|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Cicanje kaj bebe
22.8.2014 13:39:03   
sandradi
Majki sakam da prasam dali ikaj vas se sluuvale vakvi promeni.. Moeto since ima dva meseca i veke dva dena ne place za da cica user posted image . Koga ke go stavam na grada ne odbiva megutoa dokolku ne go stavam toa ne bara. Predhodno cicavme na recisi sekoj dva casa, a sega deka ne place jas samata go stavam na grada na 3 casa, megutoa eve posledniov pat koga go staviv pocna da cica i se rasplaka mnogu silno i zaspa, a pominaa veke 4 casa kako ne e jaden. Go hranam isklucivo so moe mleko, nisto drugo. Go odnesov na pedijatar mi rece deka deteto izgleda sosema vo red raspolozen si e i krv mu zemaa sve bese vo red. Edna prijatelka mi rece mozno e da pocnuva da go cesa nepcata zatoa menuva, megutoa mene strav mi e tolku dolgo da ne jade user posted image . Imala li nekoja od vas slicno iskustvo? A i da napomenam pocna ovie denovi i raceto da si go jade user posted image .
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Cicanje kaj bebe
22.8.2014 15:09:42   
Melanija RR
sandradi добре дојде на Рингераја

Сигурно некоја членка ќе ти пише искуство ,може да прочиташ нешто и во темата Доење=КЛИК

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandradi)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Cicanje kaj bebe
23.8.2014 19:15:29   
sandriana RR
sandradi, постот е префрлен ТУКА, во темата за Проблеми со доењето, а можеш да прочиташ искуства и ТУКА - во темата за Доење на час или по барање на бебе.

< Поракaта ја уредил sandriana RR -- 23.8.2014 19:24:13 >


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот sandradi)
Непосредна врска до пораките: 3
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?