RE: Викенд (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Mihaela 2010 -> RE: Викенд (3.10.2014 8:49:44)

Vikendov planirame da setkame,do Sity moll ,mm da se podnovi neli za godisnicata a moze i jas ke si odberam nesto,mada sega kako sto ke rastam i ne sakam da trupam garderoba,pa na rucek planirame da si sedneme[sm=smiley1.gif]
Sakam bas cel vikend vo setanje da mi pomine,oti so sedenjevo na rabota stara baba stanav vise..




Tanjat7880 -> RE: Викенд (3.10.2014 9:20:12)

Jas ushte od sega "go zalam"mojot vikend,vo plan mi e da pocnam so generalno cistenje,gi izvadif jorganite a ni prozori zabrishav ni zavesi isprav po spalnite,e toa me ceka ovoj vikend a I naredniot bogami,mora cisti da si docekame zimata[sm=smiley13.gif]




Ilina87 -> RE: Викенд (3.10.2014 14:10:29)

Tanjat и јас си го жалам викендот, ќе ми помине во чистење. Почнав уште од вчера со генералка, перев теписи, па завеси, само да се исушат ама времето некако не ме радува. Утре ќе бришам прозорци и плакари ќе средувам. Се надевам барем недела ќе остани малку време за прошетка.




scared RR -> RE: Викенд (30.11.2014 18:12:35)

викендов ми помина во дремење по дома и мислење на глупости, ама здравје наредниот си го испланиравме да си отидеме негде [sm=smiley1.gif]




AneLav RR -> RE: Викенд (25.5.2015 7:43:11)

Ајде женски продолжен викенд беше оваа недела пофалете се кој како го поминал и каде[sm=smiley1.gif] Добро би дошла некоја идеја за наредниот[sm=smiley1.gif]




mommy_angels RR -> RE: Викенд (25.5.2015 10:28:30)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Ајде женски продолжен викенд беше оваа недела пофалете се кој како го поминал и каде[sm=smiley1.gif] Добро би дошла некоја идеја за наредниот[sm=smiley1.gif]



Незнам дали е погодно јас да пишувам,ама еве [sm=smiley1.gif]
Јас вчера и денес сум на работа,а дете ми е на гости кај баба и дедо,мм работи по цел ден,така да мојот викенд е за никаде.Се надевам другите ќе пишат поубави работи




marchi -> RE: Викенд (24.6.2015 17:59:53)

mene mi treba vikend posveten na relaksacija ama toa ko ke se prerpdam ke bide vozmozno [sm=smiley36.gif] ama ke se potrudam ov a leto da imam barem eden takov "vikend od sonistata posveten na samata sebe" [sm=smiley36.gif]




mommy_angels RR -> RE: Викенд (23.1.2016 15:47:03)

Да не се заречам,ама ај ќе си кажам утре планираме да одиме до Шапка,дете да се израдува на снег.Се надевам дека плановите ќе ми се остварат.[sm=smiley1.gif]
Инаку јас никогаш немам викенд,секогаш е полу -викенд.Секоја сабота ми е работна [sm=smiley13.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]