|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде да најдам?
10.9.2014 13:42:23   
Felly RR
Пчелица, ако не успееш да најдеш фигурни од фондан може да искористите некои гумени/пластични играчки. Јас баш пред некој ден купував нешто друго во продавница за играчки, и случајно видов принцези - малечки, од убава пластика, не беа многу вештачки, а и од фондан кога би ми ги правеле, пак слично би изгледале.
Офтопик: НИе уште сме во филмот за принцези user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот pcelica)
Непосредна врска до пораките: 1126
   RE: Каде да најдам?
10.9.2014 19:21:52   
Dilina
Јас работев во канела како моделар user posted image плавата... еве ќе ви кажам таму прават фигури... е сега незнам дали ќе учинат да се направи, ама запнете ја продавачката и ќе се јави ви производство... речете дека сте стални муштерии и готово user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1127
   RE: Каде да најдам?
19.9.2014 14:59:11   
Hopeful RR
Девојки, каде можам да најдам онакви мали чорапчиња за во салонки, ама стварно да бидат малечки и ништо да не се гледа?
Имам дома едни, ама излегуваат од страните, баш ме нервираат и не ги носам.
Фала ви user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1128
   RE: Каде да најдам?
19.9.2014 15:06:18   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Девојки, каде можам да најдам онакви мали чорапчиња за во салонки, ама стварно да бидат малечки и ништо да не се гледа?
Имам дома едни, ама излегуваат од страните, баш ме нервираат и не ги носам. Фала ви user posted image


Во Сара фешн, на Пенти има 3 пара во една кутија, мене најмногу ми одговараат, а имаш и со чипка, не се гледаат многу а елегантни се. Ти каде ќе одиш со штикли, седи таму дома одмарај!user posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1129
   RE: Каде да најдам?
19.9.2014 15:10:12   
Hopeful RR
На свадба сум утре, морам да се појавам! Ќе дремам на маса со кисела вода во рака додека сите околу мене пијат и играат user posted image

Фала ти, ќе одам уште денес user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1130
   RE: Каде да најдам?
19.9.2014 19:22:11   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

На свадба сум утре, морам да се појавам! Ќе дремам на маса со кисела вода во рака додека сите околу мене пијат и играат user posted image

Фала ти, ќе одам уште денес user posted image


А сигурно ти се и на попуст сега пошто нели имаат некој роденденски попуст...
и малце офтопик (не се секирај јас на почеток на 9ти бев на штикли на свадба и си испив еден златен даб без проблем хехех)

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1131
   RE: Каде да најдам?
24.10.2014 12:32:05   
kokicekokice
Kade vogradov moze da se kupi pernica za spienje polneta so perduvi? Segde se so veshtachko polnenje ili memori pena.Samo o Tac mi rekoa deka do prdd 1 godina prodavale ama ne poveke.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1132
   RE: Каде да најдам?
24.10.2014 12:59:44   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kokicekokice

Kade vogradov moze da se kupi pernica za spienje polneta so perduvi? Segde se so veshtachko polnenje ili memori pena.Samo o Tac mi rekoa deka do prdd 1 godina prodavale ama ne poveke.


Види во Fabress, блиску Плоштадот во Скопје во уличката која оди према црквата Климент Охридски, тие знам дека имаат перници со пердуви, позз, па пиши колку пари се ако најдеш, знам имаа акција порано ги даваа на попуст

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 1133
   RE: Каде да најдам?
24.10.2014 13:41:24   
kokicekokice
Fala mnogu LovableMe RR na informacijata.Im najdov telefon I gi prashav, nemale momentalno ama ke dobiele. Poshto sum reshena I dolgovreme sakam da si kupam takvi pernici, koga ke im stignat obavezno ke pisham kolku pari se I dali se dobri. user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1134
   RE: Каде да најдам?
27.10.2014 12:18:17   
Kvisko
Kokicekocice ние купиве перници со пердуви од @Home/Coincasa. Се наоѓа на улицата кај Систина после автосалоните на страната од автосалоните.
Исто така перници со пердуви има во Jysk само таму се малку нестандардни величини (не с еправоаголни туку квадратни).

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 1135
   RE: Каде да најдам?
27.10.2014 13:19:42   
kokicekokice
Kvisco, кога решив да купам перници со пердуви,прво се упатив во Jysk,знаејќи дека имаат голем избор,но за чудо на сите пишуваше дека се со вештачко полнење. И на тие од 2000ден и на тие од 6000денuser posted image Во Coin Casa никогаш не ми текнало да проверам,фала на информацијата. Како сте задоволни од вашите перници што сте ги купиле од таму и која им е цената?

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1136
   RE: Каде да најдам?
27.10.2014 14:29:00   
Kvisko
Kokicekokice ние нашите ги купивме некаде околу 3000 денари една на некој попуст. Ги користим скоро година дена и сме супер задоволни. Ептен ни це пријатни за спиење. Инаку нашите имаат и од внатрепните и од надворешните пердуви некаква мешавина и беа некаде на средина со цена. Имаше и поевтини со повеќе надворешни пердуви и поскапи ама нас ни одговараше оваа тврдина најмноуг кога ги гледавме. Испадна дека не сме згрешиле.
Секое сабајле малку ги протресуваме зашто нели се сплескуваат како што спиеме на нив. По некое време користење малку се подсплескуваат (не се така воздушести) ама ги оставам на сонце легнати хоризонтално на пружалка и пак ја враќаат формата.
Во Jysk има сигурно ама читај ги на англиски описите, македонските се често погрешни.

