|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:06:00   
Mihaela 2010
Denes definitivno ke ni go potvrdat polot,iako maticnata uste pred 4 nedeli mi kaza deka e zensko,a i potsvesno i jas si mislam deka e,pocnavme so smisluvanje na iminja,zenski neli posto za masko imam edno ime a toa e Maksim
Za zensko ni se uvrte Sara, i Mihaela bas postojano kazuva da se vika bebeto Sara,a vo igra mi bea i Melanija,Stefanija,Nikolina,Kirjana
ama zdravje ima uste vreme ke vidime

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 701
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:21:55   
Bethany
Михаела, мене ми од понудениве најубаво Сара user posted image

Јас од женски имам следниве:

Ребека, Тамара, Изабела и Вероника. Ајде ваше мислење?

А за машко немам појма, што ми се допаѓа на мм не му се допаѓа, иако е мојот ред да бирам, пак сакам и тој да се согласи.

Многу очигледно е дека сум увртела во глава дека е женско user posted image Мада нормално дека се знае, живо и здраво, тоа е најбитно.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 702
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:27:12   
Malecka23
Jas glasam za Tamara:) mn mi e ubavo toa ime;)
Nie sme krs za iminja se vrtat nekolku Petar,Kristijan.Marko,Damjan,Andrej ama nikako da se dog.M eden period go gali bebeto i mu vika Marko i nie gotovo kako kaze zencka taka ke bide posle ke i tekne drugo i taka ke bide interesno.Vie sto mislite koe e naubavo?

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 703
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:28:11   
Malecka23
I tuka ke glasam za Sara:) kratko i jasno

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 704
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:29:01   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

....Za zensko ni se uvrte Sara...... Melanija,Stefanija,Nikolina,Kirjana


Гласам за Сара или Меланијаuser posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Јас од женски имам следниве: Ребека, Тамара, Изабела и Вероника. Ајде ваше мислење?


Гласам за Тамара или Изабелаuser posted image

П.С. Бетани, некни гледав Пинкови ѕвезди, едно девојче настапуваше, толку личеше на тебе, мислам како сестра да ти беше, неверојатна сличност, дури и иста боја на коса user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 705
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:30:35   
Bethany
Malecka23, мене ми е многу убаво Кристијан. И ете тоа име ми е секогаш во глава како опција за машко.
Само едно не предомислува, а тоа е што веднаш ќе стане Кико, а не Кристијан. Мене тоа ми смета, можеби некому не.

Ловебл Ми, можеби сум јас, сестра немам user posted image Се шалам, мило ми е што те подсети на мене user posted image
Туку, Изабела ти се допаѓа или ти е смешно, дека има тоа смешкото што се цери на крајот ? user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 4.12.2014 15:32:57 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 706
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:31:31   
caciana
Tamara mnogu mi se dopaga. Inaku jas si imam zamisleno 2 iminja za vo idnina .. Zensko : Magdalena , Masko : Nenad .. tie mi se omileni user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 707
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:32:59   
Mihaela 2010
Bethany Tamara definitivno

Malecka mene mi e najubavo Kristijan i Damjan

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 708
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:34:16   
Ilina87
Bethany, мене лично најубаво ми е Тамара од понудените.
Malecka 23, секогаш омилено име ми било Дамјан. Така бевме договорени одамна со мм да се вика синот, но кога забременив мм го смена мислењето и не му го дадовме тоа име. Инаку уште ми е убаво името, дај Боже ако имам второ машко јас ќе одлучам user posted image . Инаку убави ми се и Андреј и Марко.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 709
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:35:59   
Bethany
Фала женски.
Мене ми се низ годините менуваа имиња што ги сакам, беа ми интересни Миа, Андреа итн... меѓутоа, Тамара веќе долго време ми се допаѓа, а и на мм.
Јаков и Тамара - мислам дека би бил убав тандем user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 710
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:37:28   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

....Туку, Изабела ти се допаѓа или ти е смешно, дека има тоа смешкото што се цери на крајот ? user posted image


Тие две ми се допаѓаат од предложените, Изабела е многу убаво име нежно, така што тоа или Тамара, тие двете ми беа најубави , смешкото ми е смешко, во секој случај не ми се смешни имињава, баш тие ми се убави

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 711
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:41:20   
Bethany
Ок, фала многу.
Изабела има многу убаво значење, кое патем го заборавив user posted image

Баш и со мм коментиравме, име е само име кога го изговориш, ама веќе кога го дадеш на дете, тоа станува нешто друго, веќе е некако пооформено и поубаво доаѓа до израз.
Јас сепак сакав некое поуниверзално, ама не толку често. Ама ми помогнавте, за сега фаворит ми е Тамара. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 712
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:43:42   
Mihaela 2010
Jas si sakam iminja so znacenje,sum pisuvala deka Mihaela znaci -bogolika,slicna na boga a Sara -gospodarka

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 713
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:45:54   
scared RR
Мене дефинитнивно многу ми се допаѓаат оние малце изменети имиња.
Да кажеме Изабел од Изабела. Николија, Николета од Николина.
Илијана од Илина. Кристијана од Кристина. Баш во комшии имам едно девојченце што се вика Кристијана :)
Не сакам ептен некои странски имиња ама сепак и да не биде некое многу често :)

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 714
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:47:06   
Hopeful RR
Михаела, убави ти се сите имиња што ги мислиш, ама јас гласам за Сара и Меланија, затоа што убаво одат со Михаела, некако убаво звучат заедно, сестрински user posted image

А за Bethany, и јас гласам за Тамара! И баш оди Јаков и Тамара user posted image Додуша, како тандем убаво звучи и Јаков и Вероника!

