RE: Бикини или целосен костим за капење? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Излети и годишни одмори



Порака


princessa -> RE: Бикини или целосен костим за капење? (30.5.2014 8:31:26)

Bikini definitivno, poprakticno e. Em polesno se susi koga ke se namokri em podobro za soncanje. A jas i pokraj toa sto imam nekolku para ne sum zadovolna. Idealniot model go nemam pronajdeno a bi investirala i poveke za dobar kostim za kapenje, eden ama vreden. Problem mi e gorniot del, ajde dolniot polesno se pogoduva. Ova leto nema odmor na more pa za naredna godina zdravje ke mu ja planiram.




LoveableMe RR -> RE: Бикини или целосен костим за капење? (30.5.2014 8:53:34)

Зависи кој што сака и како му одговара на телото. Јас преферирам бикини полесно се сушат и не ми држи вода на стомакот.[sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Бикини или целосен костим за капење? (30.5.2014 17:38:45)

Досега бикини ама сакам да пробам и целосен.Немам баш веќе некоја фигура[sm=smiley1.gif]
Знаете ли каде низ Ск има поефтини целосни?Немам баш време за шетанција па помагајте[sm=smiley1.gif]




LoveableMe RR -> RE: Бикини или целосен костим за капење? (30.5.2014 22:18:33)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Досега бикини ама сакам да пробам и целосен.Немам баш веќе некоја фигура[sm=smiley1.gif]
Знаете ли каде низ Ск има поефтини целосни?Немам баш време за шетанција па помагајте[sm=smiley1.gif]


На Зелено пазарче по тезгите, има и Оутлет на Сара Фешн на Даме Груев, блиску до Космо, има избор. Да видиш и Теранова, па ќе се споредиш цени/модели. [sm=smiley1.gif]




deluxe -> RE: Бикини или целосен костим за капење? (31.5.2014 11:21:20)

Бикини дефинитивно[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Ги обожавам,најмногу оние што се врзуваат од страна на колковите[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]И горниот дел да биде на врзување.Имам неколку пара бикини најчесто во жолто-зелени нијанси ,тие бои дречат на мене[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Defne90 RR -> RE: Бикини или целосен костим за капење? (31.5.2014 14:49:10)

И јас сакам повеќе бикини ама ете после две породувања телото баш и не ми е за излог толку.Се поправив и имам прилично многу целулит и стрии па и јас како и меланија размислувам за целосен костим,па ќе видиме што ќе направиме.[sm=smiley1.gif]




Hopeful RR -> RE: Бикини или целосен костим за капење? (1.6.2014 23:13:45)

deluxe, исто - бикиниии! И тоа со врзување од страна, и горните. Си изнакупив на попуст од Голден Поинт два пара во дречливи бои и си ги менувам, супер се. И баш ми е гајле дали сум слаба или дебела, ионака ништо не се крие во купачи [sm=smiley36.gif]




Bethany -> RE: Бикини или целосен костим за капење? (2.6.2014 10:26:08)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Знаете ли каде низ Ск има поефтини целосни?Немам баш време за шетанција па помагајте[sm=smiley1.gif]

Јас лани земав од Сара фешн, беше околу 900 денари. Мислам дека е добра цена, а убав е квалитет.
Исто имаа убави едноделни, јас лани се двоумев за еден едноделен ама поради што немаа мојот број, земав бикини. И многу сум задоволна.

Годинава би сакала еден едноделен, се имам дводелни, а има многуубави и интересни и едноделни.
Секогаш сакав демек да се сончам и на стомакот, и затоа избирав дводелен, и после пороѓајот немам стрии по стомакот, ама поради алергијава очигледно ќе морам да се помирам со тоа дека нема за мене сончање веќе. Па ќе изаберем еден убав едноделен костим [sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Бикини или целосен костим за капење? (2.6.2014 12:08:27)

LoveableMe RR и Bethany RR ,фала [sm=smiley1.gif]

А каде е аутлетот, даме груев беше градски ѕид позади собрание ,или сум грешка?




LoveableMe RR -> RE: Бикини или целосен костим за капење? (2.6.2014 12:35:14)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

LoveableMe RR и Bethany RR ,фала [sm=smiley1.gif]

А каде е аутлетот, даме груев беше градски ѕид позади собрание ,или сум грешка?


Позади Собрание, кога одиш накај Лотарија и слаткара Ескимо, е тука е од лева страна дуќан во блокот Градски Ѕид. Аутлетот е долу по скали, а горе е редовна продавница, така мислам беше.[sm=smiley1.gif]




Kvisko -> RE: Бикини или целосен костим за капење? (11.6.2014 14:07:12)

Јас за сончање си имам бикини за пливање целосен. Секогаш по ислегување од вода пресоблекувам костим па вака ми е попрактично а и бикините не ми се нешто баш пливачка опција.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]