|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најубави имиња
5.12.2014 9:03:08   
Aleksx2Leon

ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly1

Мене ми се допаѓа Лара убаво е, ама Лана некако повеќе, или пак Лина, доколу сакате кратко и на Л да е user posted image
Други имиња кои ми се драги се : Климентина, Меглена, Евгенија, Елеонора, Кирјана, Ани . user posted image


ti blagodaram za predlozive, i Lana ne e loso....ne znam kako ne mi teknalo dosega na toa ime user posted image do dusa, mene Evgenija i Klimentina mi se dopagjaat mnogu od ovie podolgive ama problemot e sto stanuvaat Ena,Gena,Tina a mene licno ne mi se dopagja toa user posted image zatoa barame kratko i po moznost na L da e user posted image Lana definitivno ke vleze vo potesniot krug user posted image

(Одговор на членот butterfly1)
Непосредна врска до пораките: 726
   RE: Најубави имиња
5.12.2014 9:05:08   
Malecka23
Lana mie preubavo ime.I se dog so mm ako vtorovo bide zensko ke bide Lana.Ne znam zasto mi e mn nekako milo i nezno ime

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 727
   RE: Најубави имиња
5.12.2014 9:11:01   
Felly RR
И мене Лана многу ми е убаво, а немам сретнато де сега ниедно детенце со тоа име.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 728
   RE: Најубави имиња
5.12.2014 10:22:42   
Hopeful RR
Лана е убаво, да, знам за едно девојченце со такво име. Мој предлог за кратко име на Л е Лена, или Лени. Таа варијанта исто ми се допаѓа user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 729
   RE: Најубави имиња
10.12.2014 13:05:04   
Melanija RR
Aleksx2Leon и јас имам во комшии девојченце Лана и баш ми е некако името мило,а исто на Л убаво ми се и Лина;Лара.

Мојот ник е Меланија и така сакав да с евика ако имам ќерка ама ете имам синче,а инаку сум требала да се викам Сара user posted image и на сето тоа јас имам трето имеuser posted image

Сара,Изабела,Вероника и Кирана без ј е по православен календар ,тие две имиња ми се најубави.
А неочекувајте помодерниве имиња да ви одговараат со презимињата тоа тешко,само да не биде Џон Атанасовски user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.12.2014 13:27:35 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 730
   RE: Најубави имиња
10.12.2014 13:11:25   
Mihaela 2010
Jas sekako vnimavav imeto da odgovara so prezimeto
Mihaela Nakeva mi e sosema dobro,a za vtorovo Sara Nakeva pak mi odgovara,iako mene povekje nekako mi ide na Melanija,ama vekje jas ne se prasuvamuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 731
   RE: Најубави имиња
10.12.2014 13:16:28   
Aleksx2Leon
posle dolgi diskusii okolu imeto eve da kazam sin mi presece ( mama go ucese sto da kaze nekolku dena user posted image ) i go prasuvame kako ke se vika bebeto i toj vika LARAAAAA user posted image i sekade sega kazuva Lara koga ke go prasaat za sestrickata ime dali smislil, taka da toa ke ostane,mm demek ater da ne mu krsi a sigurno znae koj e inicijatorot user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 732
   RE: Најубави имиња
10.12.2014 13:29:25   
caciana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksx2Leon

devojki a kako vi se dopagja imeto Lara? mene mi se uvrte toa ime za curava, sin mi e Leon pa aj kao da bide i ona na L user posted image i mene Lara mi istekna... so mislite vie za toa ime? ili dajte nekoj drug predlog ama da bide neli, nekoe nesekojdnevno ime user posted image


Kako sto kaza butterfly poveke mi se dopaga Lana i Lina , a i Lara odlicno zvuci user posted image

< Поракaта ја уредил caciana -- 10.12.2014 13:33:10 >

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 733
   RE: Најубави имиња
10.12.2014 13:33:03   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksx2Leon

posle dolgi diskusii okolu imeto eve da kazam sin mi presece ( mama go ucese sto da kaze nekolku dena user posted image ) i go prasuvame kako ke se vika bebeto i toj vika LARAAAAA user posted image i sekade sega kazuva Lara koga ke go prasaat za sestrickata ime dali smislil, taka da toa ke ostane,mm demek ater da ne mu krsi a sigurno znae koj e inicijatorot user posted image

Убаво име сте избрали,кратко и слатко. :) А како баткото се вика?


