|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
22.2.2010 18:35:11   
Еца
Мами ајде со лесно на мајка ти user posted image Мојата свекрва правеше лани во јануари, во понеделникот наутро околу 10 часот и правеа операција, во вторникот во 15 часот си беше дома. Исто операција на жолчка. СЕ надевам ќе помине во најдобар ред, само позитивно и не грижи се, ќе биде доброuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
22.2.2010 18:38:33   
lilit
со лесно и помин на операцијата и биди и ти малку смирена зашто мајка ти ке се нервира и за тебе само со добри мислиuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
22.2.2010 21:42:56   
STRUMFETA
Mami so lesno neka bide operacijata.Isto  i mene mnogu mi e tesko i strav .Baba mi imala strasni bolki  sinoka.Deneska  i kazale deka ima 3 golemi kameni i druzi positni.Tolku mnogu se plasam.Operacijata( laserski) ja zakazale  DURI za 24 mart.Porano nemalo terminuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
23.2.2010 11:08:32   
Adrijana
Mami zavrsi li operacijata?

_____________________________



(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
23.2.2010 19:34:55   
mami
Утре во 8 ќе ја оперираат, денес докторката имала незнам што. Бев прееска да и однесам завои за нозете, а утре откако ке се освести треба да и однесам сокови и цевки за пиење. Ќе и прават обична операција, така да сигурно ке остане повеќе време тамуuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
23.2.2010 19:37:40   
Natasha5
Мами со лесно нека и е на мајка ти јас сега прочитав.

< Поракaта ја уредил Natasha5 -- 23.2.2010 19:38:08 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
24.2.2010 22:26:18   
mami
Денес во 11 ја оперирале...ми се јави кај 16ч. Добра е..покрај песокот и нашле и 3 камчиња со големина на лешник. Ја боли раната, што е нормално, и дале 4 инфузии, утре уште толку...во понеделник здравје ке си дојде дома...

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
3.3.2010 12:22:48   
mami
После цела недела во болница, мамче денес си отиде дома... Добра е, раната полека заздравува. Задоволна е од персоналот и докторите- а и јас, секогаш ке видиш доктор или сестра по ходник, нон стоп ги обиколуваат пациентите... Тоа што не ми се допадна е хигиената- на најниско ниво е..тоалетот нема казанче за вода, изгледа ужасно, можете да претпоставите како мириса...

За плаќање- тие што се со сини картони или пензионери плаќаат 3.500 за обична операција, а за ласерски 3.700. Е сега, тие што се крводарители- како мајка ми во случајов- не плаќаат ништо..

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
3.3.2010 12:29:01   
caci20
Mami neka ja macka ranata so kantarion ako moze. Jas ja mackav od carskiot i skoro i da nemam nisto

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
3.3.2010 12:30:50   
mami
и рече докторката, засега ништо да не мачка, на контрола за 30 дена па тогаш ке и дала зелено светло за било што...

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
3.3.2010 12:35:27   
BEBICA
mami milo mi e sto majka ti so lesno ja pominala operacijata i deka e dobro.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
3.3.2010 12:44:29   
BILE.F
Ме радуваат вакви убави вести! Мило ми е многу и за тебе и за мајка ти.Имам поминато низ слична работа со мајка ми, само неа и правеа операција на срцето, и знам како ти е!
Како викаат: Само да има помин! Поздравче!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
3.3.2010 13:23:47   
big_mama817
мами баш ми е мило што е добра мајка ти и се поминало во најдобар ред само со поен да е поз

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
3.3.2010 14:24:05   
profesorica
мами мило ми ова што читам, и поскаувам на мајка ти побрзо опоравувањеuser posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
10.4.2010 16:37:01   
nenicka
Сакам да ви кажам дека мене ме фати многу големи грчеви во вторникот сабајле во 4,30 и бевме на дежурен на клиника направивме испитување со крв и нема се ништо  беше се ок .ми дадоа само инфузија со спазмех.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
10.4.2010 16:37:18   
nenicka
Во цетвртокот пак ме фати стомакот и пак со големи грцчеви но овиие не запреа веднаш ме фатија од 23  .0  до сабајлето  иако  ми дадоа исто не ми се смирија сабајлето пак отидовме  на гастро и ми направија таму ехо и најдоа мали камчиња во золчката кои биле опасни и се појавувале најцесто после пораѓај 

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Со лесно и со помин да биде операцијата!
10.4.2010 16:44:57   
nadica
nenicka баш ми е жал што го читам ова user posted image user posted image user posted image
што ти рекоа ќе правиш операција?
се надевам дека се ќе биде во ред user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Проблеми со жолчката
10.4.2010 16:45:39   
mother 29
и сега што ти предлагаат докторите?

