|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: гумени бонбони
2.11.2012 13:50:08   
dostickage
Jas obozavam gumeni bomboni.Do pred da se mazam od plata si kupuva na sekoj prvi poe dno paketce Haribo od 200 gramauser posted image
Na deteto skoro mu kupiv Haribo od najmaleckite da proba i mnogu mi se bendisaa,imame 2 user posted image
Inace pred nekoe vreme neli pisuvame na temata za gumeni bomboni za emulgatob E123. Denta proveriv bas vo Tinex i na Haribo bombonite go nemase.
Vo princip sakam i se trudam deteto zdravo da se hrani ama pa i ne moze covek od se da se izolira.
Lesno e da kazes deka kje zabranis ama kje zabranis na dete sto e u kolicka a na pogolemo dete sto si igra i se druzi neminovno e deka kje proba.


(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: гумени бонбони
26.11.2014 15:55:37   
Mila mamicka
Лично сметам дека гумените бонбони не се здрави најпрво за забите, па и за целиот организам. Не сум некој љубител на истите, па не сум го понудила ни син ми да проба. Свесна сум дека нема вечно да ги избегнува, ама се додека нему не му привлечат некое посебно внимание, не мислам ниту да му ги нудам, ниту пак да ги купувам.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: гумени бонбони
26.11.2014 16:06:24   
caciana
Jas ne sum protiv gumeni bomboni. Sekako deka istite se stetni dokolku se konzumiraat vo golemi kolicini. No dokolku mu se davaat na deteto 1-2 pati nedelno e ok . user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: гумени бонбони
26.11.2014 19:17:08   
Ki4iko
Ниту јас сум ги јадела,па ниту моето дете ги јаде.ете така се погоди,во овие 5 години тоа несме купиле никогаш за детево,а и тоа не бара.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 29
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на: