|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали првиот "поглед" лаже?
1.9.2010 16:17:55   
Viktori
Не правиме муабет за љубов, ако така личи насловот, туку за другарка потенцијална, пријателка или што ли ја знам.. видете подоле user posted image user posted image user posted image

Се запознавате со некоја личност, која е секогаш насмеана расположена и тн.спремна да даде совет...
Како се запознавате вистински сфаќате дека тоа е маска дека се работи за искомплексирана егоцентрична личност која малку се преценила себе си user posted image . Дека ништо добро нема под неа. Темава ја ископав од друг форум, ама интересна ми беше.
Колку дозволувате да бидете излажани? Дали се залетувате да величате одредени луѓе, да ги сметате за мудри и паметни, за подоцна да сфатите дека се одвнатре трули вишњи user posted image user posted image






_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.




Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
1.9.2010 16:58:55   
Bogdancanka
Viktori nesto slicno imame zboruvano na ovaa tema

http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%94%D0%B0%D0%BB%D0%B8_%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D1%82%D0%B5_%D0%B4%D0%B0_%D0%B3%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BB%D1%83%D1%93%D0%B5%D1%82%D0%BE%3F/m_35629/tm.htm


ako pogresno sum ja svatila temata sorry

< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 1.9.2010 16:59:40 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
1.9.2010 17:49:56   
Viktori
да, тоа е, само различни воведи и мојата е поспецифична

Не дали можете да ги процените луѓето, туку дали можете да бидете прелажани од нечија слаткоречивост ..

Мислам дека може да остане темава, ако ви се муабети, ајде да ја оправдаме user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
1.9.2010 18:50:12   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Се запознавате со некоја личност, која е секогаш насмеана расположена и тн.спремна да даде совет...
Како се запознавате вистински сфаќате дека тоа е маска дека се работи за искомплексирана егоцентрична личност која малку се преценила себе си user posted image . Дека ништо добро нема под неа.


Ми се има случено вакво нешто. За време на запознавањето, одредена личност ми оставила добар, позитивен впечаток. Изгледала нежна, мила, добра, искрена ... Но, по извесно време сум сфатила дека се работи за човек-егоист, постојано себе се истакнува, омаловажувајќи ги другите околу себе, па и оние кои ги смета за свои пријатели.


Колку дозволувате да бидете излажани? Дали се залетувате да величате одредени луѓе, да ги сметате за мудри и паметни, за подоцна да сфатите дека се одвнатре трули вишњи user posted image user posted image


Често ликот на секој човек знае да не'' прелаже. Создаваме определена слика за таа личност, и'' се восхитуваме, но со тек на време доаѓаме до заклучок дека сме биле во заблуда - од онаа визија што сме ја имале, нема ни трага. Но, се случува и обратно. За човек кој делува како непоправлив егоист и лош, по кратко време го менуваме мислењето - ни'' докажува со некои негови постапки, дека, всушност, е обична личност, душа-човек.
Можеби повремено ми се случува, но не премногу често. Од животното искуство научив да не носам предвреме заклучоци за никој. Никој не е само добар или само лош, секој е егоист, помалку или повеќе, секој има свои тајни, помалку или повеќе и делува различно во различен момент - никој не е совршен. Од секој можеме еден ден да бидеме изненадени. Животот не'' менува.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
1.9.2010 19:02:07   
Палешка РР
Се додека се замараме со туѓите животи, ќе бидеме излажани и изманипулирани.
Кога ќе почнеме да го живееме сопствениот живот, не анализирајќи премногу, тогаш имаме штит кој не дозволува манипулација. Значи ќе бидеме излажани онолку колку што ќе дозволиме.

Не приметувам вакви луѓе бидејќи искрено, немам време за нив...


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
2.9.2010 16:57:44   
Saturn
Па баш можам да се пронајдам во муабетов со конкретен пример. За особата за која зборувам, на првата средба баш ме одушеви, лесна за комуникација, позитивна, насмеана ... Ама понатаму некако добив појасна слика за што човек станува збор. Не дека беше трула вишна, но и таа си има свои мани. Најмногу ми пречеше што мнооогу често оговараше свои блиски другарки. Хм, си помислив, гарант и за мене има кажано нешто лошо user posted image Но како што кажаа погоре, никој не е совршен user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
2.9.2010 21:13:45   
niki
Многу долго веќе не паѓам на нечиј изглед или слаткоречивост на прва средба. Претпазлива сум во почетокот и резервирана и оставам впечатоците да се насоберат пред да изградам мислење за некого. И сметам дека секој човек има своја позитивна и негативна страна, и секој може и не мора да ми се допадне па така некако не се разочарувам во другите луѓе, ниту пак  сметам дека сум излажана ако некој се промовира себеси во подобро светло отколку што тоа е реално.
Со вакви ставови јас веќе не сметам дека сум способна да величам луѓе, единствено можам да величам одредени постапки...



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
23.9.2014 13:46:59   
LoveableMe RR
Мене не ме излажал никогашм, како ренген сум за тие работи, брзо ги проценувам луѓето и забележувам многу детали...може требаше детектив да си биднам.user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
23.9.2014 14:02:29   
Felly RR
Јас па никогаш не формирам мислење на прв поглед. Баш заради тоа што првиот поглед често знае да лаже, своето мислење за личноста го формирам после неколку средби.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
23.9.2014 14:04:26   
Mihaela 2010
Mislam deka i da me izlazal nekoj bilo ednas do dva pati posto vednas sum zabelezuvala i mi se gadi od takvi licnosti koi se neiskreni.koga togas se otkriva koj e lazgo i takvi vo moja blizina nema

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
24.9.2014 7:26:17   
deluxe
Da,sum bila vo zabluda so vakvi licemeri. Pa posebno taa slatkorecivost uffff kosa mi se kreva. Covek uci so tekot na vremeto, nauciv da ne veruvam pa skoro na nikojuser posted image Najcesto se distanciram od tie luge.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
26.11.2014 23:55:58   
caciana
Retko mi Se slucilo DA me izmami prviot vpevatok.Najcesto covek na prvo go precenuvam.Sum napravila I gresni procenki,no vo globala kako rengen sum za misliuser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
27.11.2014 11:48:45   
Defne90 RR
Prviot pogled najcesto ne laze.Megutoa moze da ni go zamati rassuduvanjeto za istiot nekoi slucki i nastani koi sto doagaat posle pa da ja zanemarime svojata intuicija vo vrska so taa licnost.I sekogas koga i da ne sum si ja poslusala sopstvenata intuicija vo vrska so toa mnogu sum se pokajala.Taka da spored mene prviot pogled mnogu retko koga laze.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали првиот "поглед" лаже?
30.11.2014 17:49:26   
scared RR
Понекогаш знае да излаже, бар мене, да мислам дека некоја особа живее во мед и млеко а таа всушност има куп проблеми. Ама мислам дека и тие самите така си прават, за останатите да мислат дека се им е тип топ во животот.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Kade?
Jana9

Kade poveke preferirate da ziveete?

Vo kuka (86%)

Vo stan (14%)


Број на сите гласови: 7

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!