




OOo Welcome back Andriance :) Mnogu se raduvam sto te gledam na ovaa stranica...
Ti blagodaram za odgovorot. Prv pat ke odime vo Siviri, i se nadevam deka ke ni se dopande mestoto, pa ako e taka, ke si obezbedime prestoj na sama plaza slednata godina...
Pozdrav :)

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 438
   RE: Каде на одмор?
26.6.2015 19:10:15   
Andriance
Fala Miana, i jas sum happy sto se vrativ i si najdov stari prijatelki. Sto i da ti treba info za Siviri, pishuj

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 439
   RE: Каде на одмор?
29.6.2015 12:11:45   
bucko mal
Andriance dobredojde nazad, imash ti uste mnogo raboti da spodeluvash so nas. Jas so zadovolstvo te citam.

I jas so vas teram letna shema, rezerviravme za leten odmor 25 Dekemvri do 1 Januari na Fiji. Naletavme na epten dobri ceni I ne ni se propustase. Od prethodno iskustvo toj period e sekogas zafateno I preskapo pa zatoa od porano glava ne boli user posted image
Lele kolku sum se smeala so mm, mi vika nemoj tamu da se nervirash ako nesto kasni. Tamu e Fiji-time, cekash prevoz koga ke dojde togash hihihihihih

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 440
   RE: Каде на одмор?
29.6.2015 13:13:59   
Kvisko
Bucko-mail убаво да си поминете. Сега мене лиги ми потекоа како би летнала и јас некаде накај некоја егзотична дестинација. Арно ама сега заради бременоста ако ме пуштат ќе мора некаде блуски да барам. Научена сум или подалечку или Хрватска. подалечклу ми е страв а до Хрватска во оваа состојба ми е многу возење. Грчките оствори ми се исто со повеќе возење и ми остануваат краците.
Краците не дека не ми се убави ама некако до сега ми биле повече викенд дестинација и сега сум на мисла каде да се оди.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 441
   RE: Каде на одмор?
1.7.2015 9:24:58   
blue_blue
Бевме една недела во Неа Моудања, стандард како и секоја година. ОК си поминавме, плажата празна како и секогаш и морето чисто. Времево беше недефинирано па имаше периоди кога седев на плажа со дуксер од што мислам дека ветер ме однесе...ама на краците и онака се ми е исто, идам за децава да се израдуваат на море и песок. Инаку мојот одмор го чекам со душа. Втора половина на август одиме во Браселона со едни пријатели и нивното дете и плус и сестра ми со нејзините деца (кои не се баш веќе деца пошто имаат по 20 години) реши да оди. Така да ќе бидеме гужва user posted image ем плажа, море ем шетање, ем аква паркови и забавни паркови...е таков одмор сакам...

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 442
   RE: Каде на одмор?
1.7.2015 12:04:57   
Ilina87
Blue_blue времето е исто како кај нас или потопло? Водата дали е ладна? Ние в недела треба да тргниме, но времето не ме радува воопшто. user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 443
   RE: Каде на одмор?
1.7.2015 12:57:58   
Andriance
Ilina87, vremeto sega u GR e isto kako kaj nas...vrne duva i vodata e ladna..ama za od utre se najavuvaat ubavi soncevi denovi i za najmngu tri dena mislam vodata kje bide top..taka da super kje vi se pogodi..nie ideme na 19.07 za Kalithea...ja pekam edno tri godini

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 444
   RE: Каде на одмор?
1.7.2015 13:24:41   
Ilina87
Andriance, фала на информацијата. Се надевам ќе се подобри и барем малку да се стопли водата, не за нас за детето ми е. Калитеа е супер, ние три години со ред одевме таму, сега за првпат ќе одиме на вториот крак. Посебно ми се допаѓа што водата е многу чиста и плитка, идеална за деца.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 445
   RE: Каде на одмор?
3.7.2015 14:31:17   
sonc90
kako ste zencinja?sto pravite?jas si imam edna "maka" pa aj vikam da vi se obratam zaso sekogas ste ljubezni da mi izlezete vo presret(ako ne e prasanjeto za tuka izvinete)...od 1 avgust sakame da ideme na odmor vo Ohrid-Trpeica pa sakav da znam ako ima nekoj koj bil da mi dade broj od gazda koj sto izdava sobi,znaci ne apartmani tuku sobi...prasuvam bidejki ke ideme za praznik i ako nemam rezervirano tesko deka ke najdam mesto a mn sakam da ideme vo Trpeica bidejki sum zaljubena vo mestoto...fala i imajte prijaten den user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 446
   RE: Каде на одмор?
4.7.2015 10:07:47   
Felly RR
СОнц, имаме посебна тема Летување во Македонија, па твојот пост го префрлив таму, и ќе ги упатам и другите рингерајки кои имаат информации да ти пишат во таа тема.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 447
   RE: Каде на одмор?
13.8.2015 15:33:28   
miana
Ете јас годинава одморот го поминав на двете страни од првиот крак.. За Сивири можам да кажам дека плажата и морето се топ, ама местото е многу мало и станува досадно, па мора да се пали кола и да се шета по соседните места.
После поминати дена таму, заминавме во Платамона во камп и си поминавме многу убаво.. Ке кажам дека за одмор навистина си треба и добро друштво. Во камп одиме секоја година по неколку дена, и оваа година решив здравје следната година одиме цел одмор во камп.. за децата е рај, нема ништо поубаво од камп... Салатичка, скаричка, узенце и добро друштво...Годинава имав најубав одмор ос сите досега user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 448
   RE: Каде на одмор?
15.6.2016 8:52:23   
skorpijana
Zdravo moze nekoj da piše za crna gora budva planirame da odeme tamu ovaa godina pa me interesirat nekoj vaši iskustva pozdrav

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 449
   RE: Каде на одмор?
15.6.2016 9:01:44   
eni
Јас бев во Петровец пред две години. Бевме некаде почеток на август, меѓутоа водата беше премногу ладна, предходно времето не беше најдобро, па не беше сеуште стоплена водата. Дури последните денови влеговме во вода. Сега патот е исто напорен, ако одиш преку косово и Албанија, сигурно ке треба 6 саати. Позитивно е што викаат водата е поздрава, бидејќи е посолена од Грција.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 450
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 16 17 [18]
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 16 17 [18]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?