|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 16 [17]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Името на Вашето бебе
10.6.2013 16:45:44   
dani5555
MATEA

(Одговор на членот bile1122)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Името на Вашето бебе
26.6.2013 15:04:01   
New_mama
user posted image ИЛИН беше името на кое прво помислив кога дознав дека моето сонце е машко user posted image и така и бидна, мојот мал принц го доби ова име

_____________________________

Adore your baby...it's priceless

(Одговор на членот bile1122)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Името на Вашето бебе
26.6.2013 19:01:35   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: New_mama

user posted image ИЛИН беше името на кое прво помислив кога дознав дека моето сонце е машко user posted image и така и бидна, мојот мал принц го доби ова име


New_mama убаво името сте избрали за синчето. user posted image
Добредојде на РР. Имај и убава дружба со нас.

Патем, ТУКА може да се запишете сите да ве додадеме на список на РР мамички user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот New_mama)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Името на Вашето бебе
26.6.2013 23:30:33   
Simona_k
Teodoruser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Името на Вашето бебе
1.7.2013 21:41:04   
Sasha24
Елена, Теодора

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Името на Вашето бебе
10.7.2013 22:03:20   
temjanuska2
Luka soncenceto user posted image

(Одговор на членот Sasha24)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Името на Вашето бебе
6.9.2013 16:27:43   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: JULCE

DRAGI MAJKI I IDNI DALI STE RAZMISLUVALE ZA VASETO DETE KAKO KE SE VIKA ,KOE IME E POUBAVO,I SE RAZBIRA DA NE E STARO IME ,,AKO SAKTE DA KAZITE NESTO ZA VO VRSKA SO OVA TAEMA ,,POV,I MENE ME INTERESIRA KAKO KE SE VIKA SINCETO,,user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

За машко од многу одамна знаев дека мм сака Никола, и воопшто не ни размислувам за друга опција.
А до последнава контрола бидејќи ни кажуваа дека е женско, во игра беа три имиња: Калина, Бисера, Јасна.

Но сега си знаеме дека е момче, и решението е Никола.user posted image



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот marija mihailova)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Името на Вашето бебе
19.10.2013 11:39:43   
mamy *
Мамички, еве јас во секој момент го очекувам user posted image , но никако да се договориме за име со мм. Тој сака да се вика Закариј. Јас се двоумев меѓу Марко и Давид, но како што читам по форумов овие се едни од најупотребуваните имиња, заедно со Лука, Филип, Максим и сл. а не сакам детево да има име како на пример уште 5 деца во класот ( некогаш кога ке оди на школо) user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Името на Вашето бебе
22.10.2013 18:54:48   
Novicka
Мамички мојата принцеза Мартина одлучи две недели порано да дојде на свет и таа да веќе сме 8 дена стари :)
А името го доби по татко и :)

(Одговор на членот mamy *)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Името на Вашето бебе
22.10.2013 21:07:30   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Novicka

Мамички мојата принцеза Мартина одлучи две недели порано да дојде на свет и таа да веќе сме 8 дена стари :)
А името го доби по татко и :)

Честитките за малото рингерајче се ТУКА.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 22.10.2013 21:43:05 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Novicka)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Името на Вашето бебе
4.11.2013 15:27:37   
Lacrymosa
Ние се одлучивме за Јана. Македонско, старо, православно...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Името на Вашето бебе
4.11.2013 15:34:35   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lacrymosa

Ние се одлучивме за Јана. Македонско, старо, православно...



Прекрасно е!! нека е здрава и жива,правилен избор сте направиле го ценам тоа=Македонско,старо и Павославноuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Името на Вашето бебе
29.11.2013 12:16:33   
lina123
koga doznavme deka ke imame kerka mojot predlog za ime bese Lina od sekogas mi se dopagase toa ime,no ne i na soprugot toj insistirase na Bisera pa sega doma si imame edno bbiserce

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Името на Вашето бебе
18.12.2013 23:33:40   
Мамичка85
Naseto user posted image so mm konecno resivme vo nedelata deka ke se vika LINA user posted image no najbitno ni e normalno da ni se rodi zdrava i prava user posted image

