|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 18:29:09   
Cipi Ripi
Јас не верувам во ништо од овие работи, ама баш во ништо. Јас имав коса до гз па во 5 месец еден склет што ме фати си ги фатив ножиците и сама ја ишишав косата до врат. Потоа ми беше криво што така ја фрлив од причина што долго време ми викаа да одам да ја продадам и дека добри пари се зимале. Во ишто не верувам.
За хидрогенот знам дека баш се распрашував и на форумов тогаш, забарката ми имаше предложено да ја плакнам устата пошто хидрогенот делува локално таму кај што го ставаш, а не системски, така што кој се фарба нека си продолжи да се фарба.

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 19:38:42   
Џесика
I jas sakav da kazam deka od migrena moze da se, bolkata propratena so gadenje I povrakjanje, koja trae 48, pa I 72 casa e definitivno toa, imav doma takva edna, samo so masaza I pominuvase...
Inaku mene me nosea na bajacka koga bev dete, mi se pojavija nekoi tikovi, pamtam trepkav silno so.ocite pretpostavuvate na kakvo trepkanje mislam, I od tamu mi iscezna, ne znaev za sto me nosele znam samo mi baese zenata. A ovie so kokoski, kucinja macinja sve sum cula, Natuska mene isto za borjan mi kazuvaa za zborenjeto ama ovaa tvojava nema poima, trebalo 40 lazici :-))))) ama I da mu dades da pie od taa voda, ne samo da se slapkas :-)))) pa posle mi vikaa zvonce od grlo od ovca ili krava da mu dadam da pie tripati od zvonceto. DRUGO NESTO??? Si trgna deteto vo gradinka I si prozbore koga on posaka, dzabe mi nosea lazici... :-)))) a za sisanjeto ne znam sto znaci, jas se sisav I toa tele kratko aj kazete mi sto kje mi se sluci? :-)

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 25.1.2013 19:40:38 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 19:50:15   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Isto ko sto ne veruvam koga nekoj ke mi rece deka M mi e urocena zasto imala dolgi izvrteni trepki.e ajde de dolgi i se mnogu na koja strana da i rasnat pravo?


Ова со трепкиве тврдам и сум доказ дека немаат врска со уроци туку е најследно,татко ми има,јас,брат ми,еве внукми ......
Може од дедо,баба,прадедо и сл.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Бабини деветини или вистина???
25.1.2013 20:12:24   
Simona_k

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Isto ko sto ne veruvam koga nekoj ke mi rece deka M mi e urocena zasto imala dolgi izvrteni trepki.e ajde de dolgi i se mnogu na koja strana da i rasnat pravo?


Ова со трепкиве тврдам и сум доказ дека немаат врска со уроци туку е најследно,татко ми има,јас,брат ми,еве внукми ......
Може од дедо,баба,прадедо и сл.

Aјдееееее трепки извиткани од уроци...не е можно син ми од раѓање има извиткани трепки како мажми user posted image А во уроци верувам и тоа како...Еве приметив сестра ми го урочува син ми од милост а има и светли очи може и тоа има врска.
После некое време одкако ќе го види збеснува детево плаче се треска од земја вришти му гасиме жарчиња со триста маки ќе се напие маку вода и за 10 мин е друго дете

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Бабини деветини или вистина???
26.1.2013 0:00:28   
Nate76
Mi treba definicija za UROCI sto e toa be zenski ??? Nekako tesko mi vleguva vo ova sovremeno vreme koga i naukata e tolku naprednata da veruvam vo nesto vakvo, nekako mi e too much

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Бабини деветини или вистина???
26.1.2013 0:15:06   
kapina
najdobar lek za uroci e krstenata voda

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Бабини деветини или вистина???
26.1.2013 13:10:35   
Bilence2
E nisto ne veruvam od se sto se iznacitav. Nitu sum nosela dete na bajacki, nitu sum varela lazici, se sisav dodeka bev bremena, ja kriev bremenosta prvite 3 meseci od rabota , pa sin mo prozbore na edna godina, eve go mele non stop kako vodenica. Ne veruvajte vo vakvi raboti, energijata treba da vi bide vam pozitivna za da vi bidat i decata pozitivni.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Бабини деветини или вистина???
26.1.2013 13:33:31   
kikicka
user posted image Натушкеја ќе треба 10 тенџериња со лажици да земам , зошто мојата чинки така ќе прозбори. А може па оти риба и дадов на 6 месеци и затоа не зборува уштеuser posted image Морам да пробам со тенџерињата.
Инаку уроци не верувам ама кога сме кај баба ми таа пребајува од се живо и ние не знаеме user posted image Верувам само тоа баење од упла со лажиците. Е сега една смешка за уроци, моето баење знаете како одиuser posted image Ајчина Бајчина Пич***и Мај***аuser posted image и готово излекуван сиuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Бабини деветини или вистина???
26.1.2013 13:38:57   
kikicka
user posted image user posted image Јас за не дај боже се факам за задникот, за секој случај викав и да има барем на дупето нема да се гледа. Тогаш внук ми фрли нешто во туѓ двор и јас морав да го земам и од пусти глупости си се чепнав user posted image е сега има нешто како темна точка минимална ама што знам дали е од тоаuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Јас сум суеверна да,но не многу..На пример и јас сум слушнала дека ако ја криеш бременоста дететео ке ти прозбори покасно. Или па ако јадеш кожа од кокошка детето ке ти имало таква кожа..Или ако украдеш нешто за време на бременост и ако се фатиш некаде на пример на рака,тоа што си го украла ке го има бебето како белег на истото место каде што си се фатела..Или пак дека кога си бремена не треба да колцаш куче или маче,или пак дека не треба да слушаш кога колат свиња зошто бебето ке ти плаче како свињата...За некои работи сум суеверна а за некои глупости како лажициве - не... Или за кожава од кокошка и другиве примери..За крадењево малце верувам зошто или братми или сетсрами имаат белег - мајками има земено слива од некое дрво ( туѓо ) и бабами исто па некоја од теткиве има белег..Затоа викаат ако украдеш нешто,одкако ке го украдеш,да ја допреш земјата.



