|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Детски очила за сонце
1.6.2009 9:37:29   
Еца
Со оглед на тоа дека веќе наголемо почнува да се зборува како треба и децата и родителите да носат очила за сонце и капи во овие топли денови, ме интересира кои се вашите размислувања? Дали одвојувате поголема сума за да им купите на децата марка, квалитет, или купувате поефтини. Јас досега на Мартина и купував од оние детски очила кои се наогаат во џиџимиџарници и по 70 до 100 денари, но некако откако слушнав за тоа колку можа да биде опасно сонцето доколку детето не носи очила се одлучив да и купам Поларизирани Чико очила за сонце, кои го спречуваат заслепувањето од рефлектирачките зраци, заштитуваат 100% од УВА и УВБ, обезбедуваат висока заштита на очите на детето и добар поглед. Цената е 770 денари и сметам дека за функцијата која ја имаат и не се скапи.
Што мислите вие?


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Детски очила за сонце
1.6.2009 19:54:52   
Боцко
ние веќе набавивме chicco, но стефан не ги носи премногу. од сликите се гледа дека повеќе ги сака оние на мајка му. што се однесува до заштитата, сметам дека дефинитивно треба да се поларизирани, но кој су јас да зборувам кога никогаш не носам очила за сонце. сепак, наши пријатели кои живеат во нов зеланд, ми рекоа дека таму бесплатно им делат на децата квалитетни очила за да ги научат на заштита.
user posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Детски очила за сонце
2.6.2009 8:34:54   
mami
и јас сум како Боцко, мм носи очила, а јас не, иако сум со светли очи и плачам кога има јако сонцеuser posted image немам навика да носам очила, па и на Лука не ми текнува да му ставам...а тоа баш и незнам како ке оди бидејќи и капата ја трпи на себе не повеќе од 10 минути а уште очила ако му ставам ке биде тешко...

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Детски очила за сонце
8.6.2009 12:39:43   
lide78
chicco ocilata se navistina super navistina znaeme za mnogu gluposti da frlame pari,a koga ke dojde red za vakva rabota se podzamisluvame.no,za ovie ocila vredi da se dadat pari i steta sto nema i za deca nad 7 god



_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Детски очила за сонце
26.4.2011 12:51:25   
mamamoni
дали некој ги има chicco очилата за сонце сега и од кој возраст може да се носат Софија постојано за излегување носи капа со сенка но некако пак и смета сонцето, и бидејќи јас неможам да излезам без очила за сонце си мислам дека и нејзе и смета, можеби грешам незнам

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Детски очила за сонце
26.4.2011 13:15:17   
Yummy Mammy
Jas na mojata Sofija prv pat i gi staviv naocarite (chicco) na nepolni 6 meseci, bese leto i uzasno sonce. Togas super gi podnesuvase, od vreme na vreme gi vadese, ama fintata e dodeka i gi stavas da ja zaigras so nesto drugo za da ne primeti deka gi ima na sebe i posle nemas gajle, ne gi ni primetuva. Posle toa imavme period na vadenje na naocaite, posto veke bese golemka i neli saka se da bide po nejzino. A sega e veke navistina golema - 2,5 god i sega saka da bide kako mama, pa ne iskaca od doma bez naocari. Taka da, chicco gi imas za sekoja vozrast i ic ne se dvoumi, i na deteto mu treba zastita kako i na vozrasniot.  

p.s. pred nekoe vreme Sofi mnogu dobro padna na nos vo trecanje, jas najmnogu se isplasiv da ne gi skrsi naocarite i ne daj boze da se rassece ili povredi na liceto na drug nacin, no za sreka naocarite ne bea nitu izgrebani, ne znam dali e do padot ili do izrabotkata, ama sekako proverenite firmi nosat pogolema sigurnost.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Детски очила за сонце
27.5.2011 10:54:50   
Maca25
Ние имаме едни на Дизни, ама некако многу е тврда пластиката што оди позади уши па и ги клемпави учињата. user posted image
Инаку многу си ги сака Нина Окачите  ( читај: наочарите) user posted image и не излегува од дома без нив. И двете имаме светли очи и многу ни смета сонцето.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Детски очила за сонце
11.6.2013 9:03:34   
Felly RR
Маца25, ова со клемпавите ушиња и ние го имаме тој проблем - со едни што и ги купивме годинава. Ама ај си велам, белки нема од малку носење да и останат така ушињата.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Детски очила за сонце
11.6.2013 9:38:37   
ostoun
Na kerkata i kupivme od chicco uste pred nekolku godini u uste si gi nosi, sega planiram i na sin mi da mu kupam isto.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Детски очила за сонце
12.6.2013 13:01:08   
sandriana RR
Т од оваа сезона носи ОЧИ (очила за сонце), ама главно на глава, како венче, гледа од мама user posted image
На очи ги става само кога дува ветер user posted image

