|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 20 [21]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
29.2.2016 13:25:47   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: horoskop987

Zdravo mamicki, ne znam dali e postot za konkretnava tema, megjutoa tuka sme za da se poddrzuvame i da se upatime taka? :) Imame 4 godisno dete i vo poslednite 6 meseci se obiduvame za vtoro.Detevo sekojdnevno veli sakam bebence, a i nie pocnavme se poveke da sakame.I za prvoto dete se obiduvavme 7-8 meseci dodeka da bide, no sega deka pominaa i godinive-jas sum na 33, ne fakja panika koga ne biduva.Problem e ili ne?!?!?1 Kakvi se vashite iskustva so sakame bebe pak user posted image user posted image Pozdrav

majka mi mene na 35 god me rodila a sestra mi na 40.toa bilo pred 26 godini a zamislete sega so malku pomos na medicinata sto moze da se napravi.znaci nema mesto za panika.

(Одговор на членот horoskop987)
Непосредна врска до пораките: 501
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
3.3.2016 11:10:03   
bucko mal

Vtoro, treto dete ako se planira i ako se ima moznosti najdobro e edno po edno, mala razlika. Moite se 9 god. razlika i mnogu teshko nemaat nikakvi zaednick interesi.
Malovo trcha po golemiov on celiot e vlezen vo film, nema vreme za nego. A, koga mu e dosadno ke dojde i ke go zadeva malovo abe ludnica. Ke sednat da gledaat televizija nemozat da se dogovorat neli golemiov veke nesaka crtani.
Malovo saka na lulaski, igroteka i takvi stvari a golemiov sosema nesto drugo. Nikako nemozam zaedno da gi iznesam. E, sega golemiov pochna veke so drugari da setka i malku e polesno, samo malovo sega pa epten go bara. A ovoj pa fraer so drugarite bega vo soba.
Od druga strana pa e ubavo sto go cuva po eden,dva saati nemora da go nosam malo po prijateli kako porano - koga jas odam na rabota a soprugov si doaga nakaj doma. Za dve godin koga ke pocne malovo na skolo on ke go zema, toa e golema pomos. Sepak pak ke recham, jas mislam deka pomala razlika e podobro. Izrasni deca i posle na raat i rabota i se sto treba. Tochno deka na decata sekogash sme im potrebni ama potrebite se razlichni. Golemiov uste malku ke bide 13 i seuste mi vika,,mamo dojdi vo soba da se pogushkame''user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 502
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
3.3.2016 17:09:46   
princessa
Според мене вистинското време е кога и двајцата родеители ќе бидат спремни, секако тоа зависи и од финансиските можности, моралната поддршка, психичката подготвеност и ред други фактори. За идеална разлика во години неможам да дискутирам зашто секој размислува различно, на секој му одговара како што му одговараuser posted image , некои одлучуваат да се мала разлика, некои чекаат минимум 4-5години итн. Моите деца се разлика две години. На почетокот ми беше тешко. зашто кога Н тргна во градинка Д беше 3месеци и имаа различни потреби, имаа и двете деца во првата година ипол различни развојни фази ама сега е супер. Н има 5 год. многу е самостојна, го занимава брат и, си играат, се занимаваат заедно, Н го смирува кога плаче, супер ми е и на нив секако. Се си има предности и недостатоци. Затоа планирањето на второ, трето, н-то дете си е најиндивидуална работа на светот. Некои работи па се случуваат и со причина.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 503
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
7.3.2016 16:02:14   
Veronica_Lia
Nie imame 2ipol mesecno since, a muabeti za uste edno detence ima uste dodeka bev trudna i so prvovo :) daj Boze samo zdravje i blagosostojba, vzaemna ljubov i poddrshka, pa i vtoro i treto zdravjeee

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 504
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
8.3.2016 13:38:43   
marchi
jas sakam i toa za sto e mozno pobrzo user posted image nekako pomili mi se malite bebinja odkolku malite deca user posted image a i zal mi e da go gledam stefan sam kako gleda TV dodeka jas rabotam niz doma,ili koga ne mozam a mi bara da igrame da ctrame.....

(Одговор на членот Veronica_Lia)
Непосредна врска до пораките: 505
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
8.8.2017 1:50:43   
emaaaa
Eh i jas kolku sakam vtoro dete ama nesto tesko ni odi,se obiduvame skoro cela godina ama nesaka da fati. Dali ima nekoj iskustvo potesko da zabremeni so vtoro dete i koi ispituvanja gi ima napraveno...

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 506
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
1.10.2017 11:07:19   
sim4es
Zdravo drustvo,posle dolgo vreme.Kerkickata e veke 4,
5 god i nie sega odlucivme da go prosirime semejstvoto.So ogled na toa shto mi docni se nadevam na pozitiven ishod user posted image

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 507
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
1.10.2017 22:43:15   
kapina
Simces napravi test za bremenost

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 508
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
3.10.2017 20:29:25   
sim4es
Ke napravam,no mislam i nema potreba zatoa shto imam i mleko koga ke gi stisnam bradavicite...user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 509
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
14.10.2017 13:48:16   
Sonnenschein84
zdravo mami
jas sum nova tuka
imam veke dve deca 5,5 i 4 god.
od minatiot mesec se obiduvame za treto

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 510
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
14.10.2017 18:08:18   
sim4es
Testot e pozitiven,sega ushte na ginekolog da potvrdime dali se e vo reduser posted image

(Одговор на членот Sonnenschein84)
Непосредна врска до пораките: 511
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
14.10.2017 22:57:34   
kapina
Simces cestitki so lesno da si ja iznoses bremenost I da si rodes zivo zdravo bebce

(Одговор на членот sim4es)
Непосредна врска до пораките: 512
   RE: Второ дете - кога е вистинското време?
14.10.2017 23:27:12   
sim4es
Fala vi,site zivi i zdravi da si docekate samo zbaviniuser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 513
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 19 20 [21]
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 20 [21]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?