RE: Анален секс?? (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Сексуалност



Порака


Bogdancanka -> RE: Анален секс?? (17.10.2009 23:34:54)

Може али мене ми е некако многу болно може неможам да се опуштам ми фуфка [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




sakibukic -> RE: Анален секс?? (18.10.2009 18:16:28)

Јас цело време сум за еднаш пробавме до негде и толку се откажа после госпоѓата а би сакал да пробам.Би требало да е убаво./




niki -> RE: Анален секс?? (18.10.2009 19:35:59)

За да пробате до крај и да ужива госпѓата ти, припреми си помогала за подмачкување или лубриканти. И додека вагинално ја задоволуваш со рацете обработувај го задниот дел со нежни движења, полека без навалување, ќе и треба малку време да се отвори и прво ќе пенетрираш со прсти а потоа подмачкуваш, кондом и продолжуваш полека и нежно.
И ете така груба слика, а ти нежен, резултати неизоставни. Па јави дали успеал рецептот.




mami -> RE: Анален секс?? (4.11.2009 16:15:00)

Поминаа времињата кога аналниот секс се сметаше за нешто што е само за хомосексуалците, а статистиките велат дека редовно го практикуваат 25% од хетеросексуалните парови. Зошто?

И додека некои не сакаат ни да слушнат за аналниот секс, има и такви кои пробале и дошле до заклучок дека во тоа уживаат и повеќе од што можеле да замислат

Без оглед што сте слушале за него, тој не е опасен ако се прави на правилен начин. Ако нешто не штима при обидот, или жената не е подготвена или мажот нема довоно трпение тоа да го направи полека и нежно.

Ако случајно размислувате дали би или не, можеби ќе ви помогне сознанието зошто мажите толку го сакаат аналниот секс:



1. Аналниот секс на мажите им дава чувство на моќ
Фактот дека мажот ја контролира и владее со ситуацијата додека е зад жената им дава одредена моќ, па се чувствуваат силно и важно. Во таквите моменти, жената му се предава на мажот, а нему му останува да ја задоволи. На мажите едноставно им се допаѓа идејата да пенетрираат во жената отпозади. А ако жената ужива во тоа и да постигне оргазам, на нивната гордост ќе и нема крај.



2. Ако жената се согласи на анален секс значи дека му верува на својот партнер
Фактот дека жената го пушта мажот да пенетрира во тој дел од телото е доказ дека му верува, а тоа чувство на мажот му предизвикува задоволство, и тоа не само сексуално. Доколку жената е нервозна поради аналниот секс, но се согласи да проба, тоа на мажот ќе му значи многу.



3. Аналниот секс е нешто ново и поразлично
Вагиналниот секс е фантастичен, но мажите сакаат да пробаат и други работи, како на пример анален секс. Многу ги привлекува тоа, а ако им е привлечен и на партнерката, задоволството е уште поголемо и послатко.



4. Мажите сакаат женски задник
Женскиот задник им е секси на мажите и сакаат да се зближат со него. И ако мажот го има тоа задоволство да го стави пенисот во нешто на што долго време му се восхитува, се чувствува како да освоил џекпот!



5. Аналниот отвор е многу тесен
Освен тоа, вагината е дизајнирана да донесе дете на свет, а задникот не е. Мажите знаат дека кога ќе добијат пристап до тој дел од телото нивниот пенис ќе биде притиснат заради тесниот анален отвор. Жените не го разбираат тоа задоволство, но такво чувство на задоволство на друг начин мажот не може да почувствува.

Мажите кои сакаат анален секс не се настрани, ниту геј, ниту ништо од она што се поврзува за аналниот секс. Тоа се мажи кои уживаат во друштво на својата партнерка и сакаат целосно да го истражат нејзиното тело.





mami -> RE: Анален секс?? (4.11.2009 16:19:19)

Ете ги работите кои што жените не ги сакаат во врска со аналниот секс, а некои дури ги мразат:

1. За време на аналниот секс, женската практична рака, им ја даваат во моќ на нивните партнери. Така мажите имаат способност да го спречат оргазмот на жената. Пенетрацијата обично се случува од назад: Мажот влегува кога таа не може да го види, а женската сатисфакција е во рацете на мажот. Жените не се сигурни што всушност прават мажите „таму назад“ и обично се уплашени од болка и од страдање.