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Детски очила за сонце
24.6.2013 9:45:47   
Mihaela 2010
i jas sum vo potraga ama da ne bidat na Chicco
ajde bas davajte preporaki

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Детски очила за сонце
24.6.2013 10:13:58   
JovanaJ
Zaboraviv da pisam, vcera vidov vo ramstor marketot pokraj Chicco , imase nekoi "Crazy Dog" Imaat zastita od UV ama ne se polarizirani. Imaa interesni modeli, spored mene mnogu podobri modeli od Chicco. imaat fina deklaracija so opis i kategorizacija na zatemnuvanjeto na stakloto. Ne izgledaa losi...
Ama neznam dali ima uste nekoja takva firma...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Детски очила за сонце
24.6.2013 10:26:42   
sandriana RR
Ние имавме од овие очила, ги доби на подарок Т, ама минатата недела ги изгубивме на Водно.
Колку чинат ЈovanaJ, имаш инфо?

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Детски очила за сонце
24.6.2013 10:27:40   
miana
има продавница на дизни мислам во Соравиа,имаат разни модели.. Инаку сега скоро и ги имаше на страниве со попуст,околу 600 денари беа.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Детски очила за сонце
24.6.2013 10:42:18   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Ние имавме од овие очила, ги доби на подарок Т, ама минатата недела ги изгубивме на Водно.
Колку чинат ЈovanaJ, имаш инфо?


Mislam deka bea okolu 400 den ...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Детски очила за сонце
7.6.2014 22:00:46   
princessa
Ние купивме пред 3 недели и тоа од дм, нивната марка baby love и беа 300 денари некаде. Н и така не ги носела многу, пишува дека имаат заштита па се надевам дека ќе се добри. Она ги носи повеќе на глава отколку на очиuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Детски очила за сонце
8.6.2014 0:49:29   
Snowhite RR
А дали знаете во помалите градови каде може да се најдат чико наочари зашто јас тука не сум видела, инаку ние имаме обични од 50 ден, нив ги бендиса и сака да ги носи и баш затоа си викам ако веќе сака да носи наочари би му купила со заштита

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Детски очила за сонце
9.6.2014 13:39:33   
Slagjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

А дали знаете во помалите градови каде може да се најдат чико наочари

Види во аптека Мелиса до Тинекс. Ние купивме од Просветно дело Дизни наочари за сонце околу 300ден. Пишува дека има УВ заштита, ама не се многу темни и сонцето пак и смета и ми ги бара моите.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Детски очила за сонце
9.6.2014 15:06:04   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

А дали знаете во помалите градови каде може да се најдат чико наочари

Види во аптека Мелиса до Тинекс.

Да, имам и јас видено по аптеките, ама конкретно Мелиса мислам дека е застапник за Чико во градов. Така да, секако ќе најдеш таму.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Детски очила за сонце
9.6.2014 23:28:33   
elenak
Кај нас нема Чико наочари, тоа не се троши тука, само некои луди мајки како мене бараат такви чуда (баш така ме гледаат продавачките). И купивме едни ефтини од 150 ден ама ми е шубе кога ги носи, би сакала малку подобар квалитет, сепак за очи се работи. Гледам по оптикиве има нешто ама немаа добиено нови моделчиња пред две недели, ќе си купиме од таму, околу 1000 ден ми рекоа. Толку се и оние на Чико, нели?

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 9.6.2014 23:29:44 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Детски очила за сонце
10.6.2014 0:41:03   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

А дали знаете во помалите градови каде може да се најдат чико наочари

Види во аптека Мелиса до Тинекс.

Да, имам и јас видено по аптеките, ама конкретно Мелиса мислам дека е застапник за Чико во градов. Така да, секако ќе најдеш таму.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

А дали знаете во помалите градови каде може да се најдат чико наочари

Види во аптека Мелиса до Тинекс.

Да, имам и јас видено по аптеките, ама конкретно Мелиса мислам дека е застапник за Чико во градов. Така да, секако ќе најдеш таму.

фала ви женсκи баш ќе пρовеρам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Детски очила за сонце
24.6.2015 17:15:43   
marchi
moram da prasam od koja vozrast moze da se koristat ocila za sonce?jas mislam deka sega ni e vreme imame 2+ godini samo se mislam i na toa dali deteto ke gi prifati dali ke gi koristi sepak se za zastita a ne za igranje

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Детски очила за сонце
27.6.2015 17:46:49   
lukajana RR
Ние почнавме да користиме очила за сонце од лани значи од 4 години.Пред тоа имавме ама ни служеа за играње а сега сака да носи и обавезно ги става кога ке одиме некаде.Имаме очила на Чико и многу се убави.


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?