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Бабини деветини или вистина???
26.1.2013 18:45:07   
temjanuska2
Sandric znam deka moite simptomi nalikuvaat na migrena ,ama so sigurnost milion % nemam migrena ,hahah uste toa mi fale user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Бабини деветини или вистина???
12.3.2013 13:11:44   
masa
Ме интересира ваше мислење дали верувате во тоа дека до 3ти месец не се кажувало за бременоста.Во првата бременост свекрва ми уште одма ми рече да не кажувам на никој!Тогаш уште немавме направено свадба па повеќе и заради тоа не кажував на никој освен на најблиските и на повеќето им соопштивме пред свадбата кога бев веќе 15та недела.После тоа мои пријателки ми кажаа дека се бремени уште кога направиле тест.Сега сеуште немам кажано на никој освен на најблиските,а сакам да кажам од мерак.Мислите дека има врска урочување и слично па да се случи нешто или се бабини деветини?

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Бабини деветини или вистина???
12.3.2013 13:42:32   
temjanuska2
Masa i mene mi taka kazaa ama jas kako prvo od radost kako i tebe sakav da kazam ,vtoro moite najbliski znaeja,na rabota morav da kazam,so edna drugarka trebase da odeme na rutinski pregled na ginekolog pa i na nea i kazav da ne me ceka,maz mi bese poradosen od mene pa si se pofali na dvajca drugari a tie na drugite i taka da min 50 luge znaeja uste vo 6-7neduser posted image Pred da bidam 3 mesec milion koleski od fakultet ili prijatelki uspat ke me prasaa ima li nesto novo kaj tebe i jas ke i kazev,taka da mnogu luge znaeja. A pak i koga ke te prasat ne trebalo da kries,taka da vo sredina si.Znaci jas ne odev od covek na covek da kazam ama ti velam mnogu luge znaeja i iskreno jas ne veruvam vo tie raboti.Kaj mnogu trudnici koga nesto ke trgne naopaku ili ne daj boze ke imaat spontan vinata odma ja prefrluvaat na toa deka kazale pred da napolnat 3 mes,nema vrska.Samo tvoja odluka e dali ke kazes ili ne.Kako se osekas taka i na koj ti se kazuva na toj,barem jas taka pravev.Ova e licno moe mislenje nemora da znaci deka e taka user posted image pozz

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Бабини деветини или вистина???
12.3.2013 14:40:05   
struzanka
ne veruvame ali sepak se plasime ko ke e vo prasanje zdravjeto na user posted image
prvo sto vikaat prvite 3 meseci da ne se kazvelo posto noselo nesreka... pa posle demek ne se kupelo nisto za bebusot dur e rano posto isto taka noselo nesreka...
veruvate ili ne i ako ne veruvav ne gi naprajv ovie raboti i pak me najde nessreka... znaci ako ti e pisano sekako ke te najde nesreka nema vrsa ovi raboti ali eto pak se plasime user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Бабини деветини или вистина???
11.7.2013 21:16:20   
Anna3
Кога сум се родила јас, со сеуште ненавршени 40 дена (потекнувам од семејство кое не верува во бабини деветини) дома кај нас дошла комшивката, нели, да го види бебето прва пред сите user posted image и како што ме земала во скут, со поставата од сукњата почнала да ме брише по лицетоuser posted image ...Мајка ми избезумено и се равикала нели нормално, а оваа и кажала дека има менструација па демек да не сум се нафрлала што ти ја знам, така требало....user posted image И нормално мојава, мајка ко мајка, фино лепо ја и...... и ја сиктеросала од дома со муабет „па добро ма кај што ти се потела п*****а цел ден ти на детето на лице му залепи...“user posted image ... Ете така ...


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 27.11.2014 13:46:38 >

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Бабини деветини или вистина???
26.11.2014 14:45:22   
caciana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anna3

Кога сум се родила јас, со сеуште ненавршени 40 дена (потекнувам од семејство кое не верува во бабини деветини) дома кај нас дошла комшивката, нели, да го види бебето прва пред сите user posted image и како што ме земала во скут, со поставата од сукњата почнала да ме брише по лицетоuser posted image ...Мајка ми избезумено и се равикала нели нормално, а оваа и кажала дека има менструација па демек да не сум се нафрлала што ти ја знам, така требало....user posted image И нормално мојава, мајка ко мајка, фино лепо ја и.... и ја сиктеросала од дома со муабет „па добро ма кај што ти се потела п*****а цел ден ти на детето на лице му залепи...“user posted image ... Ете така ...


hahha sigurno posle poset_ata si se nafrlala user posted image
Jas ne veruvam vo tie gluposti.. Demek koga ke pojdis kaj zena pred 6 nedeli treba da i kazis deka imas menstruacija.. ili ako si imala odnosi so mazot ne smees da pojdis kaj bebe. Bas me interesira dali sestrite sto se na bolnica vo akusersko ne spijaat so mazite/?? I dali sekoj den na sekoja zena i kazuvaat deka imaat menstruacija ( ili od niv ne fajca ) hahah user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 27.11.2014 13:47:06 >

(Одговор на членот Anna3)
Непосредна врска до пораките: 190
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?