|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Имав успешна инсеминација
6.3.2015 9:55:41   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: wanna be mum

Ви благодарам на сите, Инсеминацијата во Плодност ја правев во Битола, др Таше оваа последнава ми даде дупла доза кломифен , па се со ред нели, прегнил 14 ден, инсеминација 15ден само 24часа по инекцијата имав 3 фолекули по 21мм ендометриоум 10мм, после тоа гел Кренон, не лежев ,напротив напнат и напорен несец ми беше :)) Најважно од се, пред 4 месеци направив хистероскопија дијагностичка и открив полипи 2 месеци бев на терапија, и ете само што ги исчистив останав трудна, така да добар лекар и дијагностика се клучните работи.
Ви посакувам на сите остварување на сонот и многу многу user posted image user posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Имав успешна инсеминација
13.10.2015 15:34:30   
LoveableMe RR
После спонтаниот, повторно wanna be mum со успешна приказна

ИЗВОРНА ПОРАКА: wanna be mum
јас останав и со четвртата која за жал заврши си спонтан во Март и сега во Август со 5тата инсеминација терам 10та недела user posted image Треба надеж, да не се прават инсеминациите ради реда, ние немаме дијагноза, па терапијата ми беше:
- дупла доза кломифен ( 4 на ден)
- циклопрогинова по прегледот кога видовме дека ендометриумот е слаб
- аспирин
-Кринон гел после инсеминација
Откажување никако, за сите важи, овој пат бројката на сперматозоиди на мм беше ужасен, ете таков му бил денот, па фати user posted image После тестот, инекции за да не направам пак хематом и тоа е спречивме се што одеше наопаку минатиот пат.
На сите ви стискам палци и ви посакувам мешиња.



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Имав успешна инсеминација
7.6.2017 10:48:03   
laniccc
Девојки вие со успешни инсеминации,ќе ми кажете ли како се чувсвувавте втората недела.Мене ми е прва инсеминација после направена хистеро и лапаро остранета ми е левата туба поради оштетување од слепо црево,и септум од 1,5цм.Среќа што левата страната ми е поактивна така да инсеминацијата ја направивме на природен циклус,други проблеми со мм немаме никакви.Иначе инсеминацијата ја правев кај Димитров ремедика.Дали имавте некои симптоми како за добивање?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Имав успешна инсеминација
7.6.2017 20:38:55   
kapina
Simptomite mila kaj sekoja zena se razlicni taka da uzivaj i ti posakuvam sto poskoro da me izraduvas so visoka beta inaku imame slicni dijagnozi i jas imav septum 13 milimetri i kaj mene dvete tubi se neproodni zaradi operacijata na ispukano slepo crevo i ete se spremam za treto ivf no kaj tebe se nadevam i ti posakuvam ovaa inseminacija da ti e uspesna i da si rodes zivo i zdravo bebce

(Одговор на членот laniccc)
Непосредна врска до пораките: 29
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?