RE: Детска постелнина (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опрема



Порака


penelopa -> RE: Детска постелнина (31.10.2010 8:21:47)

За сега имаме две врсти постелнина: едната е плаво- зелена со кравичка (можете да видите во мои албуми) и уште една на бела основа со ликови од циркус[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Snowhite RR -> RE: Детска постелнина (11.5.2012 18:01:54)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

znam kade ima ama neznam ceni.
neznam kade da si prasam,dali znaete kolku cinat na tac postelninite za spalni,odprilika,i ovie sto se za deca so dezeni od disney?? .ako nekoja znae da mi pise pls:))




ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Аннет, мора ли да биде на Тач постелнината? И Гонитекс имаат солидна детска постелнина, за малку пари.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

не мора ама многу ми се бендисаа на ТАч ,ама не е неопходно,а на Гонитекс како им се движат цените?



ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Имало тука цела тема за детска постелнина, и испадна дека на Гонитекс е поскапа отколку од Тач?![sm=zmeden.gif]

Јас добив за малиот постелнина на Гонитекс, има внатре чаршав, јоргански плик и плик за перница, со Вини Пу. Мислам дека не би требало да е повеќе од 1500 ден. по некоја моја проценка. Во продавницата кај Охис сигурно се поефтини.ж

А на страницата на Гонитекс имаат убави постелнини, барем вака на изглед.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

znam kade ima ama neznam ceni.
neznam kade da si prasam,dali znaete kolku cinat na tac postelninite za spalni,odprilika,i ovie sto se za deca so dezeni od disney?? .ako nekoja znae da mi pise pls:))



Овие памучните постелнини на тач се од 3000 негде па нагоре.Јас последно купив една памучна 3600 и вреди за сите пари.А детските прашував ама да не те излажам мислам околу 1800 негде дека беа

А сеа видов овие ти што ги имаш ставено се сатенски и се негде по 4500-5000 ден.Јас ваква памучна купив

[img]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/250797_187122164671030_134668579916389_455389_3687517_n.jpg[/img]






SkCura77 -> RE: Детска постелнина (3.11.2012 20:45:00)

Да не знаете од каде можам да си купам детски креветски чаршав, со ластик на аглите, димензии 140 х 70 цм?
Цело креветче ми е урнебес растурено, зашто на син ми многу му стана интересно да го тегне чаршавот.
Вака ќе го зезнам [sm=smiley2.gif]




Maca25 -> RE: Детска постелнина (3.11.2012 20:53:10)

Во Џамбо има, мислам дека без по 2 во паковање - димензии за стандардно креветче.




Cipi Ripi -> RE: Детска постелнина (3.11.2012 22:32:07)


ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Да не знаете од каде можам да си купам детски креветски чаршав, со ластик на аглите, димензии 140 х 70 цм?
Цело креветче ми е урнебес растурено, зашто на син ми многу му стана интересно да го тегне чаршавот.
Вака ќе го зезнам [sm=smiley2.gif]

Јас купив такви од Стружанка, 200 денари се.




marchi -> RE: Детска постелнина (24.11.2015 15:48:19)

stefan spie nekogas so mene vo krevet nekogas sam na trosedot.ne upotrebuvame nekoja posebna postelnina ama si ima svoe kjebence koe ne zaspiva bez nego kade i da e,si ima svoja pernica i prekrivac za krevet .




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]