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Проблеми со жолчката
10.4.2010 17:46:21   
nenicka
Па ми дадоа диета за жолчката  и апчиња  а за операција ке видиме  мм го чека ке се договори тој таму работи во сала 

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Проблеми со жолчката
11.4.2010 9:52:14   
amelbebe
nenicke kakvi apcinja ti dadoa deka i jas imam problemi so zolckata posle porogaj te molam pisi mi

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Проблеми со жолчката
24.6.2010 23:07:36   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: nenicka

Сакам да ви кажам дека мене ме фати многу големи грчеви во вторникот сабајле во 4,30 и бевме на дежурен на клиника направивме испитување со крв и нема се ништо  беше се ок .ми дадоа само инфузија со спазмех.


ИЗВОРНА ПОРАКА: nenicka

Во цетвртокот пак ме фати стомакот и пак со големи грцчеви но овиие не запреа веднаш ме фатија од 23  .0  до сабајлето  иако  ми дадоа исто не ми се смирија сабајлето пак отидовме  на гастро и ми направија таму ехо и најдоа мали камчиња во золчката кои биле опасни и се појавувале најцесто после пораѓај 


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

А имаш камчиња во жолчката, тоа ти е потврдена дијагноза или претпоставуваат дека е тоа? Инаку еден дечко во комшии кај мене 1 недела го лечеа од грчеви претпоставуваа дека имал напади на желудник му даваа лекови против болки и го тешеа дека ќе му помине на крај  му пукна загноено слепо црево и едвај го спасија. Затоа втора па и трета проверка не е на одмет.


ИЗВОРНА ПОРАКА: nenicka

мене ми потврдија дека имам мали ситени камциња во золчката кои можат да одат по некои си тесни канали и да направат проблем па така да се очекува да се оперирам ама кога незнам чекам на мажми да ми закаже со некој доктор


ИЗВОРНА ПОРАКА: Викторија

Неницка доколку треба дасе оперирас бити казала тоа даго направис лапараскопски пред 10 месеци ја опериравме постарата ќерка  многу добро помнавме без поголеми болки иза два дена бевме дома.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Проблеми со жолчката
26.6.2010 22:48:46   
oliva
i jas da se priklucam vo ovaa tema za zolckata,na poragaj otidov so bolki vo zolckata no ne znae v deka me boli zolckata tuki mislev deka se porodilni bolki koga me pregleda ginekolog mi rece deka bolkata e od drugo nesto pa posle otkrija deka se raboti za kamenja vo zolcka i me zadrzaa za da me porodat na klinika zasto mi se pojavi bas vo termin i zavrsiv so carski,poradi pojaki bolki od zolckata od porodilnite za posle nekoe vreme da me operiraat od zolckata,no koga se vrativ doma od pragaj mi dadoa broj od edna baba vo prilepsko sto davala nesto da ispies i bolkite pominuvale odnosno kamenjata se topele i taka i napraviv,edna nedela posle poragaj otidovme kaj zenata go ispiv toa sto mi go dade i navistina otogas ne me boli nisto ne otidov na operacija,a kaj zenata odele i bremeni zeni da sum znaela deka imam kamenja dodeka bev bremena bi otisla kaj zenata moze nemase da se porodam carski.eve pominaa 5 meseci ne me boli nistopozz

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Проблеми со жолчката
17.3.2011 22:52:26   
mec21
oliva bas me interesira za taa zena vo prilep posto ijas imam kamcina vo zolcata koi sto mi pravat problem a ne sakm da idam na operacija,posto imam bebe od 3 meseci..koga me fatija bolkite bev na lekar i mi rekoa deka nekoj kamen pominal niz kanalot i zato ame bolese 8 saati so nisto ne me smiruvase i rekoa operacija ama trebalo vospalenieto da se smiri i sea pijam antibiotici no se izmolzuvam za da go zacuvam mlekoto a za operacija ne mi se cue..pa ajde kazete sto da pravam dali nekoj drug bil kaj taa zena vo prilep i kako se vika i telefon ili slicno..pozdrav

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Проблеми со жолчката
12.7.2017 8:16:10   
yana147
aj nekoj sto se imam operirano od zolcka da mi kaze jas na 2 maj se operirav ama me plasi stolicata uste mi e posvetla boja svetlo kafena kaj vas kava bese stolicata se plasam da ne imam nekoja druga bolestuser posted image

(Одговор на членот mec21)
Непосредна врска до пораките: 74
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?