|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 25 26 [27]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Абортус - да или не?
8.6.2016 9:27:17   
Anonimen
Свашта значи !!!

Ајде да ве прашам сите што имате искуство, дали е нормално после абортус, да не крварам многу? Крварам само многу малку после мокрење.. Ми дадода Ерготил 3 пати на ден по 15 капки ( од нив многу ме болат градите ) и вибрамицин да пијам на 12 часа по една капсула...Ми рекоа да се понашам како прв ден циклус, но ни приближно не крварам како за циклус.. Нормално е да не се крвари ?

(Одговор на членот lukajana RR)
  Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Абортус - да или не?
8.6.2016 9:33:56   
Anonimen
Богами незнам дали ова е за "извесно" време...
Можете да замислите како јас се чуствувам во овој момент после сите гадости што ги прочитав, земајки ја во предвид целата моја ситуација !!!


Толку совети досега и се дадени, толку тешења и од моја страна, толку благслови, а вака ми враќа ? Мислам дајте ВЕ молам сите !!!!!
Ова не и е прв пат да се "исклучи " вака , очигледно жената не може да се помири со сопствената ситуација па плука по другите.. Ако Лукијана ти си потресена, можеш да замислиш како ми е мене/ сег ад ами е пред очи би ја згазила под нозе, како икавец би ја смачкала. Наказа со тапија !!!

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Абортус - да или не?
8.6.2016 9:55:00   
Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Свашта значи !!!

Ајде да ве прашам сите што имате искуство, дали е нормално после абортус, да не крварам многу? Крварам само многу малку после мокрење.. Ми дадода Ерготил 3 пати на ден по 15 капки ( од нив многу ме болат градите ) и вибрамицин да пијам на 12 часа по една капсула...Ми рекоа да се понашам како прв ден циклус, но ни приближно не крварам како за циклус.. Нормално е да не се крвари ?


Анонимна, не се крвари многу и јас не сум крварела многу. Плус капките запираат крварење.
Градите не те болат од капките туку од бременоста, капките немаат никаква врска со градите, туку кај тебе сега треба хормоните да се вратат во нормала.

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Абортус - да или не?
8.6.2016 10:19:14   
Anonimen
na kapkite vo upatstvo pisuva bolki vo gradite deka moze da ima.. Me bolea mene sekako gradite od bremenosta ama ova e sosema druga bolka.. Blagodaram za odgovorot ...
Pozdrav

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Абортус - да или не?
8.6.2016 11:07:06   
mommy_angels RR
Анонимна мислам дека сосема е нормално слабото крварење,јас после доцна бременост,крварев точно 40 дена после киретажата,но тоа секогаш беа по неколку капки дневно.
Инаку ќе те замолам во името на сите РРајки да не се симнуваш на нивото на Капина.Го разбирам твојот револт, но жената си има сериозен психички проблем,кој мора да си го реши заради нејзино добро.Од овде заслужено ја банираа.
А на Капина сакам да и кажам ,зашто знам дека сигурно уште не чита -Ќе те замолам да побараш професионална помош,ваквата психичка состојба е многу лоша за твоето здравје.Ти посакувам овојпат успешно инвитро и здраво и право бебенце.Поради него и поради тебе разговарај со професионалец.На секое дете му треба пред се среќни и стабилни родители.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Абортус - да или не?
9.6.2016 3:11:34   
marina111
анонимна нормално е да има слабо крварење не очекувај дека ке крвариш како циклус ни малце од тоа не
покриена си и со антибиотик и крварењето би требало да запре за некој ден инаку д 10дена било нормално да има крварење

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Абортус - да или не?
9.6.2016 18:19:07   
Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Свашта значи !!!

Ајде да ве прашам сите што имате искуство, дали е нормално после абортус, да не крварам многу? Крварам само многу малку после мокрење.. Ми дадода Ерготил 3 пати на ден по 15 капки ( од нив многу ме болат градите ) и вибрамицин да пијам на 12 часа по една капсула...Ми рекоа да се понашам како прв ден циклус, но ни приближно не крварам како за циклус.. Нормално е да не се крвари ?

Анонимна, и мене гинекологот ми го рече истото дека ќе имам крварење налик менструација. Ама беше ептен слабо. Таа е и намената на капките. Да ти сопираат крварењето. А болката во градите ќе престане штом ќе ти се стабилизираат хормоните. Така да немаш причина за никаква грижа и паника.

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 657
Страница:   <<   < Претходна страница  23 24 25 26 [27]
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 25 26 [27]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?