|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ланче од килибар
21.11.2011 14:27:32   
Natuska85
Ние купивме мултиколор од бебе слинг уште пред 3 месеци,ама во последно време не му го ставам,пошто не гледам некој резултат од истото.Исто се лигави,исто пика се во уста.Ама па и немаме абер од запчеuser posted image .Може кога ќе почнат да ни излегуваат ќе има корист од носење на ланченцето,во однос на тоа да не е нервозно,да не крева температува...незнам,ќе видимеuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: ланче од килибар
21.11.2011 14:29:53   
maki1
Natus nie go zemavme vtoroto sto e na slikata od Svajcarija mi go doneasoa,eve veke 1 nedela go nosime,i ne deka pravi cuda,ama barem spie navecer i preku den kolku tolku,inaku sto vika Kikicka za glodanje si gloda i plus i stavam gel.Se nadevam deka ima nesto i od kilibarot ama neznam.Se nadevam deka denovive ke zabeli nesto vo usteto pa ke vidime.Pozdrav.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: ланче од килибар
21.11.2011 14:39:04   
rina13
nie ne kupivme lance od kilibar zasto jas ne veruvam deka nesto pomoga pa eve imame skoro 8,5 meseci 5 zaba i bez nikakov problem gi izvadi site duri i bez ligavenje,edinstveno pred da izbie den dva ima poslab apetit,nasite pak kumovi zemaa kilibarno lance pa ne vidoa nikakov efekt so teski maki gi izvadijaa zapcinjata,jas sepak mislam deka sekoe detence  posebna prikaska i na poseben nacin vadi zapcinja..

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: ланче од килибар
21.11.2011 16:14:50   
kikicka
Да ве прашам дали децата спијат со ѓерданчињата? Ние само преку ден ,навечер и го вадам што е сигурно сигурно е,преку ден си ја гледам на камерата затоа не го вадам инаку......

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: ланче од килибар
21.11.2011 16:35:04   
mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

nie ne kupivme lance od kilibar zasto jas ne veruvam deka nesto pomoga pa eve imame skoro 8,5 meseci 5 zaba i bez nikakov problem gi izvadi site duri i bez ligavenje,edinstveno pred da izbie den dva ima poslab apetit,nasite pak kumovi zemaa kilibarno lance pa ne vidoa nikakov efekt so teski maki gi izvadijaa zapcinjata,jas sepak mislam deka sekoe detence  posebna prikaska i na poseben nacin vadi zapcinja..



Потпишувам! Првите заби ни излегоа на 4 месеци и два дена, не сме имале температури, само намален апетит 1-2 дена претходно, ама мислам дека ни ланчињата не би помогнале ако некој качува температура при вадење заби, или има било какви други тегоби.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: ланче од килибар
21.11.2011 18:48:46   
bombica
Na moja prijatelka deteto nosi kilibarsko lance od 2 meseca kao pobrzo i polesno da izvadi zabi. Za 3 dena ke polni 1 god. i seuste nema nitu edno zapce.Spored mene lancinjava se lazi pari

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: ланче од килибар
21.11.2011 22:20:23   
maki1
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Да ве прашам дали децата спијат со ѓерданчињата? Ние само преку ден ,навечер и го вадам што е сигурно сигурно е,преку ден си ја гледам на камерата затоа не го вадам инаку......


Jas i na spienje i go ostavam.


_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: ланче од килибар
21.11.2011 22:27:28   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Na moja prijatelka deteto nosi kilibarsko lance od 2 meseca kao pobrzo i polesno da izvadi zabi. Za 3 dena ke polni 1 god. i seuste nema nitu edno zapce.Spored mene lancinjava se lazi pari


Бомбица ти веруваш дека од ќилибарот може да излезат побрзо запчиња????Полесно да,можда е прашање за дискусија,ама побрзо????user posted image

Инаку и јас го вадам на спиење некако шубе ми еuser posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: ланче од килибар
22.11.2011 8:35:39   
bombica
Ne Natuska ne veruvam ni vo pobrzo ni vo polesno izleguvanje na zabite.Deca nosat gerdancinja so meseci pa vadat zabi so temperaturi, prolivi i slicno....Ubavo pisav pogore lazi pari

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: ланче од килибар
22.11.2011 10:49:38   
Bububebe
И јас не верувам многу во ова,го имаме.За џабе фрлени пари

