RE: Косопасец (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Деца



Порака


Палешка РР -> RE: Косопасец (6.2.2013 9:41:51)


ИЗВОРНА ПОРАКА: astro

zdravo dali moze da go dobija brojot od covekot sto e na bit pazar. jas samo so zabelezav dedeka gubam del od mojata brada fala vi odnapred pozz


Vo PP mozam da ti ispratam broj od covekot vo Resen ako sakas.




pepi 2013 -> RE: Косопасец (10.2.2013 15:52:54)

ke ve molam i mene da mi dadete kontakt telefon od covekot na bit pazar, bidejki i moeto dete go ima istiot problem, koj se javi neodamna, prvo na bradata, a potoa i na gavat krug bez vlakna. blagodaram
momentalno mestoto go mackame so luk. ako e uspesno ke pisam
pepi 2013




natasinka -> RE: Косопасец (25.7.2013 19:37:55)

Zdravo,
ako moze pokonkretno za mackanjeto so luk-kolku pati dnevno,stanuva zbor za dete od 2 god.




andrijance90 -> RE: Косопасец (25.7.2013 21:01:44)

Брат ми како помал со години се мачеше со ова, го носевме во Карпош кај еден човек кој го мачкаше со билки зимаше 200 денари од мачкање , ќе се решеше моментално после некое време пак ќе му паднеше косичето [sm=smiley13.gif] но откако го однесовме кај Менде кој има салон фризерски во стара чаршија проблемот се реши, но во исто време идевме и кај една докторка на клиника, не се сеќавам баш што му даваше мала бев и јас, ама знам нешто за пиење и нешто за мачкање. Од негде од овие две места му помина, а може и од двете, и од тогаш фала му на бога нема веќе таков проблем [sm=bravo.gif]




natasinka -> RE: Косопасец (26.7.2013 11:19:25)

andrijance90
Ako moze pokonkretno za toj covekot vo carsija,raboti li uste,kako da go najdam?




andrijance90 -> RE: Косопасец (30.7.2013 13:28:55)

Уф не знам дали работи, имаше фризерски салон, ако е жив сигурно работи постар човек мислам турчин дека беше, знам салонот од десна страна му се наоѓаше ама како што кажав помала бев и не се секавам баш, ама мислам дека кого и да прашате во чаршија ќе ви кажат, ако не па јас ќе ги прашам моите па ќе ти пишам [sm=smiley1.gif]




Snowhite RR -> RE: Косопасец (24.12.2013 22:25:07)

Пред некој ден забележав и јас дека на М како да му се проретчи косата на темето како круг, денеска го носев на кожен лекар и докторката ми рече дека му е проретчена, ама дека делот од каде растат влакната, коренот е тука и дека ќе му порасни не е страшно. Ми рече дека и од опаѓање на имунитетот се случувало, ама М нема слаб имунитет, последниве 2 год два пати годишно се разболува. И ништо не ни даде ниту за пиење, ниту за мачакање, само ми рече со волнено крпче да го тријам на местото да се подобрела циркулацијата. Ух, не знам што да мислам, искрено се сомневам во стручноста на оваа докторка и друг пат сум била таму, ама немаше слободен термин кај друга и сега не знам дали да одам на второ мислење или да почекам да видам што ќе биде[sm=zmeden.gif]




mira -> RE: Косопасец (12.2.2014 22:01:51)

Ќе ве молам ако може и мене да ми го дадете бројот од човекот од Ресен. Ви благодарам многу




P@dme -> RE: Косопасец (13.2.2014 8:27:11)

Brat mi kako dete imase kosopasec i od eden star berber dobivme vakov sovet: mestoto kade e kosopasecot da se istrie malku ili da se izgrebe malku, za da se otstranat mrtvite kletki od kozata, so sterilna igla, volnena krpa ili nesto slicno i mestoto da se izmacka ubavo so cesne luk preseceno na pola. Ova se sekjavam deka go pravevme dolgo vreme, mozebi nekolku meseci. I znam deka imase rezultati. Kosopasecot e predizvikan od nekoja bakterija mislam, a kako sto e poznato lukot ima antibakterisko dejstvo, pa ovoj naroden lek drzi voda. Vo sekoj slucaj ne steti da se proba.




deluxe -> RE: Косопасец (13.2.2014 8:56:45)


ИЗВОРНА ПОРАКА: P@dme

Brat mi kako dete imase kosopasec i od eden star berber dobivme vakov sovet: mestoto kade e kosopasecot da se istrie malku ili da se izgrebe malku, za da se otstranat mrtvite kletki od kozata, so sterilna igla, volnena krpa ili nesto slicno i mestoto da se izmacka ubavo so cesne luk preseceno na pola. Ova se sekjavam deka go pravevme dolgo vreme, mozebi nekolku meseci. I znam deka imase rezultati. Kosopasecot e predizvikan od nekoja bakterija mislam, a kako sto e poznato lukot ima antibakterisko dejstvo, pa ovoj naroden lek drzi voda. Vo sekoj slucaj ne steti da se proba.



