|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Говедаров камен
21.5.2013 14:26:39   
cacisk
Devojki da ve prasam letovo ako odite na odmor ce ja nosite pletenkata?? Nie veke rezerviravme ama ne znam sto da pravam so nea. Ne e ubavo na plaza da se nosi ama i d ja vadis po cel den i toa sto znam?user posted image

Sto mislite vie sto bi napravile?

(Одговор на членот baby55)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Говедаров камен
23.5.2013 20:35:13   
moss
cacisk pa shto se sekirash moze kje si vidish user posted image dodeka da idesh na odmor. Daj Boze
Jas ne znam iskreno ne sum razmisluvala za ova, no mozebi mozesh preku den da ne ja nosish a navecer da si ja stavas pletenkata, no sepak ako ima nekoj neka pishe shto ima vakvo iskustvo
pozzz

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Говедаров камен
23.5.2013 21:46:59   
baby55
Zenskii mene kumot tamu za pletenkata mi rece ako odime na odmor deka moze da ja vadam dodeka se banjam i dodeka se soncame a potoa pak da ja stavam ...toa mozelo taka mi kaza...Pa koga ke ideme taka planiram jas da napravam :):)

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Говедаров камен
7.6.2013 9:07:38   
moss
zenski ocekuvam nekoj sto bil na govedarov kamen minatiot mesec , ovoj mesec da se javi so user posted image , daj boze site shto bevme da se pofalime za brzo :)

(Одговор на членот baby55)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Говедаров камен
16.6.2013 20:57:42   
profes
Zdravo...jas sum nova na forumot.Bev i jas na govedarov kamen...Ima li nekoja da se pofali so uspesnost?Pozz do siteuser posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: moss

zenski ocekuvam nekoj sto bil na govedarov kamen minatiot mesec , ovoj mesec da se javi so user posted image , daj boze site shto bevme da se pofalime za brzo :)


(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Говедаров камен
17.6.2013 11:39:08   
Melanija RR
profes добре дојде на РР user posted image и ти посакувам многу скоро user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот profes)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Говедаров камен
17.6.2013 18:29:49   
profes
fala i jas posakuvam kaj site user posted image najskoro

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Говедаров камен
17.6.2013 19:49:10   
moss
kaj mene nema ovoj mesec, ja ochekuvame Lanicka 30
a jas se nadevam sledniot mesec

(Одговор на членот profes)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Говедаров камен
24.6.2013 8:40:22   
lanicka30
za zal nema nisto novo kaj mene samo lazno mi docnese 11 denauser posted image ama toa e toa samo napred pa ke se sluci ako ne ovoj togas mora sledniot pozz do site i neka ne izraduva nekoj koj bil na govedarov kamen.....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Говедаров камен
27.6.2013 15:21:37   
profes
i kaj mene nisto ovoj mesec...

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Говедаров камен
21.8.2013 11:25:44   
cacim
sakam da prasam,onie koi bile na govedarov kamen dali treba pletenkata da se nose i koga ke se pocne so postapka za IVF,jas bev i se uste nema nikakvi rezultati a se spremam za vo Septemvri da pocnam so IVF....pozdrav

(Одговор на членот profes)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Говедаров камен
21.8.2013 13:29:16   
cacisk

ИЗВОРНА ПОРАКА: cacim

sakam da prasam,onie koi bile na govedarov kamen dali treba pletenkata da se nose i koga ke se pocne so postapka za IVF,jas bev i se uste nema nikakvi rezultati a se spremam za vo Septemvri da pocnam so IVF....pozdrav


Cacim jas sum vo procedura za IVF primam Suprefact i seuste ja nosam pletenkata. Ja vagjam samo koga odam na pregled i posle povtorno ja stavam.

