RE: Во која боја го облекувате своето дете? (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


mamicki -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (10.6.2011 18:54:20)

Nosam masko bebe, a kje go oblekuvam kako i prvoto- vo site boi, osven vo crna i rozova.




Mihaela 2010 -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (10.8.2011 12:40:39)

Pred da se porodam zolva mi i imase iznakupuvano obleka skoro se vo rozeva boja,nekoja potemna nekoja posvetla.Od sekogas me nervirala taa boja,ama sega za se sto ke se fatam po prodavnici e rozevkasto.Ednas barav nekoi raboti da se vo crvena boja,lugje se ubiv od setanje nikako da najdam crveno.Inaku imame beli raboti,kafejavi poretko,zolti,nekoi sivi pantalonki..




Maca25 -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (10.8.2011 12:42:13)

Во сите. Невероватно убаво и стои сино и зелено, дури и зелена и е омилна боја. А сите и купуваат розеви алиша. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




miana -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (10.8.2011 12:58:15)

sekoja sven sina
devojka e





vida -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (10.8.2011 13:00:49)

Vo site boi samo rozevo ne...




ananikol -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (11.8.2011 1:27:05)

 

Prvoto since go oblekuvav vo site boi (osven rozeva se razbira) duri izbegavav plavo,sino a sega pak za vtorovo since nekako se za sto ke se fatam e plavo,sino[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




omorfo89 -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (24.8.2011 15:18:50)

Vo rozova boja pretezno ama zelena i sina najubavo i stoi bidejki ima sini oci. Vo site boi ja oblekuvam samo ne vo crna [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




AnnaMolly RR -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (24.8.2011 15:35:42)

За Филип сите ми носеа нешто сино, тегет, бело... А јас како мало дете се радував кога ќе ми дадеше некој нешто портокалово, жолто, црвено. Јас му купувам облеки во разни бои. Мислам дека најубаво му стојат жолта, портокалова и црвена. 




Kuklicka2 -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (1.9.2011 9:30:36)

Бидејќи повеќето алишта ни се розе и циклама во таа боја е најчесто облечена, но практикувам во сите бои да ја облекувам, па така летово често бевме во црвено и тегет (морнарско нели [sm=jezicek.gif] )




Baka -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (9.9.2011 1:25:32)

Макси го облакам во сите можни бои и дури имам едно розево кошулче со сини шари што едвај чекам да му го облечам. А најубаво му стои бела и жолта, пошто е блондинче на мама и тато! [sm=smiley36.gif]




Bububebe -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (10.9.2011 13:41:45)

Повеќето алишта ни се розови,бели.Имам едно мнооогу убаво фустанче сиво со црно,за него имам и црни чевлички,многу сакам да му ги ставам ама има многу коментари од типот: ајде бебе во сиво и црно [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




vezilka RR -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (16.1.2012 11:06:46)

Летната облека му беше во различни бои. Јас многу сакам да го облекувам во зелено. А како ми испадна зимскава облека 90% да е сива не ми е јасно..Сега е ист како татко му [sm=smiley36.gif]




Luci -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (9.2.2012 13:47:00)

Во главном плаво, тиркиз, зелено, бело, сиво, црвено и да....тегет....на све иде[sm=jezicek.gif]




mamymamy -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (6.4.2012 12:58:32)

Kerka mi najmnogu vo rozeva boja(podarocite bea site takvi), i posle  sama si barase rozeva boja.
A sin mi vo site boi.
Imame i crni pantaloni.


A vo leto i dvajcata vo belo i sino.





Fiao -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (13.4.2012 0:22:21)

Kerkra mi e najcesto vo sino, belo, kafeno i zolto, kako i site ostanati boi, osven onie otrov nijansi na rozevo [sm=smiley36.gif].




Ikana -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (13.4.2012 0:38:25)

Па која ми се фати, буквално имаме од сите бои по нешто. Сива со розева ми е супер комбинација, немам аверзија спрема розево, баш ми е слатко за бебенце, а и нежна лила ама као песочна една нијанса, па и другите нијанси ми се посебно хит!!!




light -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (13.4.2012 14:47:02)

I jas mojata kerka ja oblekuvam vo site boi imam od site boi od belo do crno hehe




Felly RR -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (8.8.2014 0:58:42)

Ги имаме сите бои, и јас на М и кажувам дека не се делат боите на машки и женски, исто и играчките, туку се сите детски, ама сум забележала дека има децата во градинка што ги класифицираат на машки/женски. Така еднаш М за да има докаже на децата дека панталоните (сиви по боја) не и се машки, им покажувала дека на поставата внатре има цветчиња. [sm=smiley36.gif]




Defne90 RR -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (8.8.2014 1:21:59)

Ги облекувам сккоро во сите бои.И мене ми е глупаво тоа класифицирање на боите.Според мене не постои машка и женска боја него постои машка и женска облека.Така би требало децата да се учат уште од најрана возраст.




Dilina -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (8.8.2014 10:55:47)

Јас несакав ич розево, а дека женско сите ни донесоа розеви парталчиња, само кумата зошто знаеше ни донесе едно компчетче со црвени шарки хахаха... а ја облекувам во сите бои и што е најинтересно мн убаво и стои плавата боја, а и јас ја сакам многу, па бевме спремни и плава количка да земеме :D и јас не ги делам боите, туку си ја облекувам како ми душа сака а и повеќе ги сакам ладните бои како плава зелена итн одколку розева што од никогаш не сум ја носела јас, а на моево сега му облакам пошто скоро се што ни донесоа е розе :D на јатрвата ми и кажав дека не зимаме розе ништо, она ме сватила дека и се пожалив па кога ми донесе еден куп розеви алиштенца хахаха..... ама нема везе, битно не е голо [sm=jezicek.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (8.8.2014 12:25:50)

Eden period na kerka mi omilena i bese plavata boja,pa taka fustancinja maicki ni bea plava boja,rozevata nekako nesvesno ja izbegnuvam,pa taka letovo preovladuva portokalovata,plava,zelena,violetova...




Ilina87 -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (8.8.2014 13:15:59)

Јас ни розева ни сина боја сакам, посебно сината онаа небесно сина не можам да ја смислам. Син ми го облекувам скоро во сите бои со исклучок на овие две, најчесто во зелено, а имаме и многу алишта со црвена боја, мојата омилена [sm=smiley36.gif]




sonc90 -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (8.8.2014 16:32:24)

vo site boi osven crna i kafena(bidejki nemame niso kafeno kupeno),ama naskoro ke ja oblakam povekje vo rozevo osekjam zaso koga ke pocnat da doagaat na povojnica se rozevo ke mi nosat toa sum sigurna!nemam predrasudi kon boite posebno koga e doma zaso nikoj ne ja gleda a i baska i nie vozrasni zeni pa nosime i zeleno i sino pa sto?




Melanija RR -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (18.9.2014 1:22:02)

Доминира плаво белата,но последно зелено и нешто со делови портокачово и жолто.Има и црвени тренерки и маици.Ама и количката е црно црвена (по мој избор) и ми се има случено М во количка,црвени тренерки,плаво лигавче,цуцла и кондури и да ми речат ,,Машко е?,, [sm=smiley36.gif] мислам дај

Во книѓара се посегна да ми покаѓе ранчиња на розево [sm=zz_giggle.gif] јес да е бел ама на женско неличи




caciana -> RE: Во која боја го облекувате своето дете? (2.12.2014 11:09:15)

Od site boo(maski ili zenski) Ne gi sakam rozovata I teget plavo.Drugo mozi se! Normalno I crna Ne sakam.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>