RE: Чистење шпорети (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Совети за домаќинки



Порака


tea -> RE: Чистење шпорети (29.12.2010 10:42:34)

imam probano cif, arf i uste sto ne, ne mi teknuva. do sega najdobro mi se cisti sporetot od avaks ama i toa ne e perfektno. mislam deka ne e do sretstvata za cistenje tuku do kvalitetot na novite sporeti. na majka mi sporetot e 30 god star a samo so sunger i sjaj koga ke se pomine sveti kako nov. ke probam i so aris, gledam mnogu lugje go falat, plus go koristat i za vadenje fleki od obleka. taka da so eden udar dve muvi da utepam




negla -> RE: Чистење шпорети (29.12.2010 10:50:32)

dobro,tea,sepak i nie treba da reagirame vednas,a ne da ostaveme damkata da stoi nekolku dena.potoa normalno e deka nisto ne go cisti!jas posle sekoe gotvenje go cistam bilo izvalkano ili ne!




Luci -> RE: Чистење шпорети (22.10.2012 12:16:50)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Јас прочитав на темава за Минел од КАМ, многу сум задоволна, чисти и бигор и плочата на шпоретот гланц ја прави, и рерната исто.

АЈ баш ќе купам и јас деновиве да пробам




Bethany -> RE: Чистење шпорети (22.10.2012 12:55:41)

Пред некој ден купив од Dr. Beckmann Чистач на стаклокерамички плочки и се зезнав. Тоа всушност само полира, ништо не чисти. Така да си знаете. А наводно гледав и гледав што да земам, ово беше најмало а најскапо, си викам ќе биде добро, оно ништо [sm=smiley21.gif] Подобро Ајакс да земав....




dostickage -> RE: Чистење шпорети (22.10.2012 13:00:46)

Jas zedov posledno Denk Mit do DM i mi stana vistinsko otkritie.
Poubavo sredstvo a  i poisplatlivo ne sum kupila.Svasta cistam so nego i pravi glanc.
Vcera bas procitav i deka vo sebe sodrzel nekoja sostojka sto bila isklucitelno gorcliva. Ja koristele za prevencija od goltanje dokolku dojde vo kontakt so deca.




miana -> RE: Чистење шпорети (22.10.2012 13:06:10)


ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Јас прочитав на темава за Минел од КАМ, многу сум задоволна, чисти и бигор и плочата на шпоретот гланц ја прави, и рерната исто.

АЈ баш ќе купам и јас деновиве да пробам

A koj minel ?Ima razlicen?
Onoj sto mirisa na ocet??
Ajde kazuvaj da kupam i jas..Jas imam plotna i mnogu tesno se cisti,ja isporgebav [sm=zmeden.gif]
Sega imam taktika od kockata za masina za sadovi si krzam parce ( toa e kako prasak ) i so nego cistam i top mi se cisti..Inace kockite za masina za sadovi isto mi se od KAM i extra se ...




dostickage -> RE: Чистење шпорети (22.10.2012 13:07:53)

Mislam deka eden e Minel abraziv od KAM. Vo zoltenikavo pakuvanje e.
Mn dobro sredstvo




miana -> RE: Чистење шпорети (22.10.2012 13:14:24)

tnx [sm=smiley31.gif]




Pepelaska * -> RE: Чистење шпорети (22.10.2012 14:39:04)

Уф мора и ја да го пробам ова, ја изгребав и ја плотната, чистам со едно авакс за рерни пишува добро е ама на плотната не ми вади скроз




Felly RR -> RE: Чистење шпорети (22.10.2012 15:08:37)

Ова од Кам, порано беше во жолто пакување, сега е бело. Мислам дека има само еден вид. (Ако не го утнав последниот пат кога земав[sm=smiley36.gif])




miana -> RE: Чистење шпорети (22.10.2012 15:11:00)

iMa poveke zatoa i jas prasuvam..Jas sanitarija cistam so minel - tecen plav kako gel ,ima eden redok,mirisa na ocet i mnogu go falat za bigor cistenje,zatoa veprasuvam kakov e za da ne utnam pri kupuvanje




zzaa -> RE: Чистење шпорети (2.12.2012 15:53:43)

za sporet koristam SPIN




scared RR -> RE: Чистење на шпорети (30.11.2014 20:21:26)

Чистам со арф, циф, а последно земав Арис кај кај поевтин е а многу убаво чисти [sm=smiley1.gif]




caciana -> RE: Чистење на шпорети (2.12.2014 11:15:49)

Majka mi redovno sporetot go cisti so Aris de grass ,odlicen e za cistenje na mrsni ostatoci Od hranata koi se lepat na plotnata.




Felly RR -> RE: Чистење на шпорети (2.12.2014 12:14:07)

И јас некогаш чистам со Арис, а дали го користите и за чистење внатре на рерната или само горниот дел од шпоретот го чистите со Арис?




AneLav RR -> RE: Чистење на шпорети (28.2.2015 8:54:33)

И јас последно шпоретот го чистам со Арис ама не сум задоволна. Подобар ми е Перметалот, и внатре ја чистам рерната ама не ми е баш за верба. Има слика на него и за флеки и за шпорет и за кола и за све. Ако го нанесеш на флекана облека може бојата да излезе сте го пробале ли за флеки?




lukajana RR -> RE: Чистење на шпорети (28.2.2015 12:17:37)

И јас чистам шпорет со Арис ама Авакс поубаво ми го чисти ама ми ги уништува ноктите а тие ми се слабост,иначи со Арис сум чистела флеки на облеки и се чистат ама не сите пр.флека на бебешките алишта од храна слабо ми чисти а бојата не излегува за тоа немај гајле




AneLav RR -> RE: Чистење на шпорети (2.3.2015 15:21:36)


ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana

И јас чистам шпорет со Арис ама Авакс поубаво ми го чисти ама ми ги уништува ноктите а тие ми се слабост,иначи со Арис сум чистела флеки на облеки и се чистат ама не сите пр.флека на бебешките алишта од храна слабо ми чисти а бојата не излегува за тоа немај гајле

Да ти кажам право пробав на една крпа ја направив нешто со мрсничко ама не излегува. Ајд да не бидеме оф топик за дамки на алишта е друга тема.[sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]