(Одговор на членот cacim)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Говедаров камен
7.10.2013 11:26:22   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: **IRENA

Najprvo da im CESTITAM od se user posted image na site sto si gi vidoa user posted image ! ne sum pisala na forumov odamna t.e uste koga bese Sakame dve crti IIuser posted image ! nekoj mozebi se sekavaat na mojata storija nekoj moze ne,a kako sto gledam ima mnogu novi sto ja imaat ista maka sto ja imav I jas!E sega pisam vo minato vreme `imav` bidejki pred mesec dena si gi vidov moite user posted image !Mojata storija bese(vo kratki crtike objasnam) 4 godini obid za user posted image I nejkese I nejkese se bese vo red I so dvajcata!od ispituvajna od A do S brisevi poodnost na kanali smermogram pa duri I hormonalna inekcija pregnil od 5000!i pak nisto!na 6 maj ovaa godina bev I na procueniot Govedov kamen I toj kolanot go nosev do juni mesec I onaka od moj pamet go izvadiv (so pomislata ako bide I so kolanot I bez kolanto ke bide)I si go staviv pod pernica(a toa trebase da go napravam vo slucaj ako ostanev bremena) I si resiv onaka so bide neka bide leto doaga poopusteni druzejne setajne si rekov moz I ke bide onaka(ama vo mojot mozok pak si bese haus kako I prethodno)!za da bide uste pogolema bolkata I razocaruvajneto so nadez deka ke se sluci cudo koga bev na odmor plaza nokno kapejne sex ova ona deka do tamu ke bidi rabotata uste na tretiot den dobiv user posted image I toa tri dena porano od voobicaenoto!koga se vrativ edna prijatelka sto ima ista maka ko mene I so koja zaedno bevme na kamenot mi ponudi sveta voda od loza sto kape vo manastirskiot kompleks Sveta Gora a nejze I ja dal nasiot svestenik I piev od nea onaka okolu edna nedela nautro po tri goltki!I dojde krajot na moite maki user posted image (I prijatelkata e bremena samo taa dve nedeli razlika od mene-koja slucajnost)!posledena user posted image bese na 14 avgust a trebase na 12 septevri da dobijam!od user posted image ni traga ni glas !a simtomi NISTO apsolutno NISTO (I vo 7 nedela od bremenosta seuste e istouser posted image ) ni gadejne ni pocesto mokrejne ni odbivnost od hrana a nitu pak I nekoja kapka krv koga se vgnezduva plodot!isto kako nisto da ne se slucuva vo mojot organizam!napraviv test na 15 avgust I sekundarno se pojavija user posted image posle 3-4 dena ojdov na ginekolog mi potvrdi bremenost od 5 ipol nedeli so razmer od 15mm plod I se si e na mesto ko so treba da bideuser posted image !ne znam so sto da ve posovetuvam kaj si go najdov krajot na makite dali do kamenot bese dali do vodata bese dali so obidot da nadoknademe vo domasni uslovi toa sto ne uspeavme koga bevme na odmor!isreno ne znam! a ne deka pak ne mi bese haus vo glava edno so primetiv samo deka nemav seks za denot koga imav ovaluacija nego prethodnite denovi se odvivaa cinovite I toa jas kako kolovodza pocesto(demek taka sansite za bremenost bile pomali-ete demantiram deka ne e taka ziv primer sum jas)I za kraj ne ocajuvajte devojki!Ima nekoj nad nas sto tocno znae koga treba da ni donese sreka vo nasite srca!



p.s:Pomegu dvata praznika Golema (28 avgust) I Mala(21 septevri) BOGORODICA navistina cuda se slucuvaat



se Ivinuvam za golemiot post user posted image

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Говедаров камен
16.4.2014 12:53:23   
JarecXx
user posted image
Здраво девојки,мамицки user posted image Јас сум нова на сајтов и пресрекна сто се приклучив user posted image и ние со мм се спремаме оваа година да одиме на говедаров камен, со надеж дека ке ги видиме user posted image user posted image
Читајки на форумов дознав за каменот и едвај цекам да отидам,нашата мака за user posted image трае веке 3 год.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Говедаров камен
16.4.2014 15:32:22   
LoveableMe RR
Јарецхх, со среќа и се најубаво, извести не како ќе поминеш. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Говедаров камен
29.4.2014 19:13:19   
Anonimen
Zdravo devojki, sakam da ve prasam nekoj sto znae ili koj e bil na govedarov kamen dali mora da idat dvajcata (i mazot i zenata) ili moze samo zenata, bidejki mojot soprug e vo stranstvo a jas bi sakala da idam ako moze i sama! pozz