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: ланче од килибар
15.2.2012 15:12:31   
Yummy Mammy
Jas so pogolemata kerka imav kupeno vakvo kilibarno gerdance, togas uste gi nemase kaj nas, pa go naracuvavme od Srbija, pa ni go nosea, i celo toa zadovolstvo kostase okolu 50-tina evra. A gledam i do den denes ja drzat istata cena kaj nas vo aptekite.
Ama zatoa sega otkriv deka orginalnite kilibarni gerdancinja od Litvanija gi ima i kaj nas (zatoa sto kilibarot se naoga pod Baltickoto more, a ne vo Srbija user posted image ) i da vi kazam se upola cena. Da ne ja reklamiram prodavnicata, ke me izbrisat, koj e zainteresiran neka mi pise pp, ke mu kazam kade se naoga vo centar vo Skopje.

A inace za dejstvoto jas ne se ni somnevam, so golemata kerka site zabi gi izvadivme mnogu brzo i bezbolno, i veruvam deka ne e samo za zabi toa tuku i za zajaknuvanje na celokupniot imunitet, zatoa sto kerka mi (da cuknam vo drvo) e mnogu pozdrava od drugarcinjata so koi sekojdnevno se guska i bacuva. Zatoa sega i zemav i na pomalata kerka.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: ланче од килибар
15.2.2012 15:48:20   
bocence
jas za pogolemoto mi donesoa od Svajcarija tuka gi nemase,mnogu lesno gi izvadi zabite a mozebi do deteto e.Sega ne znam dali moze i za vtoroto da go koristime istoto ? sovet.....

< Поракaта ја уредил bocence -- 15.2.2012 15:50:29 >


_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: ланче од килибар
15.2.2012 17:02:28   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: bocence

jas za pogolemoto mi donesoa od Svajcarija tuka gi nemase,mnogu lesno gi izvadi zabite a mozebi do deteto e.Sega ne znam dali moze i za vtoroto da go koristime istoto ? sovet.....


Znaci jas denes koga otidov da kupam novo lance za malava kerka, zenata vo prodavnicata bese mnogu iskrena i ljubezna i otvoreno mi kaza deka moze da se koristi istoto lance za poveke deca, se razbira dokolku e socuvano i ne pretstavuva opasnost za deteto. Mi kaza deka nema vrska toa sto pisuva na upatstvoto na nekoi lancinja (najcesto srpskite) deka kilibarot se vrzuval za organizmot i ne deluval na drug. Toa bilo prodazna varka. Veruvam deka e taka, zatoa sto ne bi me lazela, nea i e vo interes da prodade sto poveke... No, na kraj jas sepak kupiv uste edno zatoa sto i golemata kerka si go nosi nejzinoto lance, pa da ne si igrame na ti go - daj mi go.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: ланче од килибар
25.4.2012 21:05:58   
Angelce Monice
Zdravo mamicki! Eve posle dolgo citanje na porakive resivme i nie da se uklucime vo razgovorive.
Mojava prekrasna kerkicka ima 6 meseci i nonstop e nasmeana,no pred nekolku nedeli pocna nonstop
da kenka i da ligavi poveke, da placi nonstop pa zaklucivme deka stanuva zbor za zabite :).
Kupive "dentinox" gel ama dzabe. Glodilki sekakvi-nesaka da gi stavi vusta i na kraj morav da kupam gerdance.:)
Ne veruvav deka ke pomogne no stvarno imalo dejstvo:) eve 1 mesec go nosi i nema zaplakano kako togas
i ligavenjeto i se namali (inace po 10 ligavcinja na den menvevme) :)
Kilibarot go kupiv 2450 denari so si belegzija, i sega pred edna nedela se zaclenav vo edna kompanija sto ima
kilibarni gerdancinja za bebinja i gi dava po 900 denari a belegzii po 400 denari.
I kupiv i takvo na kerka mi i sega si imame 2 razlicni i si gi menvime.
Stvarno se preubaj i efikasni, mozda se skapi pa eve nie najdovme po pola cena
so ista cel. pozz

Инфо по ПП

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 25.4.2012 23:46:15 >

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: ланче од килибар
26.4.2012 10:58:07   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


Инаку и јас го вадам на спиење некако шубе ми еuser posted image



Сега веќе не,нонстоп си го носиме.Незнам како би ги ваделе запчињата доколку не го носевме ама досега 2 имаме извадено без да осетиме,ни намален апетит,нит температура,проливuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: ланче од килибар
26.4.2012 12:23:39   
Beatris
Јас не верувам некако во тоа, ние не носевме, не ми ни паднало на памет искрено, заби извадивме покасно тек после 9 месеци, ама без проблеми, освен лигавењето...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: ланче од килибар
26.4.2012 12:41:13   
light
Izgleda ke moram da baram i jas takvo lance posto vo golema maka sme i jas i kupiv gel ama izgleda ne pomaga