Постот ме потсети на кажувањата од една моја другарка,која како дете имала косопасец.Таа кажуваше дека со лук ја излечиле,баш на овој начин со триење на лукот.




mira -> RE: Косопасец (13.2.2014 22:43:43)

Ви благодарам!




ilijanai ili -> RE: Косопасец (15.4.2014 19:43:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Пред две години на Марио му се појави косопасец.
Назад на косата имаше едно подолго перче (се правеше модерен) кои нон-стоп го вртеше во рацете.
Никако не можевме да го одвикниме од вртење на косата па одвај некако му го истриживме. Тогаш видовме дека има косопасец [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image].
Се распрашавме и дознавме дека еден човек во Ресен успешно го лечел. Веднаш отидовме кај него и тој го премачка на главата со некоја течност од која прво му се појавија гооолеми меури, а потоа на местото му порасна коса. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] Отидовме уште еднаш на мачкање и по вториот пат местото се потполни со коса. Никогаш повеќе не му се појави. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Ако некој има ваков проблем ќе му го дадам бројот, човекот гарантирано лекува.

мози број да добијам




ilijanai ili -> RE: Косопасец (15.4.2014 19:45:06)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Дејан, ти напишав mail со контакт телефон. Се надевам дека и тебе ќе ти помогне.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]

мози да добијам број керками има косопасец[sm=smiley19.gif]




Палешка РР -> RE: Косопасец (16.4.2014 6:36:59)

Во приватна порака ви испратив телефонски број и адреса на човекот од Ресен.




ilijanai ili -> RE: Косопасец (23.4.2014 21:28:30)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Во приватна порака ви испратив телефонски број и адреса на човекот од Ресен.


ti blagodaram [sm=bravo.gif]




бебенце -> RE: Косопасец (4.5.2014 22:39:53)

Zdravo, dali moze da go dobijam brojot na covekot od Resen. Fala mnogu




Палешка РР -> RE: Косопасец (5.5.2014 6:38:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: бебенце

Zdravo, dali moze da go dobijam brojot na covekot od Resen. Fala mnogu


Ви оставив број во приватна порака.




Chokolado -> RE: Косопасец (27.7.2014 2:24:00)

Ke mozi broj za toj shto leci vo Resen ?




scrappz -> RE: Косопасец (13.9.2014 0:35:38)

Paleshka PP, dali kje mozete sto e mozno pobrzo da mi go dadete brojot od covekot vo resen !? Ve molam, itno e. Vi blagodaram odnapred. pozdrav




Палешка РР -> RE: Косопасец (13.9.2014 7:45:31)

Ви оставив број во приватна порака. Со среќа [sm=smiley31.gif]




ostoun -> RE: Косопасец (15.10.2014 23:24:51)

Ако може контакт од човекот во Ресен, ви благодарам.




malkjos -> RE: Косопасец (2.1.2015 13:29:58)

Koj saka broj za lek od kosopas vo Resen neka mi pise vo pp


Moderator:kontakt moze da se vospostavi preku pp.
Ne se dozvoleni licni informacii I nadvoresni linkovi.




caci222 -> RE: Косопасец (11.2.2015 20:46:51)

Ako mozete da mi go dadete brojot od Resen ili Bit pazar imam dolgogodisen problem so kosopasot, duri nosam i perika, pa ako sakate pisete mi, vi blagodaram




Joana84 -> RE: Косопасец (7.3.2015 21:00:07)

Ve molam da mi go pisete brojot na covekot od Resen i na toj od bit pazar sto znae lek protiv kosopad...odnapred vi blagodaram




Палешка РР -> RE: Косопасец (10.3.2015 10:16:35)

Ви го испратив бројот во приватна порака.

Поздрав и брзо оздравување.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>