2. Пенисот може да предизвика сериозни штети со повредување на жената, кога имаат анален секс, ако мажите не се претпазливи. Мажите мора да обрнат сериозно внимание на женската пенетрација кога таа не е опуштена, па да се биде нежен, е неопходно.

3. Жените мражат груби мажи чии мотиви се себичност. Па, за време на аналниот секс жените се осигуруваат дали нивниот партнер е доволно паметен за да сфати некој работи како што се користење лубриканти кои ја избегнуваат можната болка. Може да биде многу болно.




gorjansk -> RE: Анален секс?? (8.12.2009 1:49:00)

Mazite sakaat analen seks zatoa sto e potesno i zadovolstvoto e pogolemo[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Enika -> RE: Анален секс?? (8.12.2009 11:38:09)

јас сум против...глеам повекето се изјасниле за да ам ја сум за не...не ми е природно и најискрено гадно ми е...мислам и за орален одамна викав нее ок ама сеа уживам во тоа...ама ова бре е друго нешто..анлниот отвор е место каде што искача тоа што не му е потребно на организмот..да не го пишувам зборот....еднаш  несакајки залета бившиот и тоа дека занесени мн болно ми дојде...мислам дека 10 мин неможев да гукнам од болка...и сл ден цел ден ми беше неугодно...незнам не сум за...воопшто!!!




arh_diz -> RE: Анален секс?? (8.12.2009 11:43:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

јас сум против...глеам повекето се изјасниле за да ам ја сум за не...не ми е природно и најискрено гадно ми е...мислам и за орален одамна викав нее ок ама сеа уживам во тоа...ама ова бре е друго нешто..анлниот отвор е место каде што искаца тоа што не му е потребно на организмот..да не го пишувам зборот....

Potpis




mami -> RE: Анален секс?? (8.3.2010 12:56:54)

Аналниот секс не е секс?

Можеби звучи чудно, за 30 проценти од Американците аналниот секс во суштина не е секс.

Додека речиси сите испитаници во една нова американска студија тврдат дека типичниот хетеросексуален однос е секс, пет проценти сè уште не мислат така. Интересно е што 11 проценти веруваат дека ако не дојде до ејакулација, тогаш тоа не е секс.

Истражувањето е спроведено на Универзитетот во Индијана, а испитаниците требале да објаснат што подразбираат по секс.

Резултатите покажуваат големи разлики во однос на возраста и полот. Само 30 отсто од мажите помлади од 30 години мислат дека и оралниот секс е секс, за разлика од жените кои го подржуваат ова тврдење со цели 80 проценти.

По резултатите од новата студија и докторите и здравствените работници се мошне изненадени од тоа колкав број на луѓе имаат различно сфаќање за тоа што е сексот.




Adrijana -> RE: Анален секс?? (8.3.2010 13:14:46)

mm saka, ama jas nekako sto znam mi e strav mozebi od bolka, a i bez veze mi e. Ama nikogas ne se znae, moze nekogas nekoja casa vino ke me prestrasi, a do togas ostanuvame kako i do sega.




majka 79 -> RE: Анален секс?? (8.3.2010 13:26:55)

ma kakov analen sex, ne e prirodno.
plus i hemoroidi imam[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




profesorica -> RE: Анален секс?? (8.3.2010 15:25:24)

зошто мажите толку го сакаат аналниот секс:
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Поминаа времињата кога аналниот секс се сметаше за нешто што е само за хомосексуалците, а статистиките велат дека редовно го практикуваат 25% од хетеросексуалните парови. Зошто?

И додека некои не сакаат ни да слушнат за аналниот секс, има и такви кои пробале и дошле до заклучок дека во тоа уживаат и повеќе од што можеле да замислат

Без оглед што сте слушале за него, тој не е опасен ако се прави на правилен начин. Ако нешто не штима при обидот, или жената не е подготвена или мажот нема довоно трпение тоа да го направи полека и нежно.