(Одговор на членот lina123)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Името на Вашето бебе
19.12.2013 14:58:29   
saki.sk
Uste koga doznav deka sum bremena custvuvav deka e devojce i otkako mi potvrdija imeto veke se znaese moja zelba bese MELANI i maz mi ja prifati odma bez protivenje...user posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Името на Вашето бебе
20.2.2014 17:51:15   
Snow Queen
Никола - желба на татко му

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот saki.sk)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Името на Вашето бебе
20.2.2014 18:56:43   
aneleo2
i za dvete decinja iminjata gi izbravme od spisocite sto ni gi prati kumot bez nasi sugestii iako tie insistiraa na toa no jas licno smetam deka kumot pred se e za taa rabota. Na kraj sepak kako roditeli i nie imavme pravo na izbor pa kerkickata ja krstivme Andreja a sinot Leonid.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Името на Вашето бебе
20.2.2014 21:03:45   
Defne90 RR
Првото синче името си го доби по дедо му,односно свекор ми Марјан,а второто си го доби името што си го избраа кумовите, Александар.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот aneleo2)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Името на Вашето бебе
20.2.2014 23:28:29   
deluxe
На ќерката мм и го избра името,додека за второто јас си ја превзедов таа работа.Сега сме фифти- фифтиuser posted image Кумовите од старт ни кажаа сами да си избереме име,тие ќе дадат само благослов,и така беше,ни прифатија и ги крстија со прекрасни имиња.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Името на Вашето бебе
19.3.2014 18:17:20   
tnade
prvata kerkicka ja krstivme nie, t.e kumata sakase simona no po niza okolnosti nie odluucivme da bide Teodora (inaku izborot bese pomegu ovie dve iminja), a sega za vtoroto izborot im go prepustivme na kumovite i dobivme prekrasno ime Andrea....no me interesira vase mislenje za imeto oti naidov na niza cudni reakcii okolu istot, te ne bilo makedonsko, te masko ime bilo i blaa blaaa, ama iskreno kazano mene mnoguuuuuu mi se dopaga....na kraj kraeva toa e najvazno neli?

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Името на Вашето бебе
19.3.2014 19:17:01   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: tnade

prvata kerkicka ja krstivme nie, t.e kumata sakase simona no po niza okolnosti nie odluucivme da bide Teodora (inaku izborot bese pomegu ovie dve iminja), a sega za vtoroto izborot im go prepustivme na kumovite i dobivme prekrasno ime Andrea....no me interesira vase mislenje za imeto oti naidov na niza cudni reakcii okolu istot, te ne bilo makedonsko, te masko ime bilo i blaa blaaa, ama iskreno kazano mene mnoguuuuuu mi se dopaga....na kraj kraeva toa e najvazno neli?

Е како да не машко.Машката форма од Андреа е Андреј,нам кумот така ни се вика.Уживај си таму и не ги слушај луѓето што зборат и не им се замарај воопшто на комнтарите.И ние да ти кажам право се двоумевме да го крстиме помалото Андрај ама кумот пак не сакаше не сакал никој да го подновува.И така излезе Александар.Но зборот ми беше не им се замарај воопшто името си е македонско и според мене е прекрасно навистина изборот што го направиле вашите кумови е одличен.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Името на Вашето бебе
15.1.2015 17:26:44   
Gardenia
Мојата душичка е Бисераuser posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Името на Вашето бебе
15.1.2015 19:28:19   
sandriana RR
Бисера од бисер поубава - вака пее Гоце Николовски во песната „Дајте ми ја„ - КЛИК user posted image

Мојата втора бебушка е Илина user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Името на Вашето бебе
6.2.2015 11:24:14   
Maja06
Mojot angel se vika TOMI :-) Mama i tato sakaa moderno ime a sepak da poteknuva od imeti na dedo :-*

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Името на Вашето бебе
30.3.2015 15:45:26   
hopeless
Јас и мм го избравме името на ќерка ни. Се мислевме меѓу три и на крај се одлучивме за едно.

(Одговор на членот Maja06)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 15 16 [17]
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 16 [17]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?