(Одговор на членот LoveableMe RR)
  Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Говедаров камен
22.4.2015 11:36:27   
rozeva
anonimen moze i sama da ides jas bev sama

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 23.4.2015 10:40:51 >

(Одговор на членот Marija12345)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Говедаров камен
2.5.2015 0:10:40   
brm_brm
Девојки, како сте ми?

Долго време пишувам на темата ин-витро,...сега ја видов оваа, случајно а исто така прочитав и за местото Црн камен - Велес. Дали некоја од вас мила на Црн камен-велес, кои денови се оди, кој период од денот?

(Одговор на членот rozeva)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Говедаров камен
2.5.2015 1:20:43   
Pinky30
RR-ki so sto kornevte kamence od karpata? Sakame da odime nie na 6 maj sabajleto rano ... treba dve klopcinja crveno i belo da nosam,dva dara i svekji taka? Sisence prazno se nosi li za vodicka ili samo tamu sto se zamivame i tolku li e??? Ve molam pisete mi fala vi odnapred..i Gospod neka ni e napomos na site i site sto poskoro da se izraduvame na user posted image crtki i da sme si user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Говедаров камен
2.5.2015 1:30:37   
scared RR
Pinky мене ми рекоа дека најубаво е да се оди попладнето на 5ти, во очи на Ѓурѓовден, иначе ти требаат само бела и црвена волница, некое дарче, пешкир на пример за свеќи не знам ама мислам дека не требаат, а ни шишенце не ти треба бидејќи се замиваш само со водата. Мене вака ми кажа една жена што била лани.

brm-brm мислам дека се оди на Св Димитрија,на тој ден ама имам слушано дека одат и други денови.

< Поракaта ја уредил scared RR -- 2.5.2015 1:32:36 >

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Говедаров камен
6.5.2015 16:20:08   
Pinky30
RR-ki denes bev na Govedaroviot kamen taka ubavo,smireno i so pozitivna misla si otidov od tamu nemozam da go opisam so zboroviuser posted image Ni priiden eden mlad covek i ne prasa dali ni treba kum i rekovme da i pocnavme so obredot...raskazuvase deka od lani kade sto bil kum se rodile 2 para bliznacinja i uste 3 bebinja user posted image sigurno ke me pozlati i mene...gospod e golem.. si razmenivme tel.broevi....mi kaza deka vekje se zatopluva i deka dodeka sum doma da si ja nosam pletenkata a za setanje i banjanje i za na plaza i slicno da si ja vadam...nemalo steta...vie kako pravevte? a za kamence malce se pomaciv no iskorna 2 sitni kamencinja...user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Говедаров камен
5.5.2016 15:12:04   
sky diver
Zdravo na site,
sto se pravi so pletenkata ako ne ostanes bremena?

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Говедаров камен
5.5.2016 16:46:35   
Pinky30

ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

Zdravo na site,
sto se pravi so pletenkata ako ne ostanes bremena?


Znaci ke treba da ja vratis...Eve jas utre sabajle na 06 ti ke odam i ke si spletam povtorno druga zosto ostanav bremena no se ispodesija nekoj rab.i zavrsiv so spontan no ima bozja rab i veruvam i ke odam pak....Ke treba kamceto da go vratis i da ja frlis na kamenot pletenkata...nekoj odat na 5 ti vecerta nekoj na 6 ti sabajleto...i ako sakas si pletis nova

(Одговор на членот sky diver)
Непосредна врска до пораките: 148
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?