|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ИВФ во природен циклус
12.8.2015 11:25:22   
jana81
Loveableme, tocno taka. Ke odime na skroz priroden ciklus. Jas mislev ke mi dade nekoja blaga stimulacija, ama Petanovski ne praktikuval modificirani ciklusi, ili stimuriran kako sto treba ili skroz prirodno. Momentalno gi pravam potrebnite ispituvanja, najbitno brisevite se vo red site, drugoto ne me plasi. Ke cekam da mi dojde i na osmiot den da se javam na kontrola. Pocnav da pijam i vitamini i minerali, pa ke vidime kako ke se odviva celata procedura

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: ИВФ во природен циклус
12.8.2015 11:57:56   
Libra88

ИЗВОРНА ПОРАКА: jana81

Loveableme, tocno taka. Ke odime na skroz priroden ciklus. Jas mislev ke mi dade nekoja blaga stimulacija, ama Petanovski ne praktikuval modificirani ciklusi, ili stimuriran kako sto treba ili skroz prirodno. Momentalno gi pravam potrebnite ispituvanja, najbitno brisevite se vo red site, drugoto ne me plasi. Ke cekam da mi dojde i na osmiot den da se javam na kontrola. Pocnav da pijam i vitamini i minerali, pa ke vidime kako ke se odviva celata procedura


jana81, ti kaza li Petanovski kolku ke cini postapkata?

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: ИВФ во природен циклус
12.8.2015 16:24:48   
jana81
Ne, a i ne prasav dodusa. Planieav da ja prasam sestrata okolu cenite sto kako i na kraj zaboraviv. Gledav na nivniot sajt mislam 53000 bese.

(Одговор на членот Libra88)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: ИВФ во природен циклус
25.8.2015 11:33:39   
jana81
Okolu cenata, bas vcera prasav i sestrata mi rece ako bide se kako sto treba znaci ako ima transfer cenata e okolu 60 000, do pukcijata e oklu 9000 ako se oplodi jajcekletkata a posle den dva prestane da se razviva okolu 20000 i taka. Znaci nema konkretno cena na uslugata i da se vodis po nea. Kako i da e, pocnavme i nema nazad. Utre sabajle sum pak na folikulomerija, i ako imam srekja da ne se prsnati folikulite utre bi bila punkcijata. Ke mi bide mnogu krivo ako ne ja isteram postapkata do kraj, no ete taka ispadna dr na odmor mene mi donde porano dva dena i toa e toa. Slednite 6m nema da bidam vo mk, no vo meguvreme pred da zaminam planiram da si podnesam dokumenti vo fondot pa ako mi odobrat veke vo mart da si pocnam na tenane so dolg protokol. Dosta e za denes, utre se javuvam so novi vestiuser posted image

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: ИВФ во природен циклус
25.8.2015 17:05:02   
MademoiselleNina
Јана81 ајде утре се да биде како што треба и да израдуваш со успешно природно ивф

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: ИВФ во природен циклус
27.8.2015 20:38:50   
SOLE
Jana kaj si? sto bidna imase li punkcija?

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: ИВФ во природен циклус
28.8.2015 0:05:38   
jana81
Nemase punkcija sole. Za zal i dvata folikuli bea prsnati, povekje srekja nareden pat, zdravje posle fevruari

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: ИВФ во природен циклус
28.8.2015 13:49:20   
LoveableMe RR
јaнa81, рaбoтевте ли бaрем прирoднo нa случaјoт пред пункцијa? Ти пoсaкувaм успех и прирoднo вo нaредните месеци.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: ИВФ во природен циклус
29.8.2015 21:39:02   
SOLE
jana mnogu mi e zal sto ja propusti ovaa sansa, no nisto strasno imas vremee eheeee samo zdravje se ke si dojde vo svoe vreme...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: ИВФ во природен циклус
21.9.2015 22:03:21   
Strela
Моето прво инвитро заврши со missed абортус во 10 недела од бременоста. Бидејки имав хиперстимулација , матичниот ми рече дека сеуште не ми се стабилизирале јајниците... Морам да чекам за инвитро со хормонска стимулација, а до тогаш сакам да се обидам со природен циклус. Сакав да прашам кои испитувања да ги направам пред да започнам и може ли некој да ми објасни како оди постапката... колку често треба да одам на фоликлометрија и дали ке примам терапија?

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: ИВФ во природен циклус
22.9.2015 15:57:04   
LoveableMe RR
Strela, зависи од проценката на докторот дали ќе ти даде терапија или не. Биба818 скоро правеше, ако прочита, ќе пише како ја помина целата постапка, позз

Kaде ќе правиш, кај кој доктор?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Strela)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: ИВФ во природен циклус
28.9.2015 13:49:16   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: цвет

Devojki ne sum citala nanazad na forumov,Ama ako ima nekoj da pravel. Ivf na priroden ciklus ke Moze li da mi pise kako ide I kolku kosta I Dali bez anastezija.


ИЗВОРНА ПОРАКА: bella80

.....jas sum poor responder, so 5 fostinona i 1 merional imav samo 1 j.k., koja ne se ni oplodi.Se razocsrav no ne se otkazav I vednas naredniot ciklus imav IVF na priroden ciklus,samo 1 j.k.,ubavo se oplodi I posle 2 nedeli user posted image user posted image

.......Vo Sistina plakas 10 300 na den na punkcija i uste 36000 den. na den na rensfer.Dobro e sto ako ne daj boze ne dojde do transfer lakaz samo 10300. Punkcijata jas ja pravev bez anestezija,ne bolese ic., so anestezija doplakas 6000 mislam.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Biba818
.....Cvet, za plakjanjeto vo sistina ti e se tocno navedeno,jas da potvrdam deka bas mesecov plakjav. ne znam dali smeam ovde da pisuvam no da spodelam deka onoj sto ima diners moze da izvadi diners sistina karticka so koja dobiva 5% popust i moznost za plakjanje na 12 rati,e sega so kamatata na ratite kje dojde skoro isto no vredi da se znae. ...:-)))) ubav den na site



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 62
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?