|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Приватни болници - породување
25.1.2016 17:58:39   
Anonimen
Ме интересираат искуства за во Санте плус и кој доктор би ми го препорачале ???

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 28.1.2016 10:50:56 >
  Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Приватни болници - породување
26.4.2016 14:44:00   
mimidjon
Здраво девојки ,дали има некој информација како оди договорот за порагај во Систина ,унапред колку се прави што вклучува зошто нешто слушнав за во санте се плакало капар и од 29 тата недела прегледите ти се бесплатни ,се јавив и во систина и ми го кажаа истото потпишуваш договор ,плакаш капар 4000 ден и одбираш доктор но ме интересира како е навистина тоа во пракса?

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Приватни болници - породување
27.4.2016 10:23:20   
Slavka28
Nema potreba da plakas pred da se porodish nisto vo Sistina. Sestra mi se poragjase tamu, plakas otkako ke se porodis, pred da si zamines doma.

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Приватни болници - породување
27.4.2016 10:43:21   
весник
Slavka kako se porodi i kolku ja cinese poroduvanjeto tamu...me interesira dali ima plus nekoi skrieni trosoci na kraj so koi ke te iznenadat na kraj???

(Одговор на членот Slavka28)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Приватни болници - породување
27.4.2016 11:35:18   
mimidjon
А мене ми интересира дали има ете нешто пред порагај токов догов за поефтино да поминеш со прегледиве,зошто јас сум цела бременост таму ако може нешто да добијам гратис на крај user posted image ама не ми се верува.Весик сега имаат пакети сигурно ги знаеш а за скриени трошоци секогаш имало таму барем од мое лично и искуство на поблиските ,може тоа е процедура на клиниката но малку се претерува со цените ,крв,брисеви ке ти испитаат некои додатни работи и ете ти друга цена.

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Приватни болници - породување
27.4.2016 14:29:27   
весник
Znam za paketot za carski e 100.000 den.
Ama dali e samo tolku??? Vo prednost ste site koi ste od Skopje...jas sum od Prilep i kako ke ispadni na kraj pojma nemam a vo prilepskava bolnica se plasam da se porodam od mnogu pricini...nema lekari,nema strucnost,nema nikakov odnos,nemam sigurnost

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Приватни болници - породување
27.4.2016 17:10:40   
Hopeful RR
Мими, нема попуст, џабе user posted image И бременоста, и ивф-то, и со години претходно сум редовна таму, ама попуст не добив - си плативме пред одење дома и тоа е тоа user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Приватни болници - породување
27.4.2016 21:34:04   
Estera
Мими и мене не ми се верува да тидадат попуст, тоест ниедна приватна болница мислам не дават ништо гратис, еве јас на пример, 4 пати се порагав во Ремедика и цела бременост водена таму, дури и сите мои лични прегледи си ги вршам тамо и пак си платив се до денар, јас пак се надевав дека ај мош ке има попуст, ама оно ништо, ај мош за пето user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Приватни болници - породување
28.4.2016 5:50:37   
Kvisko
Попуст нема освен ако нема некој претнодно најавен. Ние во Ремедика имавме попуст 100 евра само зашто зедовме пакет со матични клетки и толку. Е може да има нешто плус. Ние на пример плативме илјафа денари плус за испитувањето на трансфузоилогија зашто јас сум рх негативна и мораше бебето да видиме што крвна група и рх фактор има.

(Одговор на членот Estera)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Приватни болници - породување
28.4.2016 13:34:06   
весник
Квиско колку ве чинеше пакетот за матични клетки???

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Приватни болници - породување
28.4.2016 18:58:53   
Kvisko
1750 евра беше. Милсам дека на тоа имавме 100 евра попуст или тоа беше со попуст не сум сигурна. Плус имавме 150 евра попуст на пороѓајот. Маж ми плаќаше па јас не сум баш сигурна како излезе сметката на крај. Знам само дека доплативме испитувања плус за бебето за на трансфузиологија на клиника зашто јас сум рх негативна. За мене е беше во цената вклучувајќи ги и клексаните што ги примав додека бев таму.

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Приватни болници - породување
28.4.2016 22:48:55   
mimidjon
Зa вo Ремедикa мoжел нa мaж ми.пријател дa среди зa пoпуст нo јaс сум решенa зa систинa и ме кoпкaше тoa штo гo.oбјaснив пoгoре кo демек имaлo oд кoјa неделa плaкaш некoј кaпaр и прегледите ти се бесплатни дo пoрaгaјoт,денес пак ми кажа кoлешкa дека ЦТГ е бесплaтнo и стварно незнам.Јaс ке си гo земам пaкетoт најверојатно зa цaрски и се мoлaм дa немa скриени трoшoци .А зa близнаци дa не е поскапo ?Хoперфул...А зa пoпуст нa цената не oчекувaм пoпуст .

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Приватни болници - породување
22.7.2016 13:13:10   
natasapop26
Zdravo, i jas sakam da gi znam od prilika cenite za poragaj so carski rez po privatnive kliniki. ajde zeni spodelete nekoja suma da imam za orientir. I dali nekoja ima iskustvo vo Newborn clinic so poragaj? Fala Vi odnapred

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Приватни болници - породување
30.7.2016 1:12:54   
kapina
Jas znam oti vo sistina gi kacija cenite za poroduvanje citav niz drugite forumi

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Приватни болници - породување
30.7.2016 10:41:32   
scared RR
101.400 е царски во систина, ремедика е нешто поевтина

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?