|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Јатрва ми...
9.5.2013 13:16:19   
miana
bebence ,jas te razbiram celosno i ja razbiram tvojata mala posesivnost..|I mene bi me iznervirala nekoja da mi dojde doma ( koja saka neka e -jatrva li,snaa li- seedno ) da mi glumi "vredna " no samo ako e mnogu taze..Znaci,ako devojkava mi dosla dva pati u kuka i odma se prepne da raskreva,da vari kafe ( kafe varenje sepak e mesanje niz kujna ,ti teknue? ) i mene ke me izvadi od takt,ama ako doaga tuka recisi sekoj den,pa redno e i da raskrene neli? Ako ne raskrene pa ke ja ogovaraat.
I jas mislam deka ne si trebala da i zboruvas na svekrvati ( golema e ke si vidi sama ako e toa navistina taka ) kako taa glumi ili slicno.I da ne si mislela loso,loso ke bides svatena. ti si zivees na strana a oni vo idnina i oci neka si vadat,gledaj ti da si bides arna i da varis kafe i raskrevas - tebe da ne te zborat,a za nea bas neka ti e gajle.... Na takvite glumici brzo im se gleda pravoto lice ( ako glumat ) veruvaj..Ako e taa dvolicna ke se vidi mn logu brzo a ti stoi si na strana i gledaj da si izgradis eden normalen odnos so nea,ne navleguvaj vo ozboruvanja,...I da se skara so svekrvati vo idnina,gledaj da ne zavzemas niedna strana za da ne gi skaras brakata ili pa da te zamrazi tebe svekrvata.... Stoi na strana i ako se ozboruvaat edna so druga,pomila ke im bides na dvete..
Toa ti e moj sovet..
Jas nemam jatrva ,nemam dever..\Imam zolva i nekogas ke imam zet..Ke gledam da imam korekten odnos i toa e toa...Imam brat ,ke imam snaa i se nadevam deka nema se pogodat losi. user posted image

(Одговор на членот srculko)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Јатрва ми...
9.5.2013 21:17:41   
kapina
denes mm mi kaza oti jatrvata e bremena za vtoro dete svekrvata mu kazala neka i e so lesno no za nas ne ni prasala dokade sme so ivf ne gi interesira za nas dali voopsto ke imame deca da dojdat da prasat sinko sto tie svekorot snae oti na mm spermogramot e los da prasa barem stos me napravile mnogu mi e tesko prviot pat koga se porodi si misles na obvinitelna klupa sednav zatoa sto nie nemame deca svekrvata mm i deverot me sednaa na obvinitelna klupa jas neznaev kako da se odbranam sama bez nikoj da me prasa kolku mi e tesko no sega veke ako mi se sluce takvo nesto ako ne uspeam so ivf da ostanam bremen a ke kazam na majka mi se sto mi se ima sluceno

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Јатрва ми...
24.4.2014 9:30:22   
Mila mamicka
Сеуште немам официјално јатрва, ама девер ми е во долга врска, и со неговата девојка се согласуваме супер. Сега за сега. Инаку е помала од мене 6 години, и секако за некои работи различно размислуваме. Сепак, сметам дека почетокот е многу важен, и мислам дека доколку и официјално ми стане јатрва, ќе имаме коректен однос. Јас сум прва снаа таму, и имавме долга врска со мм, па многу долго се знам со неговите, и плус живееме во заедница, ама не се чувствувам дека треба да си ја бранам територијата од идната јатрва. Баш напротив, мислам дека ќе направам се за таа да се чувствува добредојдена во семејството. Односите со девер ми, и пред неа, и сега, ни се супер, да не речам, како брат ми е, дури поблизок е со мене отколку со мм, и нема да дозволам никој да ни го наруши таквиот однос.   

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Јатрва ми...
24.4.2014 12:07:01   
Defne90 RR
И јас се уште немем јатрва ама долгогодишната девојка на девер ми е ептен добра и фина и супер се согласуваме.Се надевам дека така ќе остане и во иднина.Инаку таа е постара од мене една година и така на слична возраст сме и многу слично размислуваме за многу работи.И со девер ми исто и јас имам ептен коректен однос,го почитувам и јас него и тој мене.Не живееме во заедница со заедница со свекор ми и свекрва ми,ниту пак ќе живееме во заедница ни со двер ми и неговата девојка но дури и да сме мислам дека никогаш нема да се случи да постои непочитување од наша страна а верувам ни од нивна.Навистина се добри и фини како што спомнав погоре и скоро сум сигурна дека и откако ќе се венчаат и таа и официјално ќе ми стане јатрва нема да има никакви проблеми.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 104
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?