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 1137
   RE: Каде да најдам?
27.10.2014 22:06:27   
Dilina
Да си ја изрекламирам фирмата кај шо таботам хехе :) Во јуск имате перници со природно полнење, е сега за цените има различни зависно од перјето...и поминете си сигурно ќе ви објаснат и убаво ќе ве услужат некоја од девојките а и ќе ви објаснат со какви перја се. Тоа е многу битно....

Мене ми треба некој ако знае некоја продавница за втора рака, каде да најдам за возрасен маж гардероба, но сакам да купам многу и ефтино, да се парчињата 50-100 ден..... ако знае некој нека ми пише, ми треба за деновиве, сакам да одесам на постар човек, но неможам количински многу да си дозволам некоја сума....

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1138
   RE: Каде да најдам?
27.10.2014 22:08:39   
Dilina
ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko

Kokicekocice ние купиве перници со пердуви од @Home/Coincasa. Се наоѓа на улицата кај Систина после автосалоните на страната од автосалоните.
Исто така перници со пердуви има во Jysk само таму се малку нестандардни величини (не с еправоаголни туку квадратни).


Еве сега гледам дека сте пишале за јуск.. да, не се стандардни, ама прашајте за лукс перници со златни ивици се (жолти) мислам дека се и поефтини и со наш стандард на величина.
Кокиче, не си прашала никој од вработените, перници со пердуви и најголем избор има во јуск. Ако можеш да си дозволиш 6000 ден. за перница од пердуви, верувај ќе ја имаш најубавата перница во цела мк :)

< Поракaта ја уредил Dilina -- 27.10.2014 22:10:14 >

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1139
   RE: Каде да најдам?
28.10.2014 8:02:59   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina
Мене ми треба некој ако знае некоја продавница за втора рака, каде да најдам за возрасен маж гардероба, но сакам да купам многу и ефтино, да се парчињата 50-100 ден..... ако знае некој нека ми пише, ми треба за деновиве, сакам да одесам на постар човек, но неможам количински многу да си дозволам некоја сума....

Dilina Овде во Струга има таква продавница second hand , а за во Скопје не знам. Не знам дали имаат некоја веб страна преку интернет да нарачаш ај ќе проверам па ќе ти пишам пак.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1140
   RE: Каде да најдам?
28.10.2014 8:51:37   
Melanija RR
Дилина аеродромчанке мислам дека се уште постои на три бисери има Зегин (гледано од центар кон аеродром) го одминуваш има кладилница и како во длапка од лево има секн хен продавница а право е продавница Ангротекс.За цени незнам

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1141
   RE: Каде да најдам?
28.10.2014 9:42:07   
sandriana RR
Во Аеродром секндхенд има и карши Бисер, во објектот на автобуската, кај што е Телекабел и Топшоп, во сутеренот, надолу по скалите. Исто така и кај Олимписки Базен има еден дуќан уште од времето за ваква гардероба и е многу снабден, но не знам како стојат со цени - се наоѓа во куќичките што се веднаш до базенот, кај Барбика гостилницата.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1142
   RE: Каде да најдам?
28.10.2014 18:42:25   
Dilina
Фала пријателки, ќе тркнам утре се надевам во тој кај зегин... ми текна каде е, таму во близина ни е и матичната. А кај кам мислам дека таа е затворена user posted image исто и горе на спрат отворија игротека...

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1143
   RE: Каде да најдам?
9.11.2014 22:07:07   
kokicekokice
Jas da se pofalam, najdov pernica so perduvi po mnogu pristupachna cena 1490den od Struzanka, od guskini perduvi Tursko proizvodstvo.Bev I vo Coincasa i pernicite so perduvi ubavi bea so cena od po 4000den. Iskreno bea slichni po kolichina na polnenjeto pa zatoa resivme ako posle 1 mesec spienje ovie od Struzanka se pokazat dobro da si kupime uste po edna.user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1144
   RE: Каде да најдам?
12.12.2014 9:16:11   
Dilina
Каде да најдам оградици за креветче, само да не се у комплет со постелнина? Барав во стужанка и на др места неможев да најдам посебно.....

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 1145
   RE: Каде да најдам?
12.12.2014 12:47:49   
Melanija RR
Dilina баш такви оделно мислам не се ни продаваат,а имало некои во ЏАмбо ама пониски и не баш убави.Незнам дали ќе ти вршат работа види.
И ние сме со едни па вадам и перамuser posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1146
   RE: Каде да најдам?
12.12.2014 12:58:29   
kokicekokice

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina

Каде да најдам оградици за креветче, само да не се у комплет со постелнина? Барав во стужанка и на др места неможев да најдам посебно.....



A da si prashash vo Struzanka dali mozat da ti narachaat samo ogradici? Jas imam taka pobarano za 1 postelnina za spalna, em postoechkata sto ja kupiv mi ja prepravaa+kupiv I dopolnitelen del.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1147
   RE: Каде да најдам?
30.12.2014 13:14:53   
mamita83
Ќерка ми сака Маша и Медвед играчка за нова година, ве молам ако некој знае каде мозам да најдам

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 1148
   RE: Каде да најдам?
30.12.2014 13:19:22   
lukajana RR
Mamita ако си од скопје види во КЕШ

(Одговор на членот mamita83)
Непосредна врска до пораките: 1149
   RE: Каде да најдам?
30.12.2014 14:34:02   
mamita83
Fala lukajana, kes kaj se naoga? da ne mislis na krs vo city mol

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1150
Страница:   <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?