|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Донации
29.11.2014 16:21:38   
caciana
Iskreno ne znam ... Samo ja spodeliv vesta koja sto utrovo ja procitav na fb a ja objavija preku Donacii.mk


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 29.11.2014 17:45:38 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Донации
29.11.2014 18:09:06   
Melanija RR
caciana ти благодариме на споделената информацијаuser posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Донации
7.12.2014 14:19:15   
caciana
Ajde zenicki da pomogneme i da bideme vo ulogata na Dedo Mraz!
Crven krst na grad Skopje organizira akcija za da mozat decata bez roditeli da dobijat mal podarok za Nova godina.
Vklucete se i napravete dobro delo.
Spisok na novogodisni zelbi na decinjata:

Info za akcijata mozete da dobiete vo Ramstor vo Skopje na pultot ili na broj 070/267-754user posted image

user posted image
user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 7.12.2014 21:33:44 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Донации
9.12.2014 13:11:25   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

apel za pomos na malata nikolina miteva koja ima samo 5 godinki i e bolna od napredna limfoblasticna leukemija i zatoa se potrebni 120 iljadi evra za lekuvanje vo germanija brojot na zirosmetka e 250008000336332 invest banka na ime na zoki mitev

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

inace devojceto e od strumicko piperevo no momentalno e na lekuvanje vo germanija a za prodolze lekuvanjeto se potrebni uste 120 iljadi evra dajte da bideme humani za taa dusicka



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Донации
9.12.2014 13:49:44   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Ajde zenicki da pomogneme i da bideme vo ulogata na Dedo Mraz!
Crven krst na grad Skopje organizira akcija za da mozat decata bez roditeli da dobijat mal podarok za Nova godina.
Vklucete se i napravete dobro delo.
Spisok na novogodisni zelbi na decinjata:

Info za akcijata mozete da dobiete vo Ramstor vo Skopje na pultot ili na broj 070/267-754user posted image

user posted image
user posted image
user posted image



леле неможам да престанам да плачам откако ја видов сликата user posted image user posted image user posted image

Каде може да се оставаат донациите?

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Донации
9.12.2014 14:24:00   
Melanija RR
Миана пред сликата пишува во Рамстор а има и телефонски број

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Донации
14.12.2014 12:26:33   
Melanija RR

Да донесеме храна за „Израдувај дете од улица

Подготвувајќи ја овогодишната акција „Израдувај дете од улица“, која „Лице в лице“ трет пат ја прави за малите пријателчиња од Дневниот центар за деца на улица во Шуто Оризари, се соочивме со потребата да ве повикаме вас, граѓаните, организациите, компаниите и сите кои сакаат да помогнат, да ги израдуваат овие деца – носејќи им храна.

Од координаторката на Центарот, Ирена Велкоска, побаравме список на сите деца кои секојдневно го посетуваат ова место, па покрај него, добивме уште нешто:
- Имаме сериозен проблем со обезбедувањето храна за децата. Честопати нема храна за сите, па многу би ни значело ако граѓаните што ќе се вклучат во акцијата, донесат храна, пред сè – вели таа.

Во Дневниот центар има повеќе од 100 деца, а просторот нема услови за готвење. Затоа, не е препорачливо да се носат супи, тестенини или останати производи кои треба да се варат или печат (подолу прочитајте го списокот со препорачаните прехранбени производи).

*За целосни информации прочитајте ја статијата на Рингераја.мк=ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Донации
19.12.2014 14:00:59   
Melanija RR
Дополнителна акција
========================

Да подариме среќа на децата од Дневниот Центар за деца од улица во Шуто Оризари. Сите заедно-можемне да ги израдуваме неизмерно и со нашето Малку да направиме Многу за нивниот подобар живот.

Здруженето “Хуманост без граници” ве повикува на урбана хуманитарна собирна акција на облека за деца од 3 до 18 години,училишен прибор и помагала, играчки, книги, сликовници, учебници, хигиенски средства, чевли и чизмички и се на што децата би се израдувале. Во Дневниот центар денот го поминуваат околу 100 деца.
Нашите волонтери ќе ве пречекаат пред Спомен Куќата на Мајка Тереза, во сабота, на 27 декември, во период од 11-13 часот каде можете да ги оставите вашите донации.

Ајде заедно- да правиме Добрини!
Да бидеме ние, сите заедно, промената кон Подобар Свет.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Донации
30.1.2015 22:25:02   
anaana
sakam da prasam dali ima vo momentov nekoja aktivna akcija za doniranje na obleka, obuvki? jas obicno gi nosam vo tie kontejnerite na crven krst, ama ako ima nekoe semejstvo na koe mu trebaat bi gi dala i tamu. imam obleka koja e cista perena, nikade ne e skinata, ednostavno obleka koja ne ja nosam (delumno nova)
bi odgovarala za lugje so visina 150-160 kilaza 50-55kg
mozebi ne e na tocno mesto postirano, ama sepak ako nekoj znae nekogo na kogo bi mu trebala vakva garderoba neka mi pise.
imam i dosta obuvki 35-36 broj

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Донации
8.2.2015 13:15:12   
Melanija RR
user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 8.2.2015 13:16:55 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Донации
8.2.2015 13:25:40   
Melanija RR
Помош за настраданото население


