|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   фотографирање на вашите дечиња
9.10.2010 22:39:07   
mama26
една мајка ми има оставено голем впечаток.во ташната си носеше камера и секогаш го сликаше детенцето.јас мислам фотографиите се многу важна работа во животот.нешто на што неможат да се сетат вашите деца ,како растеле ,како се однесувале,со кого се дружеле,како изгледале.мозеби во моментот не им е битно ама кога ке пораснат си бараат слики што повеке...јас не го сликам секој ден.,но кога ке земам камерата незнаам да прекинам,пример родендени прослави,излети,едноставно не ме задоволува една или 5 слики на апаратот.user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: фотографирање на вашите дечиња
21.11.2014 15:28:17   
Mila mamicka
Јас многу сакам да го фотографирам син ми. Досега, има 2 и пол години, сигурно имам направено над 5000 фотографии од него. Можеби не го фотографирам секој ден, ама гледам да го следам неговото растење, и кога ќе порасне ќе му биде интересно да ги гледа тие фотографии. Исто така, купивме и камера, и со неа често знам, без некој посебен повод, да снимам клипчиња, тие секако ќе му бидат поинтересни кога ќе порасне и ќе гледа колку бил интересен како мал.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: фотографирање на вашите дечиња
21.11.2014 16:01:26   
AneLav RR
Јас во првите две години многу ги фотографирав, сега повеќе снимам клипови. Инаку ниту една слика немам извадено ако ми рикне компјутерот отиде све јабана. Порано беше убаво барем си го носиш филмот си го развиваш и готово.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: фотографирање на вашите дечиња
23.11.2014 19:22:58   
caciana
Јас обожавам да правам фотографии...и скоро секоја минута од денот на дечките е фотографирана... Ги собирам сликите и ги режам на ЦД user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: фотографирање на вашите дечиња
24.11.2014 8:04:01   
Mila mamicka
Мене сите фотографии ми се ставени на цд, а од секој месец селектирам по 30 тина фотографии (некогаш и повеќе) и ги ставам во детски албуми, со датум и коментар на нив за да се знае од кој период се. Сега малку заостанувам, ама ќе почнам повеќе месеци наеднаш да ги вадам, за да стигнам до сегашно време. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: фотографирање на вашите дечиња
24.11.2014 8:19:09   
Anuska14
Јас премногу користам фотоапарат-нема роденен или настан на кој присуствуваме а јас да сум присутна без апаратот. Сликам многу и вадам слики, наредени ми се во албум хронолошкии баш ми е убаво кога ги листам.
А кога се роди детулево мислам дека го сликав постојано-мм ми викаше дека го озрачив со тоа блицотuser posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: фотографирање на вашите дечиња
30.10.2015 20:04:47   
MamaKiki
сакам фотографии од малото ама никогас не претерувам кога беше мало одбегнував да сликам со блиц и ако имам само неколку убави , инаку вујко на мм е професионален сликар исто и комшивка се занимава со фотографија имам до сега 3 фотосесии направено плус роденден, крштевка имаше мн слики ама јас одбервам од сите по 20тина не трупам секој ден со апрат или ако нешто ми е интересно пример во парк на лизгалка да ги сликам суратчињата кои ги прави од возбуда и уплав user posted image

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?