RE: Дали имате фобија од нешто? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


lilicka -> RE: Дали имате фобија од нешто? (10.6.2013 13:47:42)

Жаби,глувци....




Defne90 RR -> RE: Дали имате фобија од нешто? (9.6.2014 1:02:32)

Од глувци и од височина.




AneLav RR -> RE: Дали имате фобија од нешто? (9.6.2014 8:14:39)

Од инсекти посебно од пајаци[sm=smiley1.gif] На лав би му се приближила да го галам ама бубачки бррррррррр језа ме фаќа.[sm=smiley1.gif] А да и од жаби т.е секакви водоземци и влекачи[sm=smiley1.gif]




SandraRo -> RE: Дали имате фобија од нешто? (20.6.2014 8:47:25)

Мојота најголема фобија е од затворен и мал простор...и ако не дај боже треба во затвор да оди човек кога гледам на сериите лелее пропаст...Исто имав страв од авиони но имав огромна желба да патувам со авион и покрај стравот [sm=smiley36.gif]и еден ден се решив резервирав карта и право во авион...И неможам да се пожалам чувството е преубаво и секок кој има желба да проба нема да зажали [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Секоја фобија мислам може да се надмине затоа што се е до нашиот ум [sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: Дали имате фобија од нешто? (20.6.2014 10:52:41)

Јас имам фобија од мачки, и тоа само кога е качена на нешто повисоко, на пр на некое ѕидче. а јас морам да поминам под неа. Цело време си мислам дека ќе ми скокне на мене. Некое неубаво чувство......брррр....... А да ја гледам пред мене немам гајле. Исто кога возам ако треба да се разминам со сканија, цело време мислам дека ќе ме смачка. И ептен сум стегната дури не се разминам. АМа за ова си велам со тек на време, како стекнувам повеќе искуство во возењето, ќе успеам да го надминам [sm=zmeden.gif]




princessa -> RE: Дали имате фобија од нешто? (20.6.2014 11:13:17)

Од змии како и од разни други влекачи, многу ми се језиви. А и од височина. Неможам да гледам надолу ако сум на 10ти спрат ќе ми се слоши и ќе почне да ми се врти[sm=smiley26.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Дали имате фобија од нешто? (8.9.2014 14:18:34)

Od grmenje..za mene nema postrasno...se krijam pod pernica spustam roletni i nikade ne mrdam...uplav imam a eve stotuku pocna kaj nas[sm=zmeden.gif]




Dilina -> RE: Дали имате фобија од нешто? (8.9.2014 14:26:22)

Јас многу се плашам од бубашваби, лебарки па дури и од муви... се што е членконого и лета (освен птици и змејови) ме плаши [sm=jezicek.gif]
Порано мн се плашев од висина ама сега пошто во зграда, немам страв... [sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Дали имате фобија од нешто? (8.9.2014 14:33:47)

Auuu bas me potseti na tie odvratni bubasvabi..mislam deka gi sonuvav eden prriod gi imav doma...fala mu na boga im go najdov krajot i vekje gi nema..podvratni stvorenja nema na planetava




deluxe -> RE: Дали имате фобија од нешто? (8.9.2014 22:48:50)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Od grmenje..za mene nema postrasno...se krijam pod pernica spustam roletni i nikade ne mrdam...uplav imam a eve stotuku pocna kaj nas[sm=zmeden.gif]



Исто и јас!![sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Многу се плашам исто така од Тт.Можеби дека јас имам лошо искуство на своја кожа со Тт,можеби затоа се стресувам кога моите деца или блиски ќе кренат Тт.




caciana -> RE: Дали имате фобија од нешто? (26.11.2014 1:47:08)

Za mene prasanjeto treba da bide od sto ne se plasam? haha Znaci se plasam od : zmija , pajak, bumbar, i site vidovi na insekti, guster , zaba, tesen prostor, visina, grmenje. [sm=smiley13.gif][sm=smiley19.gif]




Defne90 RR -> RE: Дали имате фобија од нешто? (26.11.2014 12:34:32)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Од глувци и од височина.

I insekti.




scared RR -> RE: Дали имате фобија од нешто? (26.11.2014 13:16:30)

Od lift, bubacki, gluvci, golemi ptici..




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]