|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: хемангиом
4.10.2013 15:34:20   
moemalo
Kjerka mi sega ima recisi 14 meseci i hemangiomot uste si stoi na glavceto no ne e taka izrazeno crven kako na pocetokot i imam vpecatok deka se namaluva. Se nadevam deka postepeno ke se izgubi iako maticnata ne' uveruvase deka ovie benigni tumorcinja ostanuvaat zasekogas no ne se opasni.

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: хемангиом
4.10.2013 23:02:05   
Ring
moemalo stom veke ne e taka crveno znaci deka se gubi. Kaj nas sega koga ke mi tekne kolku bese crveno , nekogas koga vreskase od placenje mislev deka ke i prsne krv , a sega veke e sosema drugo....pola veke go nema , a toa sto ostana e crveno, no ne jako i ne e voopsto ispaknato.
A i iscitav se sto mozev da najdam na internet za hemangiomi i sekade pisuvase deka kapilarnite hemangiomi vo najgolem broj na slucaevi se gubat do 7 godina od zivotot.... sretnav nekolku majki so deca so imaat hemangiomi i site rekoa deka im se izgubil ili se gubi.

Taka da jas cekam so tek na vreme celiot hemangiom da se povlece. Nas ni e epten vpecatliv oti e na celo, megi dvete vegi . Sega zatoa sto e mnogu namalen i ne e taka crven koga ke ja vidi nekoj sto ne ja znae prasuva kaj se udrila, a koga bese bebe site prvo prasuvaa sto i e toa na celoto , a posle site drugi raboti (sto me vadese od takt ). A sega duri i gordo si kazuvam deka taka e rodena, duri i na momenti drsko odgovaram za da svatat deka ne treba bas se da prasat i da gi interesira, a posebno prodavacki i babi vo prodavnici.

Uf so ovoj poslednitot pasus mi olesna malku user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот moemalo)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: хемангиом
5.10.2013 14:35:48   
moemalo
Ring, fala ti :) I jas se nadevam deka kje im se izgubat potpolno ovie belegcinja na nasite decinja. Inaku, jas mnogu ne se nerviram od komentarite na lugjeto tuku gledam da im objasnam kakov e toj izrastok, cisto informativno, da znaat:) Se nadevam deka kje se javime pak na forumov so novi pozitini vesti za site majki so istiov "problem".Pozz

< Поракaта ја уредил moemalo -- 5.10.2013 14:39:22 >

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: хемангиом
25.8.2014 12:01:03   
moemalo
Само да пријавам дека хемангиомот на ќерка ми (2год.)речиси се повлече. Црвенилото целосно згасна, има само мала трага која воопшто не се познава. поздрав

(Одговор на членот moemalo)
Непосредна врска до пораките: 29
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?