|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
2.10.2010 17:56:50   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Многу чуден став мама26 user posted image  Има лаги кои никој не би можел да ги проголта.
na primer tanja? zatoa sto ne mi e jasno kakva laga nemoze da se progolta...


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
2.10.2010 18:08:24   
Idna mamica
ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Pa uste na pocetokot so maz mi se dogovorivme znaci ova pred brak sekogas da si ja kazuvame vistinata duri i najteskata.Jas go nemam izlazano za nesto do sega sube mi e zosto i sum mu vetila deka nema,a mislam i toj deka ne me laze.Sigurno ako za nesto me izlaze bolno bi go primila i bi mi trebalo vreme da se oporavam od toa,a za posledicite posle lagata ne sakam nitu da pomislam zosto mislam ,a sme pocnale da se lazeme ili da ja prikrivame vistinata so kutenje i izbegnuvanje nestoto da se kaze vo lice ,a e kraj na nasata megusebna doverba togas e i kraj na nasiot brak.


Многу убаво кажано Мелоди,лагата е почеток на крајот на бракот,нема иднина со лаги!!!

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
2.10.2010 18:18:29   
mama26
me izlazal  za sitni raboti koi pak gi kazal ama ne vo moment,za toa ne bi ostavila maz.ili kraj na brak.inaku ne sme se lazele za krupni raboti a.ako me izlaze znam deka toa bilo da me zastiti nesto da ne se nerviram...i aj sega kako da ne mu oprostam? a od tipot lazenje za da bide so zeni sekako ne bi oprostila..zatoa sto toa e veke neverstvo.a ne laga za da bi ja progoltala..do sega pak sto sme odvoeni unapred znam edna den ako planira negde da odi taka da odvreme na vreme ako laze za da prikrie nesto pak ke mi kaze..i sleduva razgovor a ne rasturanje na brak


< Поракaта ја уредил mama26 -- 2.10.2010 18:21:30 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
2.10.2010 18:28:13   
nadica
значи да бидеме на чисто на зборуваме за премолчување и подоцна кажување на проблемите зборуваме за ЛАГА
колку и да е за да не зштити сепак е лага а една по една допринесуваат за повеќе недоразбирања и поголеми несогласувања
значи лага, неверство и ударање (ќотек) не би простила

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
2.10.2010 18:34:22   
mama26
ova ispaga taka nadica ,ako sekoj den se lazeme kaj nas toa go nema.vo ovie 6 godini me izlazal ednas i toa ne pridonesuva razvod...toa sakav da kazam.e  sega ako kaj drugi e razlicno pak ima lagi i lagi sekoj den?togas e drugo.a kako sto e mojot slucaj e drugo...i da se sluci uste edna laga vo narednite 6 god.pak bi oprostila,zasto ne e sekoj den....i negledam strasno nesto vo toa.dali jas bi izlazala za zastita ili toj mene

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
3.10.2010 20:29:22   
soncogled
Zavisi za kakva laga stanuva zbor, odnosno za kakvookrivicno delo stanuva zbor. Ako na pr. napraj pronevera na rabota ili ubie nekogo sigurno nema da mu prostam.

_____________________________

Svetot moj minus tebe vo nego ona sto ke ostane malku e!

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
12.3.2013 7:36:17   
arh_diz
Se zavisi kakva e lagata

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот soncogled)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
12.3.2013 7:48:03   
Ikana
Па добро треба да се запрашаме сериозно зошто не лаже, ако излажал за нешто....
Сепак проблем е тоа, не може во брак да се гради однос заснован на лаги...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
23.4.2014 9:02:34   
Mila mamicka
Не би простила лага, без разлика за каква лага се работи. Никогаш не лажам, и не сакам никој да ме лаже. Сметам дека вистината, колку и да е страшна, е секогаш подобра варијанта од лагата.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
23.4.2014 15:42:12   
Defne90 RR
Па зависи од тоа за каква лага се работи.Ако се работи за некоја мала лага така да кажам мислам дека би му простила ама сепак секогаш би му приговарала за тоа и би му ја спомнувала.А ако се работи за голема лага од која што ни зависи животот во заедница е тогаш мислам дека не би му простила.И јас секогаш претпочитам мм да ми ја кажува само вистината отколку нештата да ги разубавува со лаги затоа што порано или подоцна се се дознава.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
20.12.2015 14:50:47   
marchi
jas epten se lutam za lagi.i da izlaze i da skrie nesto toa e isto za mene.e sega prostuvan jeto zavisi od vidot na lagata.ama sepak prosteno neprosteno ne se zaborava user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
21.12.2015 8:48:30   
Палешка РР
Како стареам, така не ме интересира дали лаже или не, за било што.
Ич не обрнувам внимание одамна на такви ситници user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
21.12.2015 10:21:15   
bucko mal
Ma se prostuvam, dali sum prostila ili ne isto mi se faka. Ke pochne nesto da mi objasnuva ili kao zaboravil da mi kaze, pa vaka bese pa taka bese. Jas veke nemam zivci za takvi raboti.
Zato vikam se prostuvamuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
23.12.2015 17:54:57   
lukajana RR
Па не сум го фатила во некоја којзнае каква лага ,обично сам се издава брзо user posted image а јас не сум злопамтило и не држам лутина многу така што сигурно би му простила

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 39
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?