|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Анти-милеров хормон - AMХ
15.7.2015 8:37:56   
Kvisko
Капина ако е низок или ако висок тоа нив им е само уште еден показател за тоа како треба да тече стимулацијата за да добијат квалитетни јајце клетки. Инаку кај ПЦОС е обично висок, а ако има мала резерва на јајце клетки останато тогаш е низок.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Анти-милеров хормон - AMХ
15.7.2015 23:20:06   
kapina
jas sega go prasavv mojot endokrinolog sto ako e nizok amh i mi vika nisto prodolzuvame po staro stom so drugite hormoni se e vo red sega sakam da gi ispitam fsh lh i e na 3 den cisto edna kontrola da napravam oti od zimata ne se ispitani togas dr lazarevski mi rece nekoj moli da bide fsh 8 lh 3 samo estradiolot togas bese nizok i mi rece raduvaj se sto e nizok posle se sredi

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Анти-милеров хормон - AMХ
23.7.2015 4:29:35   
alicka
И мене ми зедоа крв за испитување на овој хормон сега си чекам резултати, искрено сум загрижена за исходот на резултатот.. Останатите хормони се во ред но јајниците ми се мали и менс нередовна па како шине господ никој 😀

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 103
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?