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 734
   RE: Најубави имиња
10.12.2014 13:37:55   
Aleksx2Leon
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany


Убаво име сте избрали,кратко и слатко. :) А како баткото се вика?



e bas ti fala user posted image ovie drugive zenski ne mi go bendisuvaat bas, a ja pa otkako po doma pocnavme pocesto da go koristime bidejki e veke definirano deka ke e toa ime mnogu mi se svigja user posted image nema veze, neka se zdravi zivi pa drugoto...manje vazno user posted image
Batkoto e Leon user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.12.2014 13:46:12 >

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 735
   RE: Најубави имиња
10.12.2014 13:42:14   
Bethany
Супер е комбинација! Нека се живи и здрави, ама море и името е битно.
Се надевам нема утре да ми рече: уф, што сте ми даделе овакво име user posted image


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 736
   RE: Најубави имиња
10.12.2014 13:42:55   
caciana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksx2Leon

e bas ti fala user posted image ovie drugive zenski ne mi go bendisuvaat bas, a ja pa otkako po doma pocnavme pocesto da go koristime bidejki e veke definirano deka ke e toa ime mnogu mi se svigja user posted image nema veze, neka se zdravi zivi pa drugoto...manje vazno user posted image
Batkoto e Leon user posted image


Jas ce ti kazam edna slucka za imevo. Znaci koga snaskava ostana bremena dilemata okolu iminjata bese ili Jovana ili Mila. Jas bev za Mila..nekako Jovana ic ne mi se bendusuvase. I se rodi bebevo i se vika Jovana user posted image I sega toa ime mi e najubavo posto bebeto mi e najubavo user posted image . Ne e tolku vazno imeto bitno e tie da se zdravi i zivi na imeto se naviknuvame so tek na vreme.


< Поракaта ја уредил caciana -- 10.12.2014 13:43:33 >

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 737
   RE: Најубави имиња
10.12.2014 13:56:36   
Aleksx2Leon

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Супер е комбинација! Нека се живи и здрави, ама море и името е битно.
Се надевам нема утре да ми рече: уф, што сте ми даделе овакво име user posted image


hahaha, "ste me unakazile za cel zivot" user posted image user posted image imas pravo bogami,kakvi se ovie novive generacii komplicirani...user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 738
   RE: Најубави имиња
10.12.2014 17:40:38   
lolla RR
Ние не сме 100% одлучени, во кратка листа ни се Михаил, Алексеј, Андреј, Лукас и Милан.

Мм од пред некое време му се обраќа со Лукас, и несвесно си почнав и јас, и сега некако за мене тој си е Лукас (засега, не сме доодлучени). Ни на крај памет не знам од кај го извадивме името, мислам го видов од некој сајт со православни имиња. Како и да е, името не е најважно, ама убаво е да е убаво нели и да одговара со презимето.

Многу ми се свиѓа Лара. Од женски убави ми се Илина, Јана, Лина и многу други имав user posted image сега дека ова во мешко е машко не ми ни текнува.

Важно е да се живи и здрави.

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 739
   RE: Најубави имиња
11.12.2014 10:14:27   
Aleksx2Leon
Lukas premnogu mi se svigja a i Aleksej e mnogu ubavo,ili pa mene mi e ubavo deka vnuk mi taka se vika user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 740
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 12:49:04   
Malecka23
Nie taman resivme za ime da ide Damjan kerka mi nikako da popusti.Marko i kraj.Site sto ke ja prasaat kako ke se vika bebeto na site im kazuva Marko.I izgleda na kraj navistina ke i bide Marko.Pa i nekako odi Mila I Marko

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 741
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 13:18:44   
Hopeful RR
Ете ја дуплата мака user posted image Имавме еден куп идеи за женски имиња, а тек тук за машки, ниедно до крај омилено, за на крај да излезе дека ни треба не само едно, туку две машки user posted image

Не сакаме да се римуваат (Горан и Зоран, на пр.), и не сакаме да бидат слични (Иван и Јован, на пр.), и исто така не сакаме да им смислуваат неубави надимаци (Петар - Перо), па сега за сега, размислуваме за:

Максим
Алекс
Дамјан
Илија
Иван / Вања
Оги

Мој бонус, за што преговарам со мм user posted image :
Андреја
Лем

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 742
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 14:14:09   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Ете ја дуплата мака user posted image Имавме еден куп идеи за женски имиња, а тек тук за машки, ниедно до крај омилено, за на крај да излезе дека ни треба не само едно, туку две машки user posted image

Не сакаме да се римуваат (Горан и Зоран, на пр.), и не сакаме да бидат слични (Иван и Јован, на пр.), и исто така не сакаме да им смислуваат неубави надимаци (Петар - Перо), па сега за сега, размислуваме за:

