|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 29 30 [31]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Царски рез
12.2.2016 16:12:33   
bitolcanka82
I mene me ceka istoto carski so spinalna.Se plasham od anestezijata istoto mi beshe i pred laparohisteroskopijata.Sovetot koj jas go dobiv do koj se drzam i vam vi go preporacuvam deka vlegvame vo operaciona sala so edna misla deka na svet ke doneseme zdravi pravi bebinja i nishto drugo.Pozz devojki

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 751
   RE: Царски рез
12.2.2016 17:53:58   
Hopeful RR
Муабетиве со анестезијата и анестезиолозите, како и стравот од нив, се рекла казала. Јас не знам ниеден пример некоја да се пожали од царски, па макар и на државно. Да бидеме реални и позитивни, анестезија, поготово спинал, е рутинска работа и дајте да не ги потценуваме луѓето што студирале, специјализирале и работат на тоа со години. Еве јас досега стопати сум била под разни анестезии, делумни, општи, какви не, и немам никакво лошо искуство. Најлошо, и тоа условно лошо, ми беше после пункцијата на јајце клетки, а и тоа не беше ништо. Колку за споредба, лошење и вртоглавица од главоболка е полошо.

Ајде олабавете се, стравовите низ врата и очекувајте го денот и мигот кога ќе го запознаете своето дете user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот bitolcanka82)
Непосредна врска до пораките: 752
   RE: Царски рез
12.2.2016 20:31:45   
Melanija RR
Јас сум со царски со целосна анестезија во Чаир. И знаете што,супер поминав.user posted image И за лапаро и хистеро бев на ГАК.Но кога бев на царски на анестезиологот му кажав дека при таа интервенција одлично поминав со анестезијата.Каква и што е незнам но се беше ок.

И двата пати цел ден си ги отспав , вечерта ни дадоа и дијазапамче јас несакав викам јас и вака се наспав.user posted image Ниту лошење ниту главоболкаuser posted image но секој организам е индивидуален .Информирајте се но точно во сала влезето со мисла дека ќе се гушкатеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 753
   RE: Царски рез
14.2.2016 18:19:24   
Kvisko
Нема шго плашење од анестезија веќе се е рутинска работа. Секој индивидуално ќе си изреагира на анестезијата и тоа е тоа. Ако треба треба и толку. Мене на пример ми студеше и после тотална на ГАК а со истата во Ремедика не, а ми студеше и после спинална сега за царскиот во Ремедик. Ама јас на тоа не гледам како на нешто страшно си поминува после некое време и толку. Затоа има анестезиолози и сестри да пазат што е и како е. Никој нема да ве остави незгрижени. За царски е супер спиналната зашто се гледа одма бебчето. Јас немав никаков проблем со главоболки и слично од анестезијата.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 754
   RE: Царски рез
19.3.2016 9:23:01   
Bea
Дечки, едно "стручно" прашање, кога почнавте да го депилирате делот околу раната и како? Класична депикација со восок, крема, брич...?

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 755
   RE: Царски рез
19.3.2016 22:05:47   
Hopeful RR
Беа, јас уште сум со брич, шубе ми е да ставам восок... мислев добро ми зараснува раната, поминаа 10 месеци, ама докторот рече не е тоа тоа, црвено е, а не треба. Мачкам контрактубекс, па ќе видам. Мислам дека тебе секако ти е рано за класична депилација, почекај убаво да зарасне.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 756
Страница:   <<   < Претходна страница  27 28 29 30 [31]
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 29 30 [31]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?