|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: бебе и клима
10.7.2012 15:01:36   
Mihaela 2010
Uklucuvam ama da ne e pomalku od 26-27,ako sum sama doma normalno 22user posted image

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: бебе и клима
10.7.2012 15:22:38   
kikicka
Додека спие е уклучена на 18 степени,пошто ни е наместена во ходник далеку од сите соби и не е толку ладно,со таа Т на климата во останатите соби иде 22степени. Ја исклучувам ако сме дома,и пак ја вклучувам кога испаѓаме.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: бебе и клима
8.8.2014 0:35:46   
Felly RR
Ова лето и не го поминуваме со многу високи температури, но сепак, ајде малку да ја активираме темава - дали во присуство на бебето вклучувате клима/вентилатор?


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: бебе и клима
8.7.2015 22:30:29   
Milicka 30
Драги мамички, ве молам кажете ми како се справувате со жештините? Ќерка ми има 2 недели...фати жешко , во дневна сме на вентилатор, ладиме со клима па се шетамемод соба во соба, добро што климата ни е во ходник. Незнам дали да ја вклучувам на 26 степени и ние да си седиме во дне вна ? Страв ми е дека ептен е мала.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: бебе и клима
8.7.2015 22:50:56   
Hopeful RR
Ах, ние без клима тешко да преживееме user posted image нас ни е во дневна, и ја вклучуваме дури и кога бебињата се во дневна со нас, сепак е неподносливо жешко. Ја местиме на 25-26, ја насочуваме нагоре, некаде кај што нема директно да им дува, и ок е. Ова вака веќе месец дена, и гледам одма разлика кај нив - претходно плачат, кенкаат, тешко им е, а најадени, напиени, пресоблечени и наспани, и кога ја пуштам климата, за кратко време се смируваат. Подобро и да ги покријам со тенко ќебенце отколку да се мачат голи на жешково... бабите беа против, но педијатарот ни рече ок е.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: бебе и клима
9.7.2015 0:28:45   
Milicka 30
И јас така ќе направам. Па на ова жешко и тие се мачат, мене ми беше дека сите ми зборат клима никако ама па вака ќе се разболиме сите од жешко.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: бебе и клима
28.7.2015 12:40:03   
lolla RR
Значи сите сте со клима. Јас пуштам ама кога бебво ми е во раце и го шетам накај ходник, а страв ми е да му циркулира ладен воздух, цело време е запотен.

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: бебе и клима
28.7.2015 16:48:06   
Hopeful RR
Луѓе, без клима не се издржува, па повеќе ми е жал да ги оставам на тоа топлото, да се варат и да плачат од склет отколку да продува... ги местам перките нагоре, да не е кон нив, не пуштам преладно (27-28 степени) и ок е. Бабите редовно ми ја гасат климата додуша, ама јас одма ја пуштам пак user posted image Инаку и кога бевме на вакцина кај докторката имаше клима, и она потенцираше дека не е проблем.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 58
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?