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: ланче од килибар
4.5.2012 3:27:14   
ivana89
user posted image nosi lance od kalibar od 5 meseci a utre ke polni 9 ne ligavi ama se stava vo usta a do sega imame izvadeno 2 zapcinja i nemavme nekoj golem problem osven sto mu se namali apetitot....inaku ja citav temata i gledam deka kostat mnogu vo mk ovde vo it se po 15 evra mnogu se poeftini od mk....a lanceto sto go nosi moeto bebe e od svajcarija pretxodno go nosese na tetkami devojceto i sega mu go dade na mojot user posted image pa mislam deka ne seta toa sto e pretxodno noseno ili? isto mi kaza tetka mi deka koga ke mu se stavi ne treba da se vadi nejzinata kerka go ima noseno nekade do 5ipol godini non stop i jas do sega ne sum mu go trgala,na pocetokot mi bese malku starav da ne se skine ama sega veke pomalku se sekiram mislam deka e cvrsto dovolno, auser posted image ne go ni zabelezuva

(Одговор на членот light)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: ланче од килибар
4.5.2012 9:55:28   
bari2
I mojot user posted image nosi lance od kilibar ushte od 4 meseci,za nekoj den ke polni 7mes.Ushte pred skoro 6 god. go imame,sin mi go noseshe pa sega go nasledi user posted image .Zadovolna sum,so sin mi nemavme nikakvi problemi so zabite,ne krena temperatura nitu ednash,pozitivno iskustvo vo sekoj slucaj.Sega ima vo sekoja apteka,nie na vremeto go naracavme od Viena(od tamu ni go ispratija),samo shteta shto se bajagi skapicki kaj nas.Ne go vadime,spieme so nego,veke imame iskustvo od prviot pat.

(Одговор на членот ivana89)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: ланче од килибар
5.5.2012 13:33:09   
Natasa981
Moze li nekoja od zadovolnive mamicki da mi pise od kade da nabavam kilibarno lancence..? Od kade i kolku go kupivte? (Moze i preku PP,ako ne se dozvoleni linkovi) Kerka mi ima skoro 7 meseci i nitu edno zapce,ama pobudalevme kolku e kenkava, se ligavi i pika vo usta se i sesto ,samo tie glodalkite ne gi sakauser posted image

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот bari2)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: ланче од килибар
6.5.2012 0:51:33   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Moze li nekoja od zadovolnive mamicki da mi pise od kade da nabavam kilibarno lancence..? Od kade i kolku go kupivte? (Moze i preku PP,ako ne se dozvoleni linkovi) Kerka mi ima skoro 7 meseci i nitu edno zapce,ama pobudalevme kolku e kenkava, se ligavi i pika vo usta se i sesto ,samo tie glodalkite ne gi sakauser posted image


Nate moja user posted image samo ukucaj na fb bebesling i odma op go gledas gjerdanceto ahhaha inace e 1500 denari so sertifikat..mene mi e po preporaka od Yummy Mummy

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: ланче од килибар
6.5.2012 19:04:12   
Natasa981
fala Andriance moja :) ... lele zaboraviv da ja prasam Yummy mammy

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: ланче од килибар
9.5.2012 10:30:56   
majka na eva
и ние и купивме ѓерданче од килибар,па ке видиме дали ке има проблеми кога ке почнат да и излегуваат запчиња.сега има 6м,и не и го вадам за спиење......

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: ланче од килибар
9.5.2012 11:38:57   
pucilda
JAS VO TOA MNOGU NE VERUVAM,AMA OD OVA STO CITAM PA MOZEBI IMA EFEKT,POSTO MOEVO BEBE POCNA DA SE LIGAVI MNOGU I DA PIKA SE VO USTA,MOZEBI E DO ZABITE,MEGUTOA E MNOGU RANO,IMAME SAMO 3 MESECA

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: ланче од килибар
9.5.2012 11:58:45   
Natuska85
Пуцилда не е рано има user posted image што вадат заби на 3,5-4 месеци.Ние нашето почнавме да го носиме од 4 месеци, а дури на 9 ги извадивме првите две запчиња,без температура,без нервози и намален апетит.И погоре има пишано дека незнам како би ваделе без ланчето ама ако е до него само огромноuser posted image за тој што го измислилuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?