Максим
Алекс
Дамјан
Илија
Иван / Вања
Оги

Мој бонус, за што преговарам со мм user posted image :
Андреја
Лем

Мои фаворити од понудениве - Андреја, Иван и Дамјан. Во било која комбинација user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 743
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 14:19:11   
Malecka23
Moi favorite Ivan i Damjan,Ogi i Maksim

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 744
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 14:24:55   
AneLav RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Ете ја дуплата мака user posted image Имавме еден куп идеи за женски имиња, а тек тук за машки, ниедно до крај омилено, за на крај да излезе дека ни треба не само едно, туку две машки user posted image

Не сакаме да се римуваат (Горан и Зоран, на пр.), и не сакаме да бидат слични (Иван и Јован, на пр.), и исто така не сакаме да им смислуваат неубави надимаци (Петар - Перо), па сега за сега, размислуваме за:

Максим
Алекс
Дамјан
Илија
Иван / Вања
Оги

Мој бонус, за што преговарам со мм user posted image :
Андреја
Лем

Иван и Дамјан се супер за мене
Син ми се вика Петар никој Перо не го нарекол до сегаuser posted image инаку е близнак со Анастасијаuser posted image
А веднаш штом те прочитав ми текна на Петар и Павел и именден заедничи ќе си имаатuser posted image

< Поракaта ја уредил AneLav RR -- 30.12.2014 14:27:28 >


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 745
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 14:41:39   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Ете ја дуплата мака user posted image Имавме еден куп идеи за женски имиња, а тек тук за машки, ниедно до крај омилено, за на крај да излезе дека ни треба не само едно, туку две машки user posted image .....

Максим
Алекс
Дамјан
Илија
Иван / Вања
Оги

Мој бонус, за што преговарам со мм user posted image :
Андреја
Лем


Мене убаво ми звучат Борјан и Ведранuser posted image user posted image user posted image , не ти се во списокот, но ете така ми текна убава комбинација, а твојот бонус е убав, преговарај со мм да го убедишuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 746
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 15:01:47   
Bethany
Jas glasam za Ivan i Vanja
ili Maksim i Vanja
ili Maksim i Ivan

A mojov predlog za tvojata lista e i Nikita, mnogu mi e ubavo. Imamo prijatel cie since se vika taka i mnogu ubavo mu stoi :)
posto gledam deka si otvorena i za netradicionalnite iminja user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 30.12.2014 15:05:50 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 747
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 15:14:36   
Hopeful RR
Сум, да, ама Никита се вика синот на едни пријатели и некако не ми легнува, многу ми е старско, ко за некој дедо user posted image А на мм па ептен му се свиѓа.

А Иван и Вања ми се варијација на исто име, не би ги дала заедно, него некое од нив во комбинација со друго име, другите две комбинации ни се високо на список.

Борјан и Ведран ми се свиѓаат, ама на мм изричито не, го потсеќаат на некои што ги знае user posted image Имаме време уште ехеее, ќе смислиме уште нешто user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 748
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 15:39:00   
Bethany
Ne znaev deka Vanja e izvedeno od Ivan.

A vie vaka napravite: eden neka dade edno ime, drug za drugo, i duri da nekoj ne e za nekoe ime so tekot na vremeto ke go zasaka user posted image

Primer so sin mi Jakov, toa bese zelba na mm duri i pred da sum bremena, mene ne mi se bas dopadna, ama so tekot na vremeto, kako sto mislev na imeto i pocna da mi ze dopagja :)

Na mene mi se isto ubavi Aleksej, Sergej, Nikolaj (se ruski user posted image ) Dimitri, Maksim, ama na mm primer, nikako ne mu se dopagaat.

Za moj vkus primer Borjan, Vedran, Damjan nikako ne mi se dopagaat, ama stvar na vkus e.


< Поракaта ја уредил Bethany -- 30.12.2014 15:41:42 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 749
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 15:39:47   
Bea
Ај да напишам на темава, со надеж дека и јас набрзо ќе треба слаткиве маки да ги искусам :)
На мм омилено машко име му е Дамјан, а и мене ми се допаѓа, па ако имаме синче најверојатно ќе биде Дамјан(че).
A за женско, фаворит ми е Галена. Слушам и на радио некоја песна се врти Гала моја Галена :) Многу ми се допаѓа. Понатаму на листа за женски ми се Стела, Наталија и Нина.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 750
Страница:   <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?