|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бебе/дете на свадба?
23.4.2015 13:31:20   
marchi
zavisi kako e nauceno deteto,zatoa jas uste od prvata den go ucev na galama,taka i mi zaspivase doma pa zatoa i nemavme maka na svadba,no kolku pogolemo dete tolku pogolemi maki user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Бебе/дете на свадба?
23.4.2015 13:42:36   
lukajana RR
Леле и јас не би одела и ради би си седела дома ама мм вика срамота било ептен сме блиски дури и соба за бебето ни уплатиле па ептен да не испаднеме дивтариuser posted image иначе и јас не сум за носење бебе па и дете на свадба и обично кај подалечни роднини или кај пријатели не носам само ептен кај најблиски

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Бебе/дете на свадба?
23.4.2015 19:00:33   
Malecka23
M ja imam dva pati noseno na svadba.Bese interesno placese posto sakase da se fati na oro.Si igravme brkanica i taka.Sega sme kumovi vo juni na svadba.I ne bi gi nosela dvete.Sepak mislam deka apla ako mora togas ok ako ne ne sum za bebe na svadba.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Бебе/дете на свадба?
25.4.2015 12:55:56   
lukajana RR
Жени помина свадбатаuser posted image многу добро дури одлично,бебе ич не заспа ,сакаше во гужвата,на сите им се смееше, дури и оро играше ,додуша многу од гостите и беа познати и сите ја држеа по малку ,мама играшеuser posted image и супер поминавме.
Значи зависи од детето дали да го носиш на свадба заклучок од нашава свадбаuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Бебе/дете на свадба?
25.4.2015 13:39:32   
Melanija RR
lukajana RR супер што било супер со Ј user posted image ние го носевме М на мала свадба и исто супер поминавме ,вечерна беше. Децата сакаат музика,движење и луѓе,само да се темпира доењето/јадењето и спиењетоuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Бебе/дете на свадба?
25.4.2015 14:55:42   
deluxe
Jas so F nemam problem so svadbiteuser posted image uste na 1godinka bese na svadba kaj bratuceda moja,potoa kaj drugarka,super si pominavme na dvete svadbi.Sega na 16 maj ne ocekuva uste edna svadba kaj brat mi,ne se somnevam deka ke ima problem,F saka muzika,saka da igra\trcka,saka guzviuser posted image Ke bide veselouser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Бебе/дете на свадба?
26.4.2015 10:08:46   
marchi
aj ostavi toa tuku koga kedojde vreme za slikan je...sto ako deteto si igra i pravi faci?kako ke seslikas normalnouser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Бебе/дете на свадба?
26.4.2015 12:52:25   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

aj ostavi toa tuku koga kedojde vreme za slikan je...sto ako deteto si igra i pravi faci?kako ke seslikas normalnouser posted image


Ќе се сликаме нормално,па тоа е дете не знае да позираuser posted image Нека е со фаца на сликата,ќе се смее кога ќе се види понатамуuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Бебе/дете на свадба?
26.4.2015 17:21:56   
lukajana RR
Па и не мора да позира децата се секогаш убави на слика user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Бебе/дете на свадба?
29.4.2015 0:32:12   
marchi
ne stvarno me fati smea koga pomisliv na taa situacija zatoa morav da objavam user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 85
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?