Макар што кога ќе си ги видите бебушките, најдобро ќе знаете кое име им одговара user posted image

< Поракaта ја уредил Hopeful -- 4.12.2014 15:48:33 >


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 715
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:47:36   
Bethany
Михаела, Сара колку што јас читав, значи Принцеза. Во секој случај убаво значење. user posted image

Хоупфул, ние за првото имавме име спремно уште пред да останам бремена user posted image И некако поубаво ми е веќе да го има име и јас да го нарекувам со тоа име дури додека е во меше. Не дека другото е пограшно, што знам, можеби во последен момент ќе се предомислам, ама ако веќе е одбрано име на почетокот, тогаш малку вероватно дека тоа ќе ми се случи.

Исто името мислам дека треба да одговара и со презимето. Не ми е убаво пример да се вика Изабел Трајковска (не дека така се презивам),, само пример давам user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 4.12.2014 15:54:20 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 716
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:53:10   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Михаела, Сара колку што јас читав, значи Принцеза. Во секој случај убаво значење. user posted image

da sega vidov za princeza,ama nemozam da najdam nekade citav deka znaci gospodarka,kako i da e
jas si sakam povekje nesekojdnevni iminja,primer mnogu mi se bendisa masko ime Martinijan,decko eden sto peese na Zvezde gradna,bas ne sekojdnevno

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 717
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 15:53:42   
sandriana RR

Za zensko ni se uvrte Sara, i Mihaela bas postojano kazuva da se vika bebeto Sara,a vo igra mi bea i Melanija,Stefanija,Nikolina,Kirjana
ama zdravje ima uste vreme ke vidime


Овде гласам за Сара или Меланија user posted image


Ребека, Тамара, Изабела и Вероника.- Кај Бетани - за Тамара user posted image

А кај Малечка23 - Кристијан и Дамјан user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 718
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 16:16:07   
Hopeful RR
Бетани, во право си, побитно е да си одговара со презимето. Што не оди - не оди! user posted image А имаш право и за ова со името уште пред да се роди, некако си има идентитет, си го доживуваш баш како личност.

Инаку ние размислуваме за имиња, ама рано ни е, не знаеме ни пол се уште, ама знам дека сакам некое име за кое нема после другарчињата да го зезаат, да му се смеат или да му измислуваат навредливи надимаци. Дупла ни е "маката" сега, со близнаци мора и двете имиња да ни се свиѓаат, и да си одговараат на презимето, и да си одат едно со друго. Слатки маки user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 719
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 16:18:35   
Mihaela 2010
Kumasinite imaat bliznacinja,masko i zensko i gi krstija Luka i Lusija,mnogu ubava kombinacija

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 720
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 17:02:28   
Hunny
Пред да се роди ќерка ми сакав да ја крстиме Ана Марија, ама сите нешто ми превртуваа очи кога ќе спомнев. И бидна Михаела, баш и на моите им е слава. Инаку убаво е Сара, Тамара, Моника, Теодора. И чудно на машки имиња не помислувам:)

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 721
   RE: Најубави имиња
4.12.2014 17:52:38   
Malecka23
Nie za prvoto so mm bevme komedii.Jas uste pred da ostanam bremena kazav deka ako e zensko ke bide Jovana ama mm sakase Jana.I posto cvrsto bevme odlucni za iminjata i nikoj ne popustase negde nakaj 7mesec vlecevme livcinja a tretoto ime ni bese Mila.Ako mi veruvate 1000pati vlecevme i celo vreme Mila ke pogoduvase.I navistina e Mila i plus ina preobrazenie rodena.A za sega nekako slabo imame inspiracija ili pak sme odlucni.Jas sakam posto terminot mi e okolu Veligden ako s epogodi togas da se porodam da bide Kristijan ama i Damjan nekako mn me vlece.Vsusnost so mm samo za Damjan nekako moze da se dog a za se ostanato tesko.Koj znae sto ke ispadne na kraj iako jas forsiram na ovie dve iminja.I ako bide Damjan taman i imenden ke slavime:)

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 722
   RE: Најубави имиња
5.12.2014 8:56:05   
Aleksx2Leon
devojki a kako vi se dopagja imeto Lara? mene mi se uvrte toa ime za curava, sin mi e Leon pa aj kao da bide i ona na L user posted image i mene Lara mi istekna... so mislite vie za toa ime? ili dajte nekoj drug predlog ama da bide neli, nekoe nesekojdnevno ime user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 723
   RE: Најубави имиња
5.12.2014 8:59:47   
butterfly1
Мене ми се допаѓа Лара убаво е, ама Лана некако повеќе, или пак Лина, доколу сакате кратко и на Л да е user posted image
Други имиња кои ми се драги се : Климентина, Меглена, Евгенија, Елеонора, Кирјана, Ани . user posted image

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 724
   RE: Најубави имиња
5.12.2014 9:01:00   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksx2Leon

devojki a kako vi se dopagja imeto Lara? mene mi se uvrte toa ime za curava, sin mi e Leon pa aj kao da bide i ona na L user posted image i mene Lara mi istekna... so mislite vie za toa ime? ili dajte nekoj drug predlog ama da bide neli, nekoe nesekojdnevno ime user posted image

Ubavo e Lara, kaj kerka mi vo gradinka ima dve bliznacinja bas se Lara I leon

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 725
Страница:   <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?