|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Блендер за кашички
28.1.2014 11:27:08   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

Јаде се друго, знае и бонбони да грицка ама тоа не.


Хехехехе и Никола така ми правеше, грицкаше убаво други работи како бомбони и грицки ама од јадењето ми се задавуваше. Ех, што се тие...user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Блендер за кашички
27.2.2015 23:48:28   
Melanija RR
Уф не сум пишала па најдовме блендер во свадбарските поклони user posted image и еве тераше 1 година user posted image рачен и плус сецко.Не е марка некој чудна ама работеше цела година и многу избленда

Тоа сврдалото излезе од лежиштето и шета горе доле и не бленда. Сега го користам сецкото ама не е исто. Нека тера вака нов не ми паѓа на памет.
Ќе заигра вилушката user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Блендер за кашички
30.3.2015 0:58:25   
hopeless
Јас имам на моулинекс и сум задоволна. Не остава ни грутче. А го користев и за син ми и еве сега за ќерка ми и супер е. Издржува.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Блендер за кашички
30.3.2015 15:32:36   
nataly86
Па Меланија ако не се лажам големки сте и можеби ова е начин да се отарасиш од блендери...со виљушка нека има некое грутче

Инаку јас имам рачен на мулинекс поклон т.е. свадбарски кошта некои 1000 ден ( и фискална си имашеuser posted image ) супер блендира задоволна сум и за миенње мислам е попрактично од голем блендер

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Блендер за кашички
23.4.2015 21:02:12   
Mihaela 2010
Ova site za svadba blender sme dobile.i nie isto i bas se cudev sto ke ni e.no koga se rodi kerka mi najupotrebuvan poklon beseuser posted image
Zdravje i za vtorovo koga ke dojde vreme ke go aktiviram

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Блендер за кашички
23.4.2015 22:33:28   
Neurotoxin RR
Јас тој рачниот го викам пасер, мислев има разликаuser posted image имав и голем блендер, ама искрено додека немав соковник во него правев само сокови, а пасерот ми заврши многу работа, си се навикнав сега и сосови си правам во него. Блендерот буквално ми е спакуван. А исто и ние на свадба го добивме и најискористен поклон ми е user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Блендер за кашички
23.4.2015 22:45:45   
Cvekelencule
Јас за техникава сум махер расипувам ко ништо абе да не ми падни во раце и толку ќе му биди.јас имам сега бледер на боши сум презадоволна има чаша за блендирање со рака да си држиш,а има и сад со нож за да миксираш и е многу убав ама маста му ја извдивме за месо е супер ич не остава недомелено топло го препорачувам .

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Блендер за кашички
24.4.2015 11:21:38   
Gardenia
И јас сум во потрага по блендер,ама не рачен оти имам таков.Сакам некој да е најмалку 600 вати,па ако може да ми предложите некој или каков имате вие,кој модел?
Цвекуленце каков е твојот на Бош,може ли слика?

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Блендер за кашички
24.4.2015 11:37:24   
Cvekelencule
Gardenia и мојот е 600 w гледав да е појак оти јас имав од истата марка ама беше 400 w и тој беше супер ама за месо не ми мелеше убаво и затоа си купив по јак .го купивме од нептун беше на попуст 2400 ден е слика душоuser posted image не можам да наместам

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Блендер за кашички
29.4.2015 7:56:57   
Malecka23
Imam na beko blender-secko so staklen sad.Go zemavme dali 1500den i dusata mu ja izvadiv.Navistina e super i sto e najdobro staklen e sadot i lesno se mie ne se umirisuva od hranata.Ima i dodatok za pasiranje

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Блендер за кашички
29.4.2015 17:17:40   
sandriana RR
user posted image
Модерна верзија на мојот блендер - нео. Овој на сликата е 700 вати, околу 1700 денари е.
Јас мојот го користам 4 години и презадоволна сум - ми задоволува потреби и за кашички праење и за мелење ореви, бисквити и сл.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Блендер за кашички
29.4.2015 17:59:35   
lukajana RR
Сандриана рр и мојот е ваков ама Самсунг и брка работа ,ми го донесоа на свадба значи 6 год го користам и супер е.

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 29.4.2015 18:03:20 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Блендер за кашички
30.4.2015 12:58:23   
AnnaMolly RR
Јас го имам на Делимано тој малиот, ама се покажа како многу добар. Пасира, сечка ситно и крупно.
Единствена маана е што е со мал капацитет.
Еве слика

user posted image

Еве карактеристики

Главни карактеристики:
Прекинувач за вклучување и исклучување
230V, 200W, 50 HZ
Капацитет: 0,36L
Сечила од не’рѓосувачки челик
Сад што може да се мие во машина за садови
Главен дел со мотор

Иако е мал мене ми врши ненормално добра работа.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Блендер за кашички
28.7.2015 12:38:11   
lolla RR
На Л баба му и дедо му му купија за почеток на јадење Нутрибулет. Има некоја? Какко е задоволна? Уште не е отворен, се надевам ке прави многу многу кашички.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Блендер за кашички
28.7.2015 15:21:14   
Bea
Lolla, јас не сум баш за темава (веројатно мамичкиве подобро ќе ти кажат), ама како горд сопственик на нутрибулет имам само пофални зборови.
Сецко не е, иако ако помалку микса, остава покрупни парченца. За кашички мислам дека ќе ти биде идеален и најбитно од се - стварно многу лесно се мие. Имаш и додаток за мелење на семиња, за вас или за малечкото понатака.
Да си го користите и вие возрасните, јас и мм откако го имаме, се препородивме.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Блендер за кашички
28.7.2015 16:33:56   
lolla RR
Bea, а кој го имаш, тој од 600 или 900 вати? Фала на одговорот, се надевам ке сме задоволни и ние.

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Блендер за кашички
1.8.2015 12:18:18   
bucko mal
I jas sum prezadovolno od nutribulet. Ne go koristev za bebeshki kashichki(togash go nemav) ali sum sigurna deka ke ti vrshi rabota.
Mojot e 900 vati. Sto da ti kazam se zaljubiv vo negouser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Блендер за кашички
1.8.2015 16:19:59   
lolla RR
Епа овој мојов е 600 вати. Уште не сум го употребила, се мислам дали има потреба да го сменам за 900 вати.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Блендер за кашички
3.8.2015 23:25:26   
bucko mal
Lele lolla epten izvini, I mojov bil 600 vati. Nesto sum gi pomesala brojkite ama sega ubavo vidov user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Блендер за кашички
4.8.2015 8:27:47   
Bea
И мојот е 600 вати.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Блендер за кашички
4.8.2015 8:44:12   
lolla RR
Фала женички. Не го менувам. Ке пишам искуство.

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 71
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?