ТЕЛЕФОН
Со повик на телефонските броеви донирате 100 денари за хуманитарните активности на Црвениот крст на РМ:
070 143 400
075 143 400
077 143 400


Донација на средства во денари: СМЕТКА
Фондот на солидарност на Црвениот крст на Република Македонија
жиро сметка: 300000001327966
даночен број: 4030984271620
АД Комерцијална банка

Донација на средства во странска валута:
NAME OF THE ORGANIZATION: MACEDONIAN RED CROSS
BANK NAME: KOMERCIJALNA BANKA AD SKOPJE
BANK ADDRESS: UL. ORCE NIKOLOV NO.3, 1000 SKOPJE, MACEDONIA
BANK ACCOUNT: 300000000000133 25730522-11
SWIFT CODE: KOBSMK2X
IBAN CODE: MK07300701000001228


Извор:Црвен крст на Република Македонија

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Донации
30.4.2015 15:50:51   
mommy_angels RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

Prvo se mislev dali da se obratam ovde,no na kraj skoro site tuka ste majki i ke pomognete. Stanuva zbor za 6 cleno semejstvoto, star penzioner, majka i tatko vo postari godini i 3 mali devojcinja. Ziveat na selo, edno od decata odi na uciliste. Toa sto go baram od vas e dali ke mozete i sakate da donirate obleka za decinjata. Mislam koj ima smaleni alista od svoite deca neka ne gi frlaat, na ovie lugje ke im se najdat.

Марчи кажи детали каде и како може да се донира

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Донации
30.4.2015 17:08:50   
marchi
devojceto e 8 godisnoa drugite 2 maski,ednoto 6 god.a drugoto 3. ako imate nesto za taa vozrast ke bide super.ke se potrudam jas da gi zemam od kargoekspres.taka da gi ispratite.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Донации
2.5.2015 11:10:02   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

Prvo se mislev dali da se obratam ovde,no na kraj skoro site tuka ste majki i ke pomognete. Stanuva zbor za 6 cleno semejstvoto, star penzioner, majka i tatko vo postari godini i 3 mali devojcinja. Ziveat na selo, edno od decata odi na uciliste. Toa sto go baram od vas e dali ke mozete i sakate da donirate obleka za decinjata. Mislam koj ima smaleni alista od svoite deca neka ne gi frlaat, na ovie lugje ke im se najdat.

Марчи кажи детали каде и како може да се донира

da ve potsetam i zamolam uste ednas na ova.koj moze neka sobere jas ke im pomognam so toa sto eve ke spodelam i ke se potrudam da gi zemam idostavam alistata.nemaat pravo da podignuvaat od crven krst.od tamu zemaat lugje socijalni grizi a tie zi v eat edinstveno so penzijata od stariot,pa kade e jadenjeto smetkite za devojceto knigi za na skolo a kadeza obleka?deca se brzo rastat se valkaat kinat alista....najdov i drugi frmi da se obratam no bese epten slabo.se nadevam deka barem ovde nekoj ke izleze vo presret.vi blagodaram na razbiranjeto.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Донации
5.6.2015 22:02:25   
Melanija RR
Убав хуман настан user posted image

Биди креативен и помогни е пораката со која се повикуваат сите граѓани да го дадат својот придонес во мисијата за испраќање на децата од СОС Детско село на летен одмор.

На 07 Јуни 2015 ќе биде промовирана книгата "Oд Срце за срце" на Школка во Градски Парк. На настанот ќе се доделат наградите за трите најдобри дела и 10 пофалници.

Специјални гости на настанот ќе бидат дечињата од Поточиња (дел од екипата) и децата од Германски јазичен центар.
На настанот ќе може да ја купите книгата, која чини 100 денари и со тоа донирате за децата од СОС Детско село.


Граѓаните ќе може да се вклучат и со донирање, согласно своите можности, преку посебната трансакциска сметка на СОС Детско село во Шпаркасе Банка број 250-1010002868-04. Донациите ќе може да се реализираат и со повик на хуманитарниот телефонски број 143 456 на сите три мобилни оператори Т-Мобиле, ВИП и ОНЕ. Секој повик чини 100,00 денари + ДДВ.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Донации
8.7.2015 16:51:58   
kapina
ajde da im pomogneme na simona i na mirce na decata navistina im e potrebna pomos koj so sto moze sekoja pomos e dobredojdena

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Донации
8.7.2015 17:13:25   
kapina
oti bea izbrkani od doma od roditelite na ace i svekor i svekrva na limonka i sega se prinudeni da molat za pomos nekoj da im pomogne da odat na lecenje vo ohrid i sekoja pomos e dobredojdena dali so alistenca dali so nesto drugo ke bide dobredojdena

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Донации
8.7.2015 20:01:53   
kapina
ke im li barem nekoj da pomogne od ovde

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Донации
9.7.2015 13:41:57   
lukajana RR
За да знаат другите рингерајки за каде е потребна донација ке ставам линк од Статијата во која ова семејство бара помош.
Се надевам дека ке се собере некаква помош за овие луѓе

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Донации
9.7.2015 18:53:45   
kapina
Ok lukajana ti blagodaram mnogu

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Донации
10.7.2015 21:03:20   
kapina
I jas istoto se nadevam

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 46
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?