|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ИФВ со донатор !?
8.12.2015 2:08:52   
kapina
Do kolku god edna zena moze da donira jk i jas bi sakala da doniram jk no da odimam barem edno dete

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: ИФВ со донатор !?
10.12.2015 0:51:24   
kapina
Preeska bas doznav oti vo hrvatska za eden doktor se vodelo istraga za krazba na jajcekletki i toa slucajno na fb zaprepastena bev zasto vo red e da se donira jk no bez znaenje na pacientkite bez nivna dozvola da im gi zemat toa ne go opravduvam vo nikoj slucaj jas na drago srce ke dadam jajcekletki no da odimam detence barem edno detence

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: ИФВ со донатор !?
11.12.2015 22:33:32   
kapina
Inace loveableme i jas zatoa da se znae daritelot na sperma ili jk sto ako dojde do incest vo pravo e francuzinkata sto go bara svojot bioloski tatko

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: ИФВ со донатор !?
11.12.2015 22:35:27   
kapina
Inace jas se posomnevav vo nesto i zatoa pocnav da istrazuvam na net za crniot biznis na jk

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: ИФВ со донатор !?
23.1.2016 22:36:12   
si87
девојки, ве молам споделете искуства на оваа тема, ивф со донатор....Сигурна сум дека не има во доста голем број..Полесно и побезболно да го поминеме и дозивееме процесот и постапката...user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: ИФВ со донатор !?
25.1.2016 9:19:57   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: si87

девојки, ве молам споделете искуства на оваа тема, ивф со донатор....Сигурна сум дека не има во доста голем број..Полесно и побезболно да го поминеме и дозивееме процесот и постапката...user posted image


Si87, наназад на овие страници, КЛИК, можеш да прочиташ искуства, последно колку што се сеќавам е на месечина83, можеш да ја прочиташ нејзината приказна, таа е сега мајка на прекрасни синчиња. Имаше тежок машки фактор.

Прашуваш за донатор на сперма или на јајце клетка? Во секој случај, ти даваме поддршка и слободно пиши што те интересира, ова веќе не е табу тема. Со лесноuser posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот si87)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: ИФВ со донатор !?
11.2.2016 19:58:31   
kapina
Bozee zeni veke pod 30 god imaat namalena ovarijalna rezerva ili nemaat veke svoi jk isplasena sum mnogu bozeee jas imam 31god strav me faka iako imam pomala sestra sto se nafaka da mi dade ako treba

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: ИФВ со донатор !?
11.2.2016 20:44:07   
LoveableMe RR
kapina, немoј дa се секирaш и предвреме дa дoнесувaш зaклучoци зa тебе, се нaдевaме нa успех oвoј пaт кaј тебе.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 11.2.2016 21:23:48 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: ИФВ со донатор !?
11.2.2016 21:11:12   
Bea
Капина, го читаше интервјуто на Лазаравески?
Прочита дека просечна старосна граница на жени кои забремениле е 37 години?
Мене со 33 ме бројат во "млади", тек ти со 31. Ајде позитивно, помина лошото кај тебе, среди уште што ти остана и да частиш мекици околу нова година ;)

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: ИФВ со донатор !?
13.2.2016 0:28:05   
kapina
Mnogu sum isplasena veke od se doktorite se non stop dostapni za mene i toa malku me ohrabruva i mi pomaga posebno dr iskra bitoska vnimava mnogu na mene oti se gubat bremenostite a imam sansi i za prirodno zabremenuvanje sega imam redovni ovulacii ureden spermogram

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: ИФВ со донатор !?
20.3.2016 10:47:38   
ANAMARIJA3
zdravo na site ringejajki vaka sega jas ke bidam donor na jk kletki gi napraviv site ispituvanja i sega uste da i odobrat od fondot na prekrasnata se nadevam idna mamicka JAS BI POMOGNALA na site sto ste se so vakov problem kolku sto mozamse razbira poozzzzuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: ИФВ со донатор !?
20.3.2016 11:59:47   
kapina
Anamarija bravo za tvojata odluka sekoja ti cest

(Одговор на членот ANAMARIJA3)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: ИФВ со донатор !?
4.7.2016 10:30:42   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: xplorer

Dali nekoj e informiran kako odi rabotata so donacija na jajce kletki vo Makedonija? Baram pomos za moja prijatelka


xplorer, колку што сум јас информирана, кај нас донацијата е сеуште на доброволна основа, мислам не се плаќа и затоа многу малку се решаваат да донираат, а можеби и поради традиционалната средина во која живееме. Пријателката треба да се обрати до болницата каде планира да прави ИВФ, да види дали имаат во залиха, па потоа се потпишуваат одредени документи и се почнува постапката.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 113
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?