|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сервис за перење теписи
6.7.2009 8:13:04   
Еца
Драги мои, помагајте, давајте броеви од некои сервиси каде сте переле теписи и сте задоволни. Треба денес да се јавам да се однесат на перење, да се средиме веќе. user posted image Знам дека вие можете да ми помогнете, и фала однапредuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сервис за перење теписи
6.7.2009 8:22:59   
mami
имаше еден во кисела вода, ке се јавам малку подоцна докај тетка ми да ми каже бројче

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сервис за перење теписи
6.7.2009 10:48:57   
mis.
Стед-комерц работи со нивно земање и враќање,машинско перење на теписи,теписони јас сум презадоволна и им го препорачувм на сите.


< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 1.8.2012 15:31:16 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сервис за перење теписи
12.9.2009 14:52:10   
Весна
Еееее Лазар да видите што чуда прави. Сервис 1 му се вика фирмата. И не да чисти, ауууф! Има некакви ѕверски машини и плус и плус голема пицајзла е, нерви да те фатат кога ќе го видиш како со мерак една по една ги чисти ресите од килимите, и плус и плус од дома ви ги зема и ви ги враќа и тоа бајаги евтино, и плус и плус зет од золва ми е user posted image

user posted image  user posted image  user posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 1.8.2012 15:31:44 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сервис за перење теписи
13.12.2009 15:18:13   
mami
ааа за памет..следната година, сите два тепиха е одат на сервис за перење..не планирам да се замарам со нив...ке почнам и јас да се правам фина дама како некои и ке уживам

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сервис за перење теписи
4.4.2010 1:31:27   
angels
pa najdobro e taka....e ne sega ke sedime i ke ribame...a i ne e mn skapo...se isplatuva

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сервис за перење теписи
4.4.2010 8:09:10   
nataly_13215
kolku pari e perenje na tepisi bas ste me pogodile so temava daj neka kaze neekoj

(Одговор на членот angels)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сервис за перење теписи
8.5.2010 23:01:14   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Весна

Еееее Лазар да видите што чуда прави. Сервис 1 му се вика фирмата. И не да чисти, ауууф! Има некакви ѕверски машини и плус и плус голема пицајзла е, нерви да те фатат кога ќе го видиш како со мерак една по една ги чисти ресите од килимите, и плус и плус од дома ви ги зема и ви ги враќа и тоа бајаги евтино, и плус и плус зет од золва ми е user posted image


Само барајте го од утре, денес се на свадба, опа ихааа! user posted image  user posted image  user posted imageЈас не го знам Лазар, ама со брат му Влатко се дружиме а и колега од факултет ми е user posted image . А и деновиве треба да се јавам да видам да ги земат теписите на мајка ми.


< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 1.8.2012 15:32:17 >


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сервис за перење теписи
8.5.2010 23:07:22   
jovanka
se razmisluvam kade letoto da gi nosam tepisite na perenjeuser posted image mi e strav da ne mi gi napravat neupotreblivi bidejki persiski se no da mi kazete vase iskustvo so servisite?

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сервис за перење теписи
26.6.2010 22:12:19   
Maca25
Брат ми и снаа ми ги даваат теписите да им ги перат во перална за коли user posted image . Им ги перат, со средство, ако сакаш и ти твое посебно да им дадеш, ти ги сушат, си ги земаш и плаќаш како за перење кола user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Сервис за перење теписи
17.4.2011 10:05:49   
Snowhite RR
И јас ќе ги носам овојпат на перална, лани ги перевме сами, ама не се испраа добро, а сега немам ни време да ги перам, плус треба да ги носам кај свеки во двор, затоа што јас живеам нели во стан, вака тие ќе ги земат, ќе ги исперат, исушат и ќе ми ги донесат, 30 ден од квадрат мислам земале

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Сервис за перење теписи
26.7.2012 9:54:15   
Gardenia
Женски гледам темава одамна не е активна,ама ми треба препорака за некој сервис за теписи,може во аеродором,лисиче или не е битно каде само да се добри.Имате ли нешто да ми препорачате?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Сервис за перење теписи
28.7.2012 14:55:21   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Женски гледам темава одамна не е активна,ама ми треба препорака за некој сервис за теписи,може во аеродором,лисиче или не е битно каде само да се добри.Имате ли нешто да ми препорачате?

Еве најдов ко за тебе а и некој друг ако го интересираuser posted image На Фб пиши Fabricko perenje Tepisi а и во пп ќе ти пратам директен линк

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Сервис за перење теписи
29.7.2012 15:19:32   
Natuska85
Јас имам број ама сервисот се наоѓа во карпош 4.За овој регион тука имаат и бесплатна достава,и раат ми е им вртиме доаѓаат од врата ги земаат и ни ги враќаат за 2 дена.А не се и скапи воопшто 60 квадрат отприлика.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Сервис за перење теписи
29.7.2012 15:53:01   
Gardenia
Женски фала,си најдов кај мене близу,а следниот пат ќе го испробам ова фабричкото чистење ,многу добро ми се виде

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Сервис за перење теписи
29.7.2012 16:02:48   
Maca25
Ти ги земаат теписите од дома или треба да им го однесеш?


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Сервис за перење теписи
29.7.2012 16:23:34   
Gardenia
Ми ги земаа од домаuser posted image
Ама скоро секаде каде што гледав сите од дома ги земат

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Сервис за перење теписи
29.7.2012 16:30:09   
Maca25
Фала! Мора да се јавам јас деновиве да земат еден тепих и една стаза на чистење, не можам више да ги исчистам. се се лепи на нив.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Сервис за перење теписи
7.10.2016 19:38:03   
perenjetepisi
ИЗВОРНА ПОРАКА: Весна


Perenje tepisi

Админ: забранети се надворешни линкови
< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 11.10.2016 0:11:02 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

заедно во кревет
mami

дали бебето треба да спие со родителите

да (21%)

не (48%)

понекогаш (32%)


Број на сите гласови: 120

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!