Ако случајно размислувате дали би или не, можеби ќе ви помогне сознанието зошто мажите толку го сакаат аналниот секс:



1. Аналниот секс на мажите им дава чувство на моќ
Фактот дека мажот ја контролира и владее со ситуацијата додека е зад жената им дава одредена моќ, па се чувствуваат силно и важно. Во таквите моменти, жената му се предава на мажот, а нему му останува да ја задоволи. На мажите едноставно им се допаѓа идејата да пенетрираат во жената отпозади. А ако жената ужива во тоа и да постигне оргазам, на нивната гордост ќе и нема крај.



2. Ако жената се согласи на анален секс значи дека му верува на својот партнер
Фактот дека жената го пушта мажот да пенетрира во тој дел од телото е доказ дека му верува, а тоа чувство на мажот му предизвикува задоволство, и тоа не само сексуално. Доколку жената е нервозна поради аналниот секс, но се согласи да проба, тоа на мажот ќе му значи многу.



3. Аналниот секс е нешто ново и поразлично
Вагиналниот секс е фантастичен, но мажите сакаат да пробаат и други работи, како на пример анален секс. Многу ги привлекува тоа, а ако им е привлечен и на партнерката, задоволството е уште поголемо и послатко.



4. Мажите сакаат женски задник
Женскиот задник им е секси на мажите и сакаат да се зближат со него. И ако мажот го има тоа задоволство да го стави пенисот во нешто на што долго време му се восхитува, се чувствува како да освоил џекпот!



5. Аналниот отвор е многу тесен
Освен тоа, вагината е дизајнирана да донесе дете на свет, а задникот не е. Мажите знаат дека кога ќе добијат пристап до тој дел од телото нивниот пенис ќе биде притиснат заради тесниот анален отвор. Жените не го разбираат тоа задоволство, но такво чувство на задоволство на друг начин мажот не може да почувствува.

Мажите кои сакаат анален секс не се настрани, ниту геј, ниту ништо од она што се поврзува за аналниот секс. Тоа се мажи кои уживаат во друштво на својата партнерка и сакаат целосно да го истражат нејзиното тело.




многу добро опишано и ги сваќам мажите но сепак сум против




omorfo89 -> RE: Анален секс?? (4.4.2010 21:55:06)

Jas imam probano analen seks so verenikot , pa ne osetiv nikakva bolka. Ne koristevme kondom , samo vazelin [sm=smiley36.gif]




ikipp -> RE: Анален секс?? (5.4.2010 1:35:22)

jas imam probano so mm,i ne boli,a custvoto e ubavo,cudno ubavo




tereza -> RE: Анален секс?? (5.4.2010 10:58:15)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

јас сум против...глеам повекето се изјасниле за да ам ја сум за не...не ми е природно и најискрено гадно ми е...мислам и за орален одамна викав нее ок ама сеа уживам во тоа...ама ова бре е друго нешто..анлниот отвор е место каде што искача тоа што не му е потребно на организмот..да не го пишувам зборот....еднаш  несакајки залета бившиот и тоа дека занесени мн болно ми дојде...мислам дека 10 мин неможев да гукнам од болка...и сл ден цел ден ми беше неугодно...незнам не сум за...воопшто!!!


потпис,100% се согласувам со ова




amelbebe -> RE: Анален секс?? (5.4.2010 13:01:12)

20 godini sum vo brak i me moli za toa ,ama jas ne deka ne sakam strav mi e od bolka zatoa go odlozuvam toa[sm=hudicek1.gif]




ikipp -> RE: Анален секс?? (5.4.2010 14:27:00)

aaa boli bogami




ananikol -> RE: Анален секс?? (5.4.2010 14:56:57)

Ima vic na ovaa tema ;

ko so vika ikipp boli taka i nekoja si vikala bolji..bolji a ovoj od pozadi odgovara ; e nema bolji od mene..[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]






zoltan -> RE: Анален секс?? (12.4.2010 10:59:31)

 
Bi sakal da ve prasam za eden mal sovet (od devojka) vo vrska so mojot  sexualen podvig so partnerot.
Gledam deka temata e dosta interesna pa bisakal da ve prasam slednovo:
1. So devojkami imame analen sex normalno..zasto da ne koga e toa ni predstavuva ogromno zadovolstvo i na nea i na mene. koristime lubrikanti i ne cuvstvuva nikakvi bolki.
Prasanjeto mi e bidejki nie maskite ne se kontrolirame za vreme na sexualniot cin i posakuvame kolku e povnatre tolku poubavo i pogolemo e zadovolstvoto..sto na nekoj nacin i bi trebalo da e taka...e sega dali za vreme na analniot sex mozam da penetriram do kraj vo analniot otvor a bez da se javat nikakvi komplikacii...dali e toa dozvoleno...ve molam za sovet bidejki kaj nas maskite ogromno e zadovolstvoto koga penetrirame do kraj ..:S..dali bi vazelo istoto pravilo i za analniot sex..kolku pogolem i povnatre tolku poubavo..:)




MaeMilo -> RE: Анален секс?? (15.5.2010 21:12:30)

jas ne se plasham za bolkata.tuku se stramam da ne imam izmet vo kanalot a gledam deka nikoj ne ja spomnuvate taa rab....




Viktori -> RE: Анален секс?? (22.6.2010 17:47:36)

ИЗВОРНА ПОРАКА: MaeMilo

jas ne se plasham za bolkata.tuku se stramam da ne imam izmet vo kanalot a gledam deka nikoj ne ja spomnuvate taa rab....


а прашањево е логично нели? На пример при нередовна столица или таков некој проблем со столица и варење, задржување на храната во цревата....
клик тука




bushavka -> RE: Анален секс?? (15.7.2010 14:48:55)

jas i mm sega praktikuvame analen sex bidejki sega sum [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/nosecka.gif[/image] i nemu mu e strav da ne mu napravi nesto na [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] pri vaginalniot sex...prekrasni orgazmi...mmmmmmmmmmmm




Acina -> RE: Анален секс?? (7.8.2010 7:59:10)

go napravivme toa so mm samo 3 pati...no mu vikav da koristime prezervativ zosto imam citano deka vo analniot otvor site imame razni infekcii.no toj ne saka ni da zamisli kondom a ne pa da go upotrebi...i taka ednas pod dejstvo na vince se sluci toa nesto...no nemavme togas vaginalen samo analen.posle bidejki ubavo mi bese toa go napravivme uste 2 pati.no nikogas ne bese analen pa normalem (vaginalen) sepak zarabotiv infekcija...koga bev na gin. mi kaza deka e od analen otvor prenesena infekcijata.i jas i kazav deka koga go imavme analniot nemase vaginalen.no toj dobil infekcija koja si stoela i koja ne moze so mienje da iscezne pa so sledniot normalen odnos mi ja prenel i mene.bevme pod terapija i dvajcata i se resi problemceto.celta na muabetot mi e NIKAKO bez kondom ova da ne go pravite.inaku sum za nemam nisto protiv ama posto mm ne saka kondomi ne go pravime toa poveke.a deka ima zadovolstvo toa e individualno,spored mene ima




mama26 -> RE: Анален секс?? (7.8.2010 12:32:45)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]mnogu intimno prasanje na koe ne bi dala odgovor.




Maja06 -> RE: Анален секс?? (6.9.2010 15:51:43)

Imame probano analen sex 3 ili 4 pati do sega i iskreno sum bila mnogu napnata i ne sum uzivala kompletno, sekako so kondom i so lubrikant dopolnitelno, i imame probano posle toa 2 pati megutoa ne bev dovolno opustena taka da mnogu me bolese i ottogas pa navaka ne mi ni spomnal takvo nesto!! Megutoa od vreme na vreme pomisluvam i sakam taka da ke soberam hrabrost